Studia - artykuły

tag
Zespół studentów z Politechniki Łódzkiej zwyciężył w konkurencji światowej zdobywając Tekla Global BIM Awards 2016 w konkursie na projekt studencki. Konkurs zorganizowany przez firmę Construsoft obejmował wykonanie modelu za pomocą oprogramowania BIM Tekla Structures wspierającego proces projektowania konstrukcji różnego rodzaju i przeznaczenia.
Zespół z Polski zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu biznesowego dla studentów – Brandstorm, organizowanego przez L’Oréal. Koncept studentek Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie okazał się najlepszy spośród zespołów z ponad 300. uczelni z całego świata.
Projekt o nazwie Cyberwatch opracowany przez zespół studentów Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: Kamil Wojewski, Damian Kisielewski, Maciej Kwapiński, Szymon Nagórski oraz Hubert Kisielewski zajął III miejsce w międzynarodowym konkursie informatycznym „Association for Information Systems Student Chapter 2016”, w kategorii „IBM Bright ICT Bluemix Competition”. Finał konkursu obył się w dniach od 1 do 3 kwietnia 2016 r. na Indiana University w Stanach Zjednoczonych.
Referat naukowy autorstwa Edyty Mikołajczak, studentki IV roku Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH, zwyciężył w konkursie SPE 2016 European Regional Student Paper Contest w kategorii prace studentów studiów I stopnia.
Zwycięzcy dwunastej edycji pokonali ponad 550 zespołów. EY Financial Challenger organizowany jest już od ponad dekady z myślą o studentach zainteresowanych tematyką corporate finance - w szczególności zagadnieniami wyceny przedsiębiorstw oraz procesów fuzji i przejęć. Udział w konkursie daje możliwość sprawdzenia się w obszarze Doradztwa Transakcyjnego i doświadczenia współpracy zespołowej pod presją czasu.
Ewelina Brodawka i Jacek Olszewski, studenci Wydziału Energetyki i Paliw kierunku Technologia Chemiczna, zostali laureatami 1. edycji międzynarodowego konkursu Process Simulation Cup. Ponadto Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła III miejsce w zestawieniu uczelni obejmującym najlepsze wyniki osiągane przez swoich studentów na poszczególnych etapach.
Po raz drugi z rzędu studenci Akademii Górniczo-Hutniczej stanęli na podium w 2. edycji międzynarodowego konkursu UPPP organizowanego przez firmę MOL Group. Tym razem, pokonując ponad tysiąc drużyn z całego świata, zajęli drugie miejsce.
Edyta Mikołajczak, studentka z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej zajęła III miejsce w konkursie „SPE 2015 International Student Paper Contest”, który został zorganizowany przez międzynarodową organizację inżynierską „Society of Petroleum Engineers”.
Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie dotarli do półfinału konkursu Google Online Marketing Challenge, sięgając po tytuł Google AdWords Business Semi-Finalist. Oznacza to miejsce w pierwsze światowej trzydziestce konkursu oraz miejsce na liście 15 najlepszych drużyn z Europy. Dwa kolejne zespoły z SGH zmieściły się na liście 25 najlepszych drużyn w Europie.
Od badań roli promieniowania ultrafioletowego w leczeniu czerniaka po badania siły woli w procesie podejmowania decyzji – 78 uczestników tegorocznej edycji programu Diamentowy Grant to reprezentanci różnych dyscyplin naukowych. Na realizację swoich projektów naukowych otrzymaj± ponad 14 milionów złotych.

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej odnieśli historyczny sukces w największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach skupiających akademickie technologie satelitarne. W rozgrywanym w Teksasie konkursie CanSat Competition zespół AGH Space Systems pokonał 59 zespołów z całego świata i zajął pierwsze miejsce!
Adrian Chudy i Paweł Dyrda - studenci III roku lotnictwa i kosmonautyki w Politechnice Rzeszowskiej zakwalifikowali się do finału konkursu Airbus Fly Your Ideas 2015.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg
 
Polityka Prywatności