Termin zakończenia rekrutacji: 28 lutego 2014 (piątek)

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Pragniemy poinformować, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem studiami podyplomowymi na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, przyjmowanie dokumentów przedłużone jest do końca lutego.

W ofercie Uniwersytetu Ekonomicznego największą popularnością cieszą się studia dostosowane do potrzeb konkretnych grup zawodowych lub adresowane do konkretnych stanowisk oraz takie, które są współorganizowane z wiodącymi pracodawcami w regionie, m.in. IBM, HP, PWC czy KGHM. Idea kształcenia ustawicznego staje się coraz bardziej powszechna.

W semestrze letnim roku akademickiego 2013/2014 w ofercie jest 30 kierunków studiów podyplomowych, głównie z zakresu rachunkowości i zarządzania. Największym zainteresowaniem cieszą się następujące kierunki: Accounting and Financial Management, Controlling i rachunkowość zarządcza, Rachunkowość i Podatki, Project Management, Lean management, Kierownik zespołu - team leader. Główne motywy wyboru tych kierunków związane są z ich praktycznym charakterem, studia te prowadzone są we współpracy z przedsiębiorcami i instytucjami otoczenia biznesu, w tym m.in. PwC, IBM i SKwP. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się tzw. krótkie formy dydaktyczne, czyli szkolenia i kursy. Obecnie spośród ponad 100 propozycji z obszarów rachunkowości i controllingu, finansów i podatków, zarządzania, rozwoju kompetencji menedżerskich i interpersonalnych oraz informatyki, 24 szkolenia objęte SA promocją, m.in. Kierowanie zespołem, Narzędzia arkusza kalkulacyjnego stosowane w controllingu, Podstawy zarządzania projektami czy Psychologia kierowania ludźmi.

W ofercie znajdują się też bardzo interesujące szkolenia adresowane do wybranych grup zawodowych, m.in. pracowników administracji publicznej oraz nauczycieli przedmiotów ekonomicznych.

Jedną z ostatnich inicjatyw Uczelni są studia podyplomowe opracowane i prowadzone we współpracy z IBM GSDC Sp. z o.o. Adresatami oferty są kierowane przede wszystkim do kierownicy zespołów, team leaderzy, kierownicy i koordynatorzy projektów, zatrudnieni w dużych przedsiębiorstwach i jednostkach sektora publicznego, a także właściciele i menedżerowie małych firm. Zainteresowane osoby mogą rozpocząć naukę na dwóch kierunkach: Kierownik zespołu (team leader) oraz Project management. Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydany przez UE we Wrocławiu oraz certyfikat Readiness Certificate wydany przez IBM GSDC Sp. z o.o. Dokumenty te potwierdzają zdobycie kompetencji i są wysoko cenione przez pracodawców. Programy studiów zostały wypracowane wspólnie przez IBM GSDC Sp. z o.o. i UE we Wrocławiu i są dostosowane do aktualnych potrzeb pracodawców. Większość zajęć ma formę aktywnych warsztatów, w ramach których wykorzystywane są aktywne metody nauczania, takie jak projekty zespołowe, case study oraz gry i ćwiczenia kierownicze. Zajęcia poprowadzą doświadczeni przedstawiciele praktyki gospodarczej, m.in. kadra
menedżerska największych pracodawców w regionie i doświadczeni wykładowcy UE we Wrocławiu. Wykładowcy i trenerzy posiadają liczne certyfikaty i uzyskują najwyższe oceny w procesie ewaluacji. W trakcie studiów słuchacze zdobywać będą praktyczne umiejętności menedżerskie potrzebne kierownikom zespołów działających na różnych szczeblach zarządzania we współczesnych organizacjach biznesowych. W ramach studiów Kierownik zespołu (team leader) słuchacze zdobędą między innymi umiejętności budowania zespołu, kierowania ludźmi, motywowania pracowników, radzenia sobie ze stresem i autoprezentacji. Z kolei w ramach studiów Project management uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności na temat metodyk i narzędzi zarządzania projektami oraz skutecznego kierowania zespołem projektowym.

Trwa rekrutacja na dwusemestralne, menedżerskie studia podyplomowe z zakresu Cyber Security.Studia organizowane są przy współpracy z firmą IBM Polska oraz IBM New York Cyber Security Innovation. Opiekunem naukowym studiów jest Prof. Leszek Maciaszek nagrodzony IBM Faculty Award Cyber Security. Celem studiów jest przekazanie aktualnej wiedzy i praktycznych umiejętności menedżerskich w zakresie bezpieczeństwa systemów informacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z cyber przestrzenią, w której funkcjonują współczesne organizacje.Zajęcia na studiach prowadzone będą zarówno przez pracowników naukowych, jak i praktyków Cyber Security. Kadra naukowa to głównie pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Grono praktyków reprezentowane będzie przez pracowników firmy IBM, przedsiębiorców posiadających wieloletnie doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa oraz trenerów i audytorów bezpieczeństwa z wieloletnim stażem. Przewidywane są również gościnne wykłady specjalistów międzynarodowych, m.in. z Macquarie University Sydney, Australia oraz IBM New York Cyber Security Innovation.



opublikowano: 2014-02-06
Polityka Prywatności