Znajdź nas na    

Lazarski Aviation Academy chce kształtować przyszłość europejskiego lotnictwa kształcąc wysoko wyspecjalizowanych ekspertów

Gdyby lotnictwo cywilne było krajem, zajęłoby 17. miejsce na świecie pod względem produktu krajowego brutto (PKB), generując 961,3 miliarda dolarów PKB rocznie, czyli znacznie więcej niż niektórzy członkowie G20 (i mniej więcej tej samej wielkości co Indonezja czy Holandia).

Prognozuje się, że do 2038 r. lotnictwo wniesie bezpośrednio 1,7 biliona dolarów do światowego PKB1.

Dynamiczny rozwój branży lotniczej dokonuje się na naszych oczach, a Uczelnia Łazarskiego z pewnością dotrzymuje mu kroku oferując w ramach Lazarski Aviation Academy studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe i MBA dla przyszłych pilotów, prawników i menedżerów branży lotniczej.

LAA funkcjonuje w ramach Uczelni Łazarskiego i jest prężnie działającym ośrodkiem badawczo-edukacyjnym oferującym unikalne studia łączące branżę lotniczą z prawem i biznesem. Prowadzi badania naukowe i organizuje konferencje przyciągające ekspertów z całego świata.

W celu dostosowania oferty edukacyjnej do aktualnych wymagań rynku i zmieniających się trendów oraz jej jeszcze większego umiędzynarodowienia powołana została Rada Doradcza ds. kierunków lotniczych działająca przy Lazarski Aviation Academy. Rada to międzynarodowe ciało konsultacyjne składające się wybitnych przedstawicieli - praktyków lotnictwa, mające na celu uczynienie z LAA wiodącej, uznanej i nowoczesnej instytucji szkoleniowo-badawczej w dziedzinie awiacji. Rada Doradcza będzie odpowiedzialna za przygotowanie strategii rozwoju LAA, opracowanie nowych i udoskonalenie obecnych kierunków studiów lotniczych na Uczelni Łazarskiego.

Jej pierwsze spotkanie odbyło się 8 listopada, a przewodniczącym Rady został Luc Tytgat, były Dyrektor Wykonawczy EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) i były Dyrektor Pan-European Single Sky Directorate w Eurocontrol oraz wieloletni pracownik Komisji Europejskiej, w której pełnił funkcję członka gabinetu komisarza ds. transportu, a następnie szefa wydziału ds. badań i rozwoju, programów kosmicznych UE i transportu lotniczego.

Zaproszenie do Rady przyjęli także:

  • Honorata Hencel, ⁠Boeing Managing Director for Poland and Ukraine

  • Eamonn Brennan, aviation executive, wcześniej Director General of EUROCONTROL

  • Sebnem Erzan, Global Head of Travel Sustainability and Transport Partnership at Google

  • Piotr Ikanowicz, Vice Chair of the Performance Review Commission (PRC), Eurocontrol

  • Piotr Dolata, Sekretarz Rady

Przedmiotem obrad Rady była przyszłość lotnictwa w Europie i zdefiniowanie kierunków studiów, które będą potrzebne społeczności lotniczej w ciągu najbliższych 3 do 5 lat – komentuje spotkanie Anna Konert, Dyrektor LAA – Próbowaliśmy także odpowiedzieć na pytanie jak przyciągnąć i utrzymać młodych ludzi w awiacji i uczynić z lotnictwa jeszcze bardziej atrakcyjne miejsce pracy i rozwoju zawodowego, a także jakie potrzeby edukacyjne i szkoleniowe zdominują najbliższą przyszłość i jak na nie odpowiedzieć. Dzisiejsze obrady to był mały krok w życiu Uczelni, ale wielki krok dla edukacji i lotnictwa.


opublikowano: 2024-11-15
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności