Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Z pozoru niewielkie zmiany, jak postawienie zbiornika na deszczówkę, założenie kompostownika, posianie łąki kwietnej czy rezygnacja z jednorazowych kubków, mogą przynieść zaskakujące efekty. Udowodnił to projekt ATTUNE – Activate the University for Climate Change, realizowany w ramach partnerstwa między pięcioma europejskimi uczelniami z Włoch, Hiszpanii, Polski, Turcji i Niemiec. W Polsce działania projektu zostały podjęte przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) w Warszawie, we współpracy z organizacją Global Action Plan Polska. ATTUNE, kierując swoje działania do studentów, wykładowców i pracowników, ma na celu zaangażowanie społeczności akademickiej w ekologiczną transformację i codzienne wdrażanie nawyków sprzyjających środowisku.
Pedagogika specjalna to obszar skupiający się na wsparciu i terapii osób z różnorodnymi potrzebami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami. Ten kierunek studiów skierowany jest do osób zainteresowanych pracą z uczniami wymagającymi specjalnego wsparcia, w celu odkrycia i rozwinięcia ich potencjału oraz pokonania trudności.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej przygotowała już ofertę kształcenia na rok akademicki 2024/2025.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej prowadzi nabór na studia II stopnia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i szkolna.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza na studia podyplomowe Nauczanie etyki w szkole. Nabór trwa do 28 lutego 2023. Rozpoczęcie zajęć w marcu 2023.
Są jeszcze wolne miejsca na studia podyplomowe terapia pedagogiczna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
7 maja br. mija 55. rocznica śmierci Marii Grzegorzewskiej – twórczyni pedagogiki specjalnej. W swojej pracy Grzegorzewska kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. W maju obchodzimy także 100. rocznicę utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska.
Z okazji jubileuszu stulecia Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych - metodyka i metodologia pracy socjalnej. Zajęcia rozpoczną się w marcu.
Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej „w 100. rocznicę utworzenia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, w uznaniu wybitnych zasług jej założycielki, dyrektorki i patronki prof. Marii Grzegorzewskiej” rok 2022 został ogłoszony w Polsce Rokiem Marii Grzegorzewskiej.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej uruchamia nowe studia podyplomowe dla pedagogów i psychologów szkolnych: Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie. Kierunek jest prowadzony wspólnie z firmą Adamed.



Jeśli zawsze zastanawiało Ciebie to w jak ciekawy i kreatywny sposób można przekazać wiedzę uczniom i wspierać przy tym uczniów z trudnościami w uczeniu się, to mamy coś dla Ciebie. To właśnie u nas znajdziesz odpowiedź na swoje pytania i poszerzysz swój warsztat. #PedagogikaSpecjalna
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej uplasowała się na drugim miejscu wśród uczelni pedagogicznych w najnowszym Rankingu Perspektywy. Natomiast kierunek Pedagogika w APS zajęła 4 miejsce w kraju.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza na studia. Nabór na studia I stopnia trwa do 7 lipca natomiast na studia II stopnia do 19 lipca.
W roku akademickim 2021/22 w APS rozpoczną się studia pierwszego stopnia (3-letnie) na kierunku logopedia (stacjonarne i niestacjonarne), natomiast nabór na studia drugiego stopnia rozpocznie się w roku akademickim 2022/23. Kształcenie logopedów ma w APS ponad 30-letnią tradycję – wcześniej studia te były specjalnością na kierunku pedagogika specjalna lub pedagogika. Niemal od początku istnienia uczelni (od 1922 roku) prowadzone były w niej szkolenia w zakresie zaburzeń mowy, a także działalność praktyczna, czyli terapia logopedyczna. Od wielu lat absolwenci uczelni wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami zawodowymi, są cenieni na rynku pracy. Sami wysoko oceniają swoje przygotowanie zawodowe.
Święto obchodzone jest w Polsce 13 listopada. Pierwsze oficjalne obchody w Polsce odbyły się w 1993 roku. W kraju wg statystyk żyje blisko 2 mln osób niewidomych i słabowidzących. Jak pomóc osobom niewidomym i słabowidzącym w ich codziennym życiu i jak ta codzienność tak naprawdę wygląda. Akademia wydaje publikacje, które prowokują do zwiększenia tolerancji, empatii i otwartości na inne postawy. W razie potrzeby zachęcamy do poszerzenia wiedzy wokół tematów związanych z niepełnosprawnością wzroku.
Kierunek Pedagogika Specjalna prowadzony w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej znalazła się na 3. miejscu w opublikowanym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020.
Szkoła Doktorska Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej prowadzi nabór na rok akademicki 2020/2021.
Społeczność Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej za pośrednictwem Elektorek i Elektorów wybrała dr hab. Barbarę Marcinkowską, prof. APS na rektora Uczelni.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej uruchomiła nowe studia podyplomowe.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, renomowana państwowa Uczelnia z niespełna 100-letnią tradycją, dysponuje niezwykle bogatą ofertą kwalifikacyjnych i doskonalących studiów podyplomowych oraz kursów na kilku kierunkach kształcenia. Studia w APS dają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji, rozszerzenia kompetencji zawodowych, uzupełnienia dotychczasowej wiedzy, zdobycia doskonałego przygotowania praktycznego i teoretycznego do wykonywania zawodu a także do zwiększenia osobistej mobilności na rynku pracy.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności