Znajdź nas na
Studia podyplomowe "Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym" są odpowiedzią na rosnący problem lekooporności drobnoustrojów w Polsce. Współczynnik ten jest jednym z najwyższych w Europie, co wiąże się z częstym i nierzadko nieuzasadnionym stosowaniem antybiotyków. Problem ten dotyczy zarówno starszych leków, jak augmentin, fluorochinolonów czy makrolidów, jak i nowszych karbapenemów.
Sytuacja epidemiczna, w jakiej żyjemy i wynikające z niej szybkie zmiany przepisów prawnych, najlepiej pokazują jak ważna jest znajomość prawa medycznego przez pracowników ochrony zdrowia.
O tym dlaczego warto wybrać studia podyplomowe z prawa medycznego w Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, do kogo kierowane są te studia, jak wygląda model kształcenia i program nauczania, wyjaśnia dr n. prawn. dr hab. n. o zdr. prof. nadzw. Justyna Zajdel - Całkowska - kierownik studiów podyplomowych „Prawo medyczne w ochronie zdrowia” w CKP WUM.
Egzaminy maturalne coraz bliżej i zapewne zastanawiacie się jaki wybrać kierunek studiów i uczelnię. Podpowiadamy – oczywiście Warszawski Uniwersytet Medyczny! Nasza oferta edukacyjna odpowiada potrzebom rynku pracy oraz gwarantuje najlepsze wykształcenie i dobry zawód.
Chcecie dowiedzieć się, jakie kierunki proponujemy, jak wygląda nauka na naszej uczelni, jak przygotować się do rozpoczęcia studiów, jakim przedmiotom warto poświęcić najwięcej czasu i uwagi, jakie perspektywy zawodowe daje ukończenie konkretnych kierunków? Zapraszamy na stronę
wybieramwum.wum.edu.pl oraz na grupę Facebooku
"Wybieram WUM", które są dedykowane kandydatom zainteresowanym studiami medycznymi, farmaceutycznymi i naukami o zdrowiu.
Wybierzcie WUM!
Dołączcie do nas i twórzcie z nami medycynę przyszłości!
Informacja z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
O nowym kierunku studiów „Toksykologia z elementami kryminalistyki”, który Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wprowadza od jesieni 2020, rozmawia z redakcją serwisu StudentNews.pl, prof. Ireneusz P. Grudziński – kierownik Katedry i Zakładu Toksykologii Stosowanej WUM.
Chcesz zostać studentem kierunku medycznego na prestiżowej uczelni warszawskiej? Sprawdź jaki kierunek studiów możesz wybrać na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym!
Wszelkie informacje na temat oferty edukacyjnej naszej uczelni znajdziesz w INFORMATORZE 2020/2021, dostępnym pod linkiem
https://rekrutacja-info.wum.edu.pl/informator-wum
Szczegóły dotyczące oferty WUM oraz rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 są na stronie www Biura Rekrutacji i Organizacji Kształcenia WUM
https://rekrutacja-info.wum.edu.pl/
Czekamy na Ciebie w rekrutacji on-line, w której SARS-Cov-2 nam nie przeszkodzi!
Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do podjęcia kształcenia podyplomowego na studiach „Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym – antibiotic stewardship”.
Trwa rekrutacja uzupełniająca na dualne studia II stopnia w zakresie oceny technologii medycznych DUO OTM.
Chcielibyście w przyszłości ratować ludzkie życie i nieść profesjonalną pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia? A może planujecie zostać specjalistami w zakresie zdrowia publicznego, zajmować się profilaktyką chorób i promocją zdrowia? Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego stwarza takie możliwości!
W tym roku Warszawski Uniwersytet Medyczny świętuje jubileusz 20-lecia powstania Wydziału Nauki o Zdrowiu. Przez dwie dekady studia na naszym Wydziale ukończyło prawie 17 tys. absolwentów, zdobywając wykształcenie na pięciu kierunkach: dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.
Studia Ocena Technologii Medycznych (DUO-OTM) są bezpłatnymi, elitarnymi studiami magisterskimi o charakterze teoretycznym i praktycznym. Skierowane są m. in. do absolwentów kierunków: zdrowie publiczne, prawo, ekonomia, statystyka, farmacja, lub innych studiów medycznych. W Polsce są dostępne jedynie na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM.
Konrad Zygarski – student II roku studiów II stopnia na kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, absolwent kierunku ratownictwo medyczne WNoZ WUM
Grzegorz Juszczyk – doktor nauk medycznych, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH), adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, absolwent studiów na kierunku zdrowie publiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu w Maastricht w Holandii; absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania strategicznego i operacyjnego preMBA na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
mgr Paweł Ostałowski – absolwent studiów na kierunkach zdrowie publiczne i pielęgniarstwo Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, podczas studiów brał udział w pracach Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Managerów Zdrowia przy Zakładzie Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WNoZ WUM oraz Studenckiego Koła Naukowego Geriatrii działającego przy Klinice Geriatrii WNoZ WUM, zatrudniony w globalnej firmie IQVIA jako doświadczony edukator badań klinicznych, wcześniej w PRA Health Sciences
Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dynamicznie rozwija się od 2000 r. Stanowi jeden z dwóch największych wydziałów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – nowoczesnym ośrodku akademickim, z ponad dwustuletnią historią. Na studia na Wydziale Nauki o Zdrowiu przyjmowanych jest rocznie około 1300 studentów. Dlaczego tak wiele osób wybiera studia na WNoZ-ie?
Od roku akademickiego 2018/2019 Oddział Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na studia II stopnia stacjonarne lub niestacjonarne absolwentów studiów I stopnia na kierunkach medycznych oraz: administracji, biotechnologii, ekonomii, inżynierii biomedycznej, inżynierii środowiska, ochrony środowiska, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, polityki społecznej, prawa, socjologii oraz zarządzania.
Myślisz o studiowaniu położnictwa? Przeczytaj wywiad z Małgorzatą Stefaniak, absolwentką Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Urszula Zuzanna Szewc – absolwentka studiów magisterskich na kierunku Pielęgniarstwo na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorantka w Zakładzie Pielęgniarstwa Nefrologicznego WNoZ WUM, zatrudniona w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.
Studenci i doktoranci Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mają możliwość wyjazdu zagranicznego na studia i praktyki w ramach Programu UE Erasmus+.
Dominika Robak: Pani Kasiu, ukończyła Pani studia na kierunku Ratownictwo Medyczne na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jak wspomina Pani studiowanie na WNoZ-ie?
Katarzyna Jesionowska: Studiowanie na kierunku Ratownictwo Medyczne było dla mnie niesamowitą przygodą! Poznałam wspaniałych ludzi, zdobyłam mnóstwo wiedzy niezbędnej do wykonywania mojej pracy na najwyższym poziomie.
Z Aleksandrem Zarzeką, prawnikiem, absolwentem zdrowia publicznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM, doktorantem w Zakładzie Dydaktyki i Efektów Kształcenia rozmawia Dominika Robak. Aleksander Zarzeka jest jednym z najlepiej ocenianych wykładowców w ankiecie studenckiej. Naukowo zajmuje się prawem medycznym, w szczególności prawem zawodów medycznych; zawodowo bliżej mu do prawa farmaceutycznego i prawa umów.