Znajdź nas na
"Promocja Twórczości" Praktyki i Staże
W ramach programu "Promocja Twórczości" - Priorytet 3 Praktyki i Staże studenci mogą ubiegać się o bezpłatne staże w instytucjach kultury w kraju i za granicą.
Celem programu jest umożliwienie studentom szkół artystycznych i kierunków humanistycznych zdobycia teoretycznej i praktycznej wiedzy podczas pracy w instytucjach kultury, przygotowanie nowej kadry oraz pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji kultury.
Rodzaje zadań:
1. szkolenia dla studentów - uczestników staży nt. zarządzania kulturą
2. nieodpłatne praktyki studenckie (staże) w instytucjach kultury na terenie całego kraju
Terminy składania wniosków:
W odniesieniu do zadań wymienionych w punkcie 1. i 2. przewiduje się organizację trzech edycji staży w ciągu roku kalendarzowego.
* Edycja Wiosenna - staże realizowane od 3.04.06 do 30.06. 06 (nabór zakończony)
* Edycja Letnia - staże realizowane od 3.07.06 do 30.09.06
* Edycja Jesienno - Zimowa - staże realizowane od 6.11.06 do 28.02. 07
Nabór na staże w Edycji Letniej prowadzony będzie w dniach: 29 maja - 18 czerwca 2006 r.
TRYB REALIZACJ STAŻU
Staż realizowany w Edycji Letniej powinien się rozpocząć w dowolnym terminie po 3 lipca 2006 r. i musi zakończyć się przed 30 września 2006 r. W tym okresie osoba skierowana na staż powinna odbyć praktykę obejmującą od 20 do 40 dni roboczych, przy założeniu, że staż jest realizowany przez 8 godzin dziennie. Tryb realizacji stażu będzie wynikał z bezpośrednich ustaleń między stażystą a instytucją oferującą miejsce stażowe, może to być dowolna kombinacja godzin i dni, w rezultacie dająca czas realizacji stażu od 160 godzin do 320 godzin.
3. praktyki studenckie w instytutach kultury polskiej za granicą
4. praktyki studenckie dotyczące konserwacji i restauracji dziedzictwa kulturowego za granicą
5. inne nieodpłatne praktyki i staże artystyczne.
Terminy dla zadań wymienionych w punkcie 3., 4., i 5. są następujące:
* 15 kwietnia 2006
* 15 czerwca 2006
* 15 września 2006
* 15 listopada 2006
O miejsce stażowe mogą ubiegać się studenci III, IV i V roku uczelni artystycznych oraz studiów na kierunkach związanych z kulturą (historia, historia sztuki, animacja kultury, konserwacja i restauracja, kulturoznawstwo, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia, muzykologia) oraz studenci szkół podyplomowych w zakresie zarządzania i animacji kultury.
W uzasadnionych przypadkach w programie mogą wziąć udział absolwenci ww. kierunków, którzy nie ukończyli 28. roku życia, po przedłożeniu listu rekomendacyjnego od promotora pracy magisterskiej.
Warunki:
* średnia ocen ze studiów co najmniej 4,0
* wiek do 28 lat
* bardzo dobra organizacja pracy i życzliwość w kontaktach z ludźmi
* podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu
* spełnienie dodatkowych warunków określonych przez instytucję przyjmującą np znajomość języków obcych, obsługa komputera,
* prawo jazdy itp.
Praktyki odbędą się w państwowych i samorządowych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz firmach prowadzące działalność związaną z obszarem kultury. Staż trwa od 20 do 40 dni roboczych. W roku akademickim staż trwa około 3 miesięcy, przy założeniu, że studenci będą odbywali praktyki w trybie 2 dni roboczych w tygodniu. W okresie wakacji staż trwa od 4 do 8 tygodni w trybie ciągłym (5 dni w tygodniu).
W przypadku odbywania stażu poza miejscem zamieszkania stażyści samodzielnie pokrywają także koszty zakwaterowania, z wyjątkiem sytuacji, w których instytucja przyjmująca wyrazi gotowość do zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania stażysty.
Regulamin
Więcej informacji
Źródło: funduszeonline.pl
ostatnia zmiana: 2016-09-02