
O stypendia pomostowe ubiegać się nogą studenci I roku pochodzący z rodzin byłych pracowników PGR. Kandydaci, którzy spełnią wymagane kryteria będą mogli dostać 500 zł. Wnioski można składać do 14 sierpnia 2013 r.
Wnioski o przyznanie stypendiów pomostowych składane są on-line, formularze dla chętnych udostępnione zostały na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. Kandydaci na wypełnianie wniosków mają czas do 14 sierpnia tego roku.
O stypendium ubiegać się mogą osoby spełniające następujące kryteria:
-studenci I roku studiów stacjonarnych magisterskich realizowanych w trybie jedno lub dwustopniowym, na polskich uczelniach państwowych mających uprawnienia magisterskie;
-osiągnęli na egzaminie maturalnym wynik co najmniej 105 punktów zgodnie z algorytmem dołączonym do Regulaminu;
-są dziećmi byłych pracowników PGR, którzy byli zatrudnieni w tych przedsiębiorstwach co najmniej 2 lata na umowę o pracę, mieszkający na terenach wiejskich lub miastach do 20 tys. mieszkańców. W ich rodzinach dochód netto na osobę bądź dochód osoby uczącej się nie przekracza 1120zł lub 1280zł, gdy członkiem rodziny jest dziecko o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.
Za XII edycję programu stypendiów socjalnych odpowiada łódzka Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Na początku akcji jej fundatorami byli Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski i Agencja Nieruchomości Rolnych. Z kolejnymi edycjami programu grono donatorów znacznie się powiększyło i dziś liczy ok. 100 instytucji. Sponsorami są m.in. Fundacja PZU, Fundacja BRE Banku oraz Fundacja BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego.
Więcej informacji na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl .
Informacje dodatkowe o programie można uzyskać również w terenowych oddziałach Agencji Nieruchomości Rolnych.