Znajdź nas na    

Ventures - odważne przedsięwzięcia naukowe

Na projekty aplikacyjne mające zastosowanie w gospodarce realizowane przez studentów, absolwentów i doktorantów, młodzi badacze mogą otrzymać pieniądze w ramach pierwszej edycji programu Ventures.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkurs w kolejnym z uruchomionych w tym roku programów finansowanych z funduszy europejskich w ramach wzmacniania potencjału kadrowego nauki Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wybrano 8 projektów, których łączna wartość może przekroczyć 986 tys. złotych.

á Wśród laureatów znaleźli się reprezentanci Warszawy, Krakowa, Torunia, Poznania i Lublina. Wyłoniono projekty z zakresu fizyki, fizyki medycznej, elektroniki, informatyki, modelowania, biotechnologii, chemii organicznej i technologii chemicznej.

Michalina Góra z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zrealizuje projekt "Zastosowanie lasera strojonego w obrazowaniu tomograficznym tkanek oka".

Konrad Kiełbasiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie opracuje "Nowoczesne rezystywne systemy materiałowe do zastosowań w ekologicznych mikroukładach elektronicznych".

Mirosław Ochodekáz Politechniki Poznańskiej zajmie się "Szacowanie rozmiaru oprogramowania we wstępnych fazach projektów informatycznych".

Jolanta Polak z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wykona projekt pt. "Przez grzyby do... kłębka - biokatalizatory grzybowe w syntezie bio-barwników".

Cezary Samojłowicz z Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie opracuje "Nowatorskie zastosowanie aromatycznych faz fluorowanych w reakcjach katalizowanych komlekasami metali przejściowych i ligandów NHC".

Andrzej Stanisławczyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przeanalizuje "Modelowanie adaptacyjne niestacjonarnych procesów hutniczych z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji".

Anna Szkulmowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu opracuje "Zastosowanie spektralnej tomografuu optycznej (SOCT) do badań przepływu krwi".

Bożena Tyliszczak z Politechniki Krakowskiej zrealizuje projekt " Proekologiczne, hybrydowe nawozy organiczno-nieorganiczne o kontrolowanym działaniu (CRF)".

Źródło: naukawpolsce.pap.pl


ostatnia aktualizacja: 2008-08-21
« powrót
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności