Studia - artykuły

tag
Znajdź nas na    
Tomasz Czajka, Jakub Pachocki i Marcin Smulewicz reprezentujący Uniwersytet Warszawski zostali laureatami najbardziej prestiżowego indywidualnego konkursu programistycznego w Polsce. W "Potyczkach Algorytmicznych" zajęli trzy pierwsze miejsca.
Konkurs BANRISK – Liga Akademicka to szkolenia o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, w którym wykorzystywana jest gra symulacyjna z zakresu zarządzania finansowego bankiem BANRISK – the Stanford Game.
Wyłoniono laureatów konkursu na najlepsze prace dyplomowe z technologii JAVA. Pierwsze miejsce zajął absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, drugą nagrodę otrzymał absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. W gronie laureatów znalazł się także absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Jeszcze tylko do 29 grudnia można zgłaszać kandydatury do konkursu "Interstudent", w którym wybierany jest najlepszy student zagraniczny w Polsce. Laureaci zostaną wyłonieni w styczniu 2013 r. Najlepsi otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
Komisja Warszawskiego Instytutu Bankowości wyłoniła 16 zespołów-uczestników Konkursu BANRISK - Liga Akademicka 2012/2013.
Wnioski w konkursie na milion dla najlepszych programów studiów można składać jeszcze do 25 września. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Równolegle trwają również konkursy na zupełnie nowe kierunki studiów, ogłoszone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Studenci biorący udział w międzynarodowych konkursach informatycznych będą mogli liczyć na wsparcie finansowe - poinformowała minister nauki Barbara Kudrycka.
Projekt PhoQuS@UW przygotowany przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego spośród 8 laureatów został najwyżej oceniony w konkursie programu Potencjał Badawczy.
Firma ASTOR - organizator Konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową, już po raz czternasty zaprasza studentów kierunków technicznych do zgłaszania swoich prac dyplomowych. W najnowszej edycji, po raz pierwszy do konkursu mogą przystąpić również uczniowie szkół średnich o profilu technicznym.
Nagrodą w konkursie dla studentów i absolwentów szkół wyższych, którzy wymyślą i przygotują najlepsze biznesplany jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w Inkubatorze Kieleckiego Parku Technologicznego.
Absolwenci uczelni technicznych mogą wziąć udział w organizowanym już po raz czternasty konkursie ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową. Na laureatów czekają nagrody pieniężne.
HTC wspiera„The Tomorrow Talks”, międzynarodowy wideo-konkurs na dowolny, innowacyjny projekt. Jego celem jest dostarczenie użytkownikom systemu Android najlepszych rozwiązań jutra.
Od 1 marca najlepsi polscy studenci mogą zgłosić swoją chęć uczestnictwa w czwartej edycji konkursu Studencki Nobel 2012.
Czego potrzebują studenci uczelni technicznych? Kilka desek, kilogram gwoździ, dwa łokcie sznurka... A może przyda się również taśma, plastikowa butelka, czy tuzin kartek A4? Wszystko po to, by w praktyce wykazać się pomysłowością oraz zdobytą wiedzą techniczną. Studenci budowali już maszynę służącą do przenoszenia jajek oraz wbijania gwoździ. Jakie zadania czekają na nich w tym roku? Organizatorzy konkursu “European BEST Engineering Competition Poland 2012” podkreślają, że to ścisła tajemnica.
Uczelniana Organizacja Studencka Aktywni Budowniczy pragnie Was serdecznie zaprosić do uczestnictwa w ogólnopolskim Studenckim Konkursie Mostów Stalowych (SKMS 2012), który odbędzie się 27 kwietnia 2012 roku na terenie Politechniki Wrocławskiej. Konkurs jest główną atrakcją Dni Budowlańca (26-28 kwietnia). Zgłoszenia tylko do 17 lutego 2012 roku.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza 5 konkursów na realizację projektów w ramach poszczególnych modułów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Fizyk prof. Łukasz Turski, biolog prof. Stanisław Czachorowski oraz dziennikarz TVN Marek Nowicki są wśród laureatów rozstrzygniętej w środę w Warszawie VII edycji konkursu Popularyzator Nauki.
Już w środę, 1 marca br. najlepsi popularyzatorzy nauki odbiorą w środę nagrody w VII edycji konkursu "Popularyzator Nauki 2011" organizowanego przez serwis internetowy Nauka w Polsce PAP we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Od 16 stycznia przed studentami z całej Polski otwiera się perspektywa wygrania do 10 tys. zł, płatnych praktyk i staży w Grupie TP. Organizatorami konkursu są Orange i Telekomunikacja Polska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział 2 472 studentów ze 197 uczelni z całej Polski.
Do międzynarodowego konkursu architektonicznego Schindler Award zgłosiło się już 385 osób z całej Europy. 80 z nich to Polacy. Liczba uczestników z Polski może być jeszcze wyższa, gdyż do konkursu można się zgłaszać się do kwietnia 2012.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności