Studia - artykuły

tag
Kosmetologia dopiero od niedawna jest kierunkiem na studiach wyższych, dlatego też nie ma jeszcze zbyt wielu absolwentów. Zadaniem nauki na tym kierunku jest poszerzenie swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie znajomości potrzeb skóry, zabiegów kosmetycznych, pielęgnacji. Kosmetologia zapewnia ciekawe możliwości kariery zawodowej, a także dobre perspektywy pracy.
Każdego roku osoby, które przygotowują się do matury, zadają sobie pytanie, jaki kierunek studiów będzie dla nich najlepszy. Często szukają również odpowiedzi na pytanie, jaką uczelnię wybrać. Psychologia w Łodzi to tylko jedna z wielu polecanych możliwości. Dla wielu osób w roku 2022 doskonałą decyzją będzie również rozpoczęcie prawa bądź też pedagogiki.
Pedagogika od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce, a jednocześnie jednym z tych, którym towarzyszą niezwykle skrajne opinie. Duża liczba kandydatów na te studia sprawia, że przez wielu kierunek uważany jest za niezwykle przyszłościowy. Z drugiej strony spora grupa osób traktuje pedagogikę jako „fabrykę bezrobotnych”. Prawda jest jednak taka, że pedagogika oferuje wiele różnych ścieżek kształcenia, które mogą zagwarantować atrakcyjne i stabilne zatrudnienie.
Studia to czas, w którym wiele osób po raz pierwszy w życiu wchodzi w samodzielność – w pełnym tego słowa znaczeniu. Przeprowadzka do nowego miasta, wynajmowanie pokoju lub mieszkania, rozbudowane życie towarzyskie, a także, w wielu przypadkach, same studia – wszystko to wiąże się z mniejszymi lub większymi wydatkami. Nie oszukujmy się, nie wszyscy możemy liczyć na wystarczającą pomoc finansową ze strony rodziców. Jak poradzić sobie z taką sytuacją i gdzie szukać pracy podczas studiów? Sprawdźmy!
Płacąc za studia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi do końca września skorzystasz z promocji "Jednorazowo taniej".
Dietetyk podpowiada jak jeść smacznie, a jednocześnie zdrowo. Z pewnością właśnie w ten sposób zawód dietetyka postrzega większość osób. Pod pojęciem dietetyki kryje się jednak znacznie więcej, dlatego wybierając się na studia dietetyczne, warto zorientować się, jakie specjalizacje będziemy mieli do wyboru na licencjacie. Zapoznaj się z naszym artykułem i zobacz, jakie ścieżki kształcenia można wybrać podczas trzyletnich studiów licencjackich.
Studia w trybie indywidualnym – co to i kiedy można je podjąć?
Udając się na studia mamy do wyboru dwie ścieżki nauczania – studia stacjonarne, czyli tak zwane dzienne, oraz niestacjonarne, których cechą charakterystyczną są odbywające się najczęściej co dwa tygodnie, trwające od piątku do soboty zjazdy weekendowe. W trakcie studiów w określonych przypadkach można jednak postarać się także o nauczanie w trybie indywidualnym. Co to oznacza, kto może skorzystać z tego przywileju i jakie są zalety takiego rozwiązania? Właśnie o tym mówimy w poniższym artykule.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi proponuje na kryminologii: psychokryminalistyka oraz przestępczość i patologie społeczne. Natomiast na kosmetologii: Kosmetologia estetyczna w praktyce, Podologia oraz SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki.
Kariera zawodowa na studiach, czyli jak uczelnia może pomóc w znalezieniu pracy
Większość z nas na studia patrzy w dość stereotypowy sposób – jako kolejny etap na ścieżce edukacji. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu w studiach chodzi o naukę, zdobywanie wiedzy teoretycznej i rozwijanie umiejętności praktycznych. Ale czy tylko? No właśnie, okres studiów to także doskonały czas na rozpoczęcie kariery zawodowej – tym bardziej, że uczelnie bardzo często chętnie w tym pomagają. Na jakie sposoby? O tym opowiadamy poniżej!
W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi rozpoczęła się rekrutacja na studia.
Z ogromną satysfakcją informujemy, że Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku KRYMINOLOGIA.
Psychologia – studia magisterskie. Czego można się na nich spodziewać?
Ukończenie studiów licencjackich to z jednej strony uzyskanie dyplomu i zdobycie wyższego wykształcenia, a z drugiej – konieczność podjęcia kolejnej ważnej decyzji: co dalej? W poniższym artykule przedstawimy, czego na studiach magisterskich mogą spodziewać się osoby, które zdobyły licencjat z psychologii.
Z myślą o Kandydatach na studia Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu uruchomiła zdalny system kolejkowy - Bookings w usłudze Microsoft Office.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi uruchamia nowy kierunek studiów I stopnia - jest to Kryminologia. Do wyboru będą dwie ścieżki kształcenia: Psychokryminalistyka oraz Przestępczość i patologie społeczne.
Studia podyplomowe po kosmetologii – czy warto?
Studia kosmetologiczne z roku na rok cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. We wszystkich dużych miastach można zaobserwować rosnącą liczbę gabinetów kosmetycznych, klinik kosmetologicznych oraz gabinetów medycyny estetycznej. Wniosek, jaki płynie z tych obserwacji może być tylko jeden – przywiązujemy coraz większą wagę nie tylko do naszego wyglądu, ale też zdrowia. Rosnąca popularność kosmetologii wiąże się jednak także z większą rywalizacją na rynku pracy. Szansą na zwiększenie swoich szans na sukces mogą być studia podyplomowe, na których poszerzymy swoją wiedzę.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprasza na studia podyplomowe. Zapisy przyjmowane są do 20 listopada.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprasza na studia podyplomowe. Rekrutacja trwa do 20 listopada.
Matura nadciąga, a po niej jedna z ważniejszych decyzji życiowych, jaka czeka każdego absolwenta szkoły średniej. Wybrać się na jednolite studia magisterskie, czy podjąć studia wyższe licencjackie, a po nich zdecydować o ewentualnym kontynuowaniu nauki na studiach drugiego stopnia? Wszystko to zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji i możliwości, a także od oczekiwań co do przebiegu ścieżki kształcenia. Podpowiadamy, jaki rodzaj studiów możesz wybrać.
Jakiś czas temu byłeś studentem? Chcesz powrócić na uczelnię? W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu właśnie ruszyła akcja „Reaktywuj swoją karierę”. Program ten jest skierowany do wszystkich osób, które były studentami i z różnych przyczyn przerwały kształcenie. Teraz mają szansę rozpocząć naukę jeszcze raz! Akcja promocyjna trwa do 30 września.
Trwa promocja w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Zapisując się do 7 sierpnia odbierzesz voucher o wartości 50zł, który upoważni Cię do zniżki w semestrze letnim 2021.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności