Studia - artykuły

tag
W dniach 1-4 marca w Kanadzie i USA odbędą się III Polskie Targi Uniwersyteckie, na których zaprezentuje się kilkanaście polskich uczelni. Targi skierowane są do do młodzieży polonijnej, kanadyjskiej i amerykańskiej.
Jeżyk migowy pojawi się na studiach na Uniwersytecie Śląskim w 2014 r. Zajęcia będą się odbywały na wydziale filologicznym, który podejmuje współpracę w tym zakresie z uniwersytetem w Lancashire w Wielkiej Brytanii.
W V edycji Konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię PRODOK 2012 zwyciężył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W imieniu uczelni nagrodę za zajęcie I miejsca odebrał Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof zw. UEP. Celem Konkursu było wyłonienie uczelni najbardziej przyjaznej doktorantom oraz promowanie dobrych rozwiązań dla doktorantów. W konkursie uczestniczyły polskie uczelnie wyższe prowadzące studia III stopnia (doktoranckie).
Zespół informatyków z Uniwersytetu Warszawskiego zajął pierwsze miejsce w XVII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu został nagrodzony 3 palmami w kategorii Excellent Business Schools w rankingu 1000 najlepszych uniwersytetów i szkół biznesu na świecie.
Dzisiaj przedstawiamy wam Uniwersytet Jagielloński.
Kazimierz Wielki zakładając Uniwersytet wiedział, że nauka jest motorem rozwoju. Uczelnia miała kiedyś 3, a dziś ma już 15 wydziałów. Zapewnia to wykształcenie na światowym poziomie. W tym roku UJ wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym stworzył Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej – pierwszy taki ośrodek na południu Polski. Kolejne instytuty otwierają nowe siedziby na III Kampusie, a filolodzy już za chwilę otrzymają nowoczesny budynek Paderevianum II ...
Uniwersytet Śląski jako pierwsza polska uczenia został zakwalifikowany do grupy kanałów edukacyjnych platformy YouTube. Specjalny serwis YouTube Edu oferuje materiały dydaktyczne i kursy online tak prestiżowych uczelni, jak Massachusetts Institute of Technology czy Yale University.
Wszystkie osoby, które nie podjęły jeszcze decyzji o wyborze kierunku studiów lub nie zostały zakwalifikowane do przyjęcia na studia w żadnym z poprzednich naborów, mogą zapoznać się z ofertą studiów oraz dokonać rejestracji na wybrany kierunek studiów prowadzących dodatkowy nabór.
Polski Uniwersytet Wirtualny proponuje e-learning i innowacyjne metody nauczania. Od października studenci będą mogli dodatkowo uczyć się z wykorzystaniem tabletów.
Cały czas można zapisywać się na ponad 180 kursów Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego.
Na Uniwersytecie Szczecińskim rozpoczął się kolejny nabór na wybranych kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Potrwa on do 4 września 2012 roku.
Właśnie rozpoczął się dodatkowy, sierpniowy nabór na studia jednolite magisterskie, a także pierwszego i drugiego stopnia w roku akademickim 2012/2013.
Projekt PhoQuS@UW przygotowany przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego spośród 8 laureatów został najwyżej oceniony w konkursie programu Potencjał Badawczy.
W bieżącym roku akademickim uruchomiony zostanie szereg nowych kierunków i specjalności na studiach pierwszego i dru­­giego stopnia, m.in. etyka, elektroradiologia, polityka społeczna, matematyka komputerowa czy filmo­znawstwo i wiedza o nowych mediach, a tak­że, dzięki u­zys­kaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: elektroniczne przetwarzanie informacji oraz judaistyka. Ważnym nowym kierunkiem jest weterynaria.
Blisko 10 tysięcy miejsc czeka na kandydatów na studia na Uniwersytecie Wrocławskim – to prawie 2 tys. więcej niż w roku ubiegłym. W ofercie uczelni jest też kilka nowości. Rejestracja na studia ruszyła 1 czerwca.
Z rankingu MBA Perspektywy 2012 wynika, że najlepszym programem Master of Bussiness Administration w Polsce jest Warsaw-Illions Executive MBA (WIEMBA), prowadzony przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (UW).
Uniwersytet Medyczny został najlepiej ocenioną uczelnią publiczną z pośród tych, które wzięły udział w tegorocznej edycji rankingu. Tygodnik "Wprost" publikuje ranking szkół wyższych od 1993 roku. Nowa formuła rankingu, zastosowana w tym roku po raz pierwszy, promuje szkoły, które "dbają o studentów i troszczą się o ich losy na konkurencyjnym rynku pracy".
Ranking organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Kolejne miejsca zajęły: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jak donosi Gazeta Wyborcza, powstał pomysł by połączyć uniwersytety i politechniki w jeden twór akademicki. Połączenia tych dwóch typów uczelni w jeden, tworząc w ten sposób superuniwersytet, chcą rektorzy publicznych uczelni.
Czy można zwiedzić i poznać uczelnię, nie wychodząc przy tym z domu? Polski Uniwersytet Wirtualny, organizując „Wirtualne Dni Otwarte”, udowadnia, że tak. Aby wziąć udział w tym wirtualnym wydarzeniu, wystarczy wejść na stronę Wirtualnych Dni Otwartych i szukać do woli potrzebnych informacji.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności