Znajdź nas na    

Ekologiczny kampus

GE Energy ogłasza konkurs ekologiczny «GE Energy Ecomagination Challenge» pod hasłem «Ekologiczny kampus», skierowany do studentów kierunków technicznych studiów I i II stopnia w całej Europie.

W ramach konkursu studenci mogą zgłaszać projekty innowacyjnych rozwiązań, które można zastosować w kampusach i które będą miały pozytywny wpływ na środowisko.
Projekty mogą być zgłaszane przez pojedyncze osoby lub zespoły składające się z maksymalnie pięciu osób. Studenci biorący udział w konkursie mogą również opracować dodatkowe materiały — filmy wideo, fotografie i gry, ilustrujące zakres możliwości zgłoszonej propozycji konkursowej.

Termin składania zgłoszeń do udziału w konkursie upływa 1 lutego 2009 r. Prace konkursowe można nadsyłać do dnia 1 maja 2009 r.

Projekty konkursowe oceni panel ekspertów GE Energy według następujących kryteriów:
-    Ekologia: Jaki jest pozytywny wpływ projektu na środowisko? Czy zastosowanie projektu pozwoli ograniczyć globalne ocieplenie? Czy przyczyni się do obniżenia zużycia wody lub energii?
-    Wyobraźnia: Czy w projekcie zastosowano zaskakujące rozwiązania służące ochronie środowiska?
-    Opłacalność: Jak przedstawia się budżet i harmonogram realizacji projektu? Jak kształtuje się stosunek korzyści i kosztów?

Zespoły zakwalifikowane do finału zostaną zaproszone na uroczystą ceremonię do Budapesztu w sierpniu 2009 r., podczas której zostaną wręczone liczne nagrody. Zwycięski zespół otrzyma złoty medal wraz z 25 tys. EUR na realizację projektu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu są dostępne pod adresem: www.makeyourcampusgreener.com  


ostatnia aktualizacja: 2008-12-18
« powrót
Komentarze
Ostatnie:
20.12.2008 12:09
Dodał(a): ~Magda
Jakie to kierunki techniczne?
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności