Znajdź nas na    

Rewitalizacja miast – wspólny kierunek UŁ i PŁ

Od lewej prof. Włodzimierz Nykiel, Rektor UŁ, Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi oraz prof. Stanisław Bielecki, Rektor Politechnik Łódzkiej podplisali list intencyjny o utworzeniu nowego kierunku studiów

21 marca w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi podpisano list intencyjny dotyczący powołania i prowadzenia przez Uniwersytet Łódzki i Politechnikę Łódzką przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi wspólnego, międzyuczelnianego kierunku studiów magisterskich o profilu praktycznym – rewitalizacja miast. Porozumienie w tej sprawie podpisali: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz rektorzy prof. Włodzimierz Nykiel i prof. Stanisław Bielecki. Otwierany w Łodzi kierunek jest unikatowy w skali kraju.

Rewitalizacja to temat bardzo złożony, który obejmuje kwestie nie tylko urbanistyczne, ale również ekonomiczne i społeczno-kulturowe. Nowy kierunek studiów pozwoli studentom na interdyscyplinarne i wszechstronne podejście do zagadnienia rewitalizacji. Utworzenie w Łodzi takiego kierunku to m.in. odpowiedź na potrzeby miasta, które wdraża od lat programy rewitalizacyjne.

Na rynku pracy nie ma za dużo specjalistów, którzy łączą te wszystkie zagadnienia, a my jako miasto takich właśnie specjalistów potrzebujemy - powiedziała Hanna Zdanowska. A prof. Włodzimierz Nykiel dodał, że to bardzo ważny moment dla Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej, ponieważ obie uczelnie podejmują się ważnego i znaczącego zadania, które ma doprowadzić do tego aby w przyszłości procesy rewitalizacyjne były jak najlepsze. Aby potencjał naukowy obu uczelni w tym zakresie był wzmacniany potencjałem miasta.

Program nowych studiów obejmie m. in. zajęcia z aktywizacji i partycypacji społecznej, gospodarki miejskiej, technologii budowlanych, architektury i urbanistyki, marketingu i planowania społecznego, tożsamości i dziedzictwa kulturowego miast. Studenci zyskają wiedzę i umiejętności dotyczące właściwego kształtowania procesów rewitalizacyjnych. Studia przygotują wysokiej klasy koordynatorów i zarządców obszarów rewitalizacji, posiadających wszechstronną wiedzę i praktyczne umiejętności dotyczące kompleksowej odnowy obszarów zdegradowanych. Tak profesjonalna kadra pozwoli w przyszłości na sprawne kreowanie i wdrażanie programów rewitalizacyjnych w Łodzi, regionie i kraju.

W ramach kierunku Rewitalizacja studenci będą mogli wybrać jedną, z trzech ścieżek edukacyjnych: ekonomiczno-gospodarczą albo społeczno-partycypacyjną opracowywane przez Uniwersytet Łódzki oraz architektoniczno-budowlaną opracowywaną przez Politechnikę Łódzką

Nasze uczelnie i władze lokalne oferują młodym ludziom zupełnie nowy zawód, który będą mogli realizować nie tylko w Łodzi, ale także w innych obszarach miejskich - uważa prof. Stanisław Bielecki, Rektor PŁ.

Pierwsza rekrutacja na studia przewidziana jest na semestr letni roku akademickiego 2016/17. Planowane jest przyjęcie 60 studentów.


O Politechnice Łódzkiej                             O Uniwersytecie Łódzkim




opublikowano: 2016-03-21
Komentarze
Ostatnie:
20.07.2016 17:58
Dodał(a): ~kierunekrozwoju
Witam! Czas najwyższy na podjęcie decyzji o wyborze kierunku studiów. Zatem jak wybrać odpowiedni, aby ten wybór był właściwy? Z tego serdecznie zapraszam na stronę kierunekrozwoju.pl, gdzie można wypełnić test predyspozycji zawodowych. Po jego wypełnieniu można uzyskać informacje jakie studia będą odpowiednie lub w jakim zawodzie najlepiej będzie podjąć zatrudnienie. Test ten pomoże też uzyskać informacje na temat typu zainteresowań, preferencji i osobowości. Zapraszam! Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju
3.07.2016 14:55
Dodał(a): 
Camil dokumenty można składać cały czas - rekrutacja jest otwarta. Dodam, że warto aplikować na studia w Wyższej Szkole Bankowej do 15 lipca i skorzystać z naszej promocji - czesne od 195zł (w zależności od oddziału WSB) miesięcznie oraz darmowe wpisowe. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
23.06.2016 18:55
Dodał(a): ~mARCINzDRAT
Jakubie, ja mogę Ci z czystym sumieniem polecić logistykę na WSB. Mój brat zrobił inżyniera na WSB w Toruniu właśnie na logistyce. Bardzo studia chwalił, z tego co wiem dużo zajęć językowych, fajni wykładowcy, teraz pracuje jako inżynier logistyk w jednej z Warszawskich korporacji. Mogę się od niego dowiedzieć więcej rzeczy to Ci tutaj napiszę dokładnie, na co warto zwrócić uwagę ;)
23.06.2016 16:41
Dodał(a): ~Camil
Mnie interesuję informatyka i to będzie chyba mój kierunek taki wybiorę na WSB, do kiedy ostatecznie można składać podania?
23.05.2016 16:32
Dodał(a): 
Gosiu studia na uczelniach Wyższej Szkoły Bankowej możesz podjąć we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Opolu oraz Chorzowie. To wszystkie nasze oddziały na terenie kraju. Zapraszam zatem do wyboru jednego z nich i podjęcia edukacji na studiach I stopnia. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Wszystkie komentarze (8)

Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności