Termin zakończenia rekrutacji: 2020-02-11

Zimowa rekrutacja na studia rozpoczęta

Ponad 3,5 tys. miejsc czeka na Politechnice Wrocławskiej na tych, którzy chcą zacząć naukę na stacjonarnych studiach II stopnia. Chętni mogą wybierać z 60 kierunków, w tym siedemnastu w języku angielskim. Po raz pierwszy w ofercie pojawiły się dwa kierunki: Transport oraz Inżynieria kwantowa. Nabór potrwa do 11 lutego.

Rejestracja kandydatów w uczelnianym systemie ruszyła we wtorek. W tym naborze studenci po raz pierwszy mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki na kierunkach Transport (Wydział Mechaniczny) oraz Inżynieria kwantowa (Wydział Podstawowych Problemów Techniki).

– Ci, którzy zdecydują się na wybór kierunku Transport zajmą się prognozowaniem rozwoju i planowaniem systemów transportowych, określaniem zapotrzebowania na usługi logistyczne czy też wpływem środków transportu na środowisko – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Natomiast osoby kształcące się na Inżynierii kwantowej będą się uczyć, jak kreatywnie stosować metody mechaniki kwantowej przy rozwiązywaniu problemów naukowych oraz zagadnień związanych z kryptografią i informatyką kwantową. Na studentów czekają m.in. zajęcia w laboratorium technologii ogniw fotowoltaicznych firmy Saule Technologies.

W ramach zimowego naboru w ofercie Politechniki Wrocławskiej znalazło się także sześć kierunków na niestacjonarnych studiach II stopnia. Łącznie uczelnia przygotowała tutaj niemal 400 miejsc.

Dostępne kierunki oraz więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie http://rekrutacja.pwr.edu.pl

Rejestracja w systemie potrwa do 11 lutego. Od 3 lutego w budynku C-13, pokój 0.12, w godz. 9.00-14.00, będzie można składać wymagane dokumenty.

– Mamy też dobrą informację dla tych, którzy nie mogą pojawić się w ciągu tygodnia pojawić u nas z dokumentami – mówi Anetta Stypułkowska. – Dla nich Dział Rekrutacji będzie otwarty również w sobotę 8 lutego, w godzinach 9.00-12.00.

Listy wszystkich przyjętych zostaną podane 14 lutego.

Punkt informacyjny Działu Rekrutacji mieści się na pierwszym piętrze w budynku C-13 (Wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25, pokój 1.14). Kontakt telefoniczny: tel. 71 320 27 78.


data ostatniej modyfikacji: 2019-12-23 11:04:32

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg
 
Polityka Prywatności