Studia - artykuły

tag
Kierunek Biostatystyka Kliniczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku jest pierwszym i jak na razie ciągle jedynym tego typu kierunkiem w Polsce. Po uruchomionych w 2018 r. studiach pierwszego stopnia z Biostatystyki (od 2022 r. Biostatystyki Klinicznej), w 2024 r. ruszają studia drugiego stopnia z Biostatystyki Klinicznej w nowej formule Double Degree, które kończyć się będą nadaniem podwójnego dyplomu magistra: Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Hasselt University w Belgii, na którym Center for Statistics jest jednym z najsilniejszych ośrodków biostatystycznych w Europie.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku przygotował już informator na studia na rok akademicki 2024/2025.
Z radością informujemy, że Uniwersytet Medyczny w Białymstoku realizuje projekt „Biologia i Chemia po akademicku 3”, w ramach którego zapraszamy uczniów Państwa szkoły, w szczególności klas biologiczno-chemicznych, medycznych i pokrewnych, na zajęcia praktyczne oraz konsultacje w zakresie biologii i chemii. Na każde zajęcia uczniowie rejestrują się indywidualnie. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku prowadzi kształcenie na kierunku MBA w ochronie zdrowia. Ukończenie tych studiów daje możliwość rozwoju, poszerzenia ścieżki kariery zawodowej i wzmacnia pozycję na rynku pracy.
25 i 26 września trwa uzupełniający nabór na studia niestacjonarne na Uniwersytecie w Białymstoku.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku prowadzi dodatkowe nabory na kierunkach stacjonarnych:
• Analityka Medyczna
• Farmacja
• Higiena Stomatologiczna
• Zdrowie Publiczne i Epidemiologia
Już 18 lipca rozpoczyna się rekrutacja na studia niestacjonarne na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
4 maja ruszyła rejestracja elektroniczna na studia stacjonarne I stopnia oraz studia jednolite magisterskie w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. W ofercie znajduje się 16 przyszłościowych kierunków medycznych: Analityka Medyczna, Biostatystyka Kliniczna, Dietetyka, Elektroradiologia, Farmacja, Fizjoterapia, Higiena Stomatologiczna, Kosmetologia, Lekarski, Lekarsko-Dentystyczny, Logopedia z Fonoaudiologią, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo Medyczne, Techniki Dentystyczne, Zdrowie Publiczne i Epidemiologia.
Kierunek Biostatystyka Kliniczna UMB otrzymał certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością 2023” oraz wyróżnienie „Lider Jakości Kształcenia”.
Celem studiów podyplomowych Epidemiologia jest przygotowanie profesjonalnej kadry w dziedzinie epidemiologii posiadającej wiedzę, umiejętności i kompetencje umożliwiające funkcjonowanie w zespołach realizujących działania mające na celu poprawę stanu zdrowia.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uruchomił nowy kierunek studiów: MBA w ochronie zdrowia
Obserwując rynek usług zdrowotnych, losy absolwentów, potrzeby aktualnych studentów, a przede wszystkim obecną sytuację epidemiologiczną Uniwersytet Medyczny w Białymstoku postanowił uzupełnić dotychczasową ofertę na kierunku Zdrowie Publiczne o moduł epidemiologia.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na studia II stopnia. Rejestracja trwa od 3 do 15 września.
Kierunek Biostatystyka na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku to unikatowy kierunek studiów licencjackich w Polsce. Adresowany jest do uczniów lubiących nauki przyrodnicze i ścisłe i myślących o wykonywaniu zawodów związanych z medycyną. Jest alternatywą z jednej strony dla kierunków ścisłych mających charakter czysto teoretyczny, takich jak matematyka czy informatyka, z drugiej strony dla kierunków praktycznych związanych z naukami medycznymi, farmaceutycznymi czy naukami o zdrowiu.
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności