Na projekty aplikacyjne mające zastosowanie w gospodarce realizowane przez studentów, absolwentów i doktorantów, młodzi badacze mogą otrzymać pieniądze w ramach pierwszej edycji programu Ventures.
Michalina Góra z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zrealizuje projekt "Zastosowanie lasera strojonego w obrazowaniu tomograficznym tkanek oka".
Konrad Kiełbasiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie opracuje "Nowoczesne rezystywne systemy materiałowe do zastosowań w ekologicznych mikroukładach elektronicznych".
Mirosław Ochodekáz Politechniki Poznańskiej zajmie się "Szacowanie rozmiaru oprogramowania we wstępnych fazach projektów informatycznych".
Jolanta Polak z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wykona projekt pt. "Przez grzyby do... kłębka - biokatalizatory grzybowe w syntezie bio-barwników".
Cezary Samojłowicz z Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie opracuje "Nowatorskie zastosowanie aromatycznych faz fluorowanych w reakcjach katalizowanych komlekasami metali przejściowych i ligandów NHC".
Andrzej Stanisławczyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przeanalizuje "Modelowanie adaptacyjne niestacjonarnych procesów hutniczych z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji".
Anna Szkulmowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu opracuje "Zastosowanie spektralnej tomografuu optycznej (SOCT) do badań przepływu krwi".
Bożena Tyliszczak z Politechniki Krakowskiej zrealizuje projekt " Proekologiczne, hybrydowe nawozy organiczno-nieorganiczne o kontrolowanym działaniu (CRF)".
Źródło: naukawpolsce.pap.pl