Polacy odnieśli wielki sukces w światowym
konkursie marketingu internetowego. Studenci
UAM i UEP pod opieką prof. Wojciecha Wizy byli najlepsi w kategorii
"Google+ Social Media Marketing". Zespół przygotował kampanię promocyjną Kina Muza, jednego z najstarszych kin w Poznaniu.
W składa drużyny weszli: Adrian Gasiński, Ilona Sadłowska, Hanna Pietruszyńska, Marta Musiał, Olga i Maciej Żytkowiak.
Wysokie noty otrzymały
też trzy inne zespoły z Polski, oceniane w kategorii "Adwords Award". Były to
dwie drużyny z UAM pod opieką dra Wojciecha Czarta oraz
zespół ze Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy pod opieką dra Tymoteusza Doligalskiego. Zespoły te znalazły się w grupie Strong, czyli grupie najlepszych 32 zespołów, sklasyfikowanych zaraz po finalistach.
W konkursie oceniano zespoły w
trzech kategoriach:- "AdWords Award",
- "Social Impact Award",
- "Google+ Social Media Marketing".
Zadaniem uczestników było przygotowanie i przeprowadzenie trzytygodniowej kampanii marketingowej w systemie zarządzania kampaniami internetowymi Google AdWords.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział prawie 2,5 tys. zespołów studenckich z całego świata. Polacy musieli rywalizować nie tylko z innymi zespołami, ale też z innymi podmiotami prowadzącymi kampanie marketingowe na realnym, otwartym rynku.
W kategorii "AdWords Award" uczestnicy prowadzili kampanię dla wybranej
firmy komercyjnej, natomiast w kategorii "Social Impact Award" - dla
organizacji non-profit. Oprócz tego w ramach kategorii "Google+ Social Media Marketing" zespoły prowadząc sześciotygodniową kampanię opartą na stronie Google+ promowanej firmy komercyjnej lub organizacji non-profit mogły wykazać się umiejętnościami prowadzenia kampanii społecznościowej.
Nie po raz pierwszy polscy studenci odnieśli sukces w konkursie GOMC. W latach 2009-2011 studenci Szkoły Głównej Handlowej zdobyli trzykrotnie tytuł Europejskiego zwycięzcy GOMC, natomiast w 2012 r. zostali zwycięzcami tego konkursu. Zespoły z Wydziału Fizyki UAM trzykrotnie znalazły się w Europejskim Top 5 w latach 2010-2012.
Szczegóły pod linkiem.Źródło:
http://www.naukawpolsce.pap.pl/