Znajdź nas na    

ALK najlepsza po raz 14!

I LOVE Kozminski

W rankingu szkół wyższych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" 2013 po raz 14. z rzędu Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zdobyła ZŁOTO wśrod magisterskich uczelni niepublicznych!

W rankingu "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" 2013 Koźmiński zdecydowanie wyprzedza uczelnie prywatne, a pod względem umiędzynarodowienia także publiczne.

Najbardziej międzynarodową uczelnią w Polsce jest Akademia Leona Koźmińskiego. Pod względem liczby zagranicznych studentów, kadry i skali wymiany międzynarodowej wyprzedza nawet Uniwersytet Warszawski. Akademia Leona Koźmińskiego, która od 14 lat nieprzerwanie prowadzi w rankingu uczelni niepublicznych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej", z roku na rok zwiększa przewagę nad pozostałymi uczelniami niepublicznymi.


W Akademii Leona Koźmińskiego, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia, studiuje 8 tys. osób na studiach licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich. Uczelnia wypromowała stu doktorów i doktorów habilitowanych. Można tu studiować nie tylko po polsku, ale też na nitce angielskiej, co przyciąga do uczelni cudzoziemców i Polaków zainteresowanych nauką po angielsku. Jakość nauczana należy do najwyższych w kraju. To przede wszystkim efekt wprowadzonych wiele lat temu standardów nauczania, jakie określają międzynarodowe akredytacje uczelni biznesowych. Obecnie ALK posiada trzy najważniejsze akredytacje: AACSB, EQUIS i AMBA, jakimi może się pochwalić zaledwie kilkadziesiąt szkół biznesu na świecie.

- Akredytacje otwierają przed nami drzwi najlepszych uczelni na wszystkich kontynentach, które właśnie dlatego chcą z nami współpracować. Zachęcam rektorów polskich szkół wyższych do naśladownictwa. Zdobywajcie akredytacje i otwierajcie się na świat - mówił prof. Witold Bielecki, rektor ALK podczas uroczystości ogłoszenia wyników tegorocznego rankingu wyższych uczelni.

Wprowadzenie międzynarodowych standardów nauczania w przypadku ALK owocuje również na rynku krajowym. Na sześć prowadzonych kierunków studiów połowa otrzymała najwyższą, wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Są to: zarządzanie, prawo i administracja. Uczelnia odnotowuje sukcesy nie tylko w dziedzinie dydaktyki i nauczania, ale też w prowadzeniu badań naukowych, a nawet w sporcie - jest akademickim mistrzem Polski.

- Mamy ponad dwieście podpisanych umów o współpracy z uczelniami z całego świata - mówi prof. Grzegorz Mazurek, prorektor uczelni ds. współpracy z zagranicą. - Jej zakres obejmuje tworzenie programów typu "double degree", wymianę studencką, kadry akademickiej i administracyjnej. W roku akademickim 2012/2013 na 200 pracowników dydaktycznych zatrudnionych na pełnym etacie zrealizowaliśmy 170 wyjazdów zagranicznych. W ramach wymiany przyjechało do nas 200 zagranicznych studentów i niemal tyle samo naszych studentów wyjechało za granicę do szkół partnerskich. Uczelniane biuro karier pośredniczy również w organizowaniu staży zawodowych dla studentów, które coraz częściej odbywają się w innych krajach.

Uczelnia, w której na studiach stacjonarnych uczy się ponad tysiąc cudzoziemców, w naturalny sposób tworzy wielokulturowe środowisko. Absolwenci Koźmińskiego są wysoko cenieni przez pracodawców, którzy chwalą ich nie tylko za dobre przygotowanie zawodowe, ale i przedsiębiorczość. Właśnie ta cecha wyróżnia osoby z dyplomem Koźmińskiego, radzące sobie wyjątkowo dobrze w znajdowaniu zatrudnienia zaraz po studiach. Z ankiet "Financial Times" na potrzeby rankingu kierunków zarządzanie i finanse wynika, że trzy miesiące po zakończeniu studiów zaledwie 9 proc. absolwentów zarządzania i 13 proc. absolwentów finansów ALK jeszcze nie pracuje.

Ranking uczelni wyższych przygotowywany od 14 lat przez Fundację Edukacyjną "Perspektyw" należy do najlepszych tego typu zestawień w Europie. Przyjęta metodologia pozwala porównywać większe i mniejsze uczelnie, dając każdej równe szanse. Jest to możliwe dzięki ważeniu 33 składowych parametrów badania.

Prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk, przewodniczący kapituły rankingu docenia wielowymiarowość oceny - od publikacji naukowych po warunki studiowania. Nie ma uczelni, która nie musiałaby czegoś poprawić. Nawet zwycięzca tegorocznego rankingu uczelni akademickich, Uniwersytet Jagielloński, który co roku ściga się z Uniwersytetem Warszawskim o palmę pierwszeństwa, mimo wyraźnej przewagi w większości badanych obszarów ustępuje UW pod względem akredytacji czy liczby studiów w językach obcych.

Kolejne miejsca zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska. W tegorocznym rankingu Akademia Leona Koźmińskiego została sklasyfikowana na 15. miejscu jako najwyżej notowana akademicka uczelnia niepubliczna.

Pełny ranking uczelni 2013 jest dostępny na stronie www.perspektywy.pl

opublikowano: 2013-05-13
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności