Znajdź nas na    
Artykuł sponsorowany

Czy warto studiować w języku obcym? Poznaj zalety studiów w języku angielskim!

Wybór kierunku studiów i specjalności po ukończeniu szkoły średniej to niełatwe zadanie. Stając przed wyborem uczelni, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim warto sprawdzić rankingi, dowiedzieć się, co oferuje dana placówka oprócz minimum programowego, a także uzyskać opinię jej absolwentów. Oprócz tego trzeba oczywiście dowiedzieć się, czy jest to uczelnia techniczna, humanistyczna, ekonomiczna czy artystyczna. Przy wyborze specjalności warto spojrzeć na to w kontekście możliwości zarobkowych i szans na zatrudnienie. Coraz bardziej niejednorodny i wymagający rynek pracy sprawia, że wielu młodych ludzi rozważa studia prowadzone w języku obcym. W naszym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – warto czy nie warto studiować w obcym języku?

Dlaczego warto studiować w języku obcym?

Studia w języku obcym mają wiele zalet. Z jednej strony pozwalają zgłębić wiedzę z interesujących nas dyscyplin, z drugiej poprawiają znajomość języka. Studiowanie w języku obcym jest doskonałą okazją do podniesienia własnych kompetencji lingwistycznych. Nie jest tajemnicą, że znajomość języka może zdecydowanie poprawić szanse na znalezienie ciekawszej i lepiej płatnej posady. Standardowym wymaganiem na rynku pracy jest oczywiście język angielski. Jego znajomość jest dziś warunkiem koniecznym właściwie w każdej branży. Studia prowadzone w języku angielskim są bez wątpienia atrakcyjne i przyszłościowe. To szczególnie istotne dla kandydatów zamierzających szukać zatrudnienia za granicą. Dobra znajomość języka angielskiego daje studentom szybszy dostęp do wiedzy (większość znaczących artykułów naukowych publikowana jest po angielsku) i ułatwia sprawne poruszanie się w wielokulturowym środowisku. W trakcie nauki posiądziesz wiedzę na temat specjalistycznych zagadnień z zakresu wybranego przez Ciebie obszaru, co pozwoli Ci odnajdywać najbardziej efektywne rozwiązania w sytuacjach wymagających wielowymiarowego spojrzenia na analizowane zagadnienia. W zależności od Twojej sytuacji możesz wybrać jeden z odpowiadających Ci sposobów nauki, tj. studia stacjonarne lub niestacjonarne. Nauka w każdym z trybów pozwala zdobyć równorzędne wykształcenie i umiejętności.


Jakie kierunki można studiować w języku angielskim?

Studia prowadzone w języku angielskim oferuje wiele polskich uczelni, w tym Politechnika Krakowska. Od nowego roku akademickiego 2022/2023 można studiować tutaj między innymi:
  • architekturę krajobrazu – doskonały kierunek dla osób interesujących się nauką przedmiotów ścisłych, a przy tym posiadających uzdolnienia artystyczne; kandydaci, którzy zdecydują się na studiowanie tej specjalności, otrzymają solidne wykształcenie z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych, technicznych, społecznych i sztuk pięknych; studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku architektura krajobrazu wymagają opłaty w wysokości 2500 zł,

  • budownictwo – kierunek ten został uznany za jeden z najbardziej prestiżowych kierunków technicznych; ukończenie tej specjalizacji zapewnia uzyskanie kwalifikacji niezbędnych do kierowania wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych; uwaga – kierunek podlega dodatkowym zasadom rekrutacji, szczegółowe informacje na ten temat tego znajdują się na stronie https://rekrutacja.pk.edu.pl/project/budownictwo/,

  • mechanika i budowa maszyn – studia techniczne przygotowujące wysoko wykwalifikowanych specjalistów do pracy w przemyśle energetycznym i maszynowym oraz zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem maszyn np. jako konstruktorzy; od kandydatów wymagana jest biegłość w języku angielskim na poziomie nie niższym niż B2, udokumentowana odpowiednim certyfikatem (CPE, CAE, FCE, TOEL), świadectwem matury międzynarodowej lub innym stosownym dokumentem.

Możliwość studiów w języku angielskim mają także kandydaci wybierający informatykę. Osoby, które ukończą studia I stopnia w języku polskim, mogą kontynuować naukę na II stopniu w języku angielskim.


opublikowano: 2022-07-22
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności