IT Power Women - nowy Program Lingaro Group dla studentek

Trwa rekrutacja do Programu Mentoringu „IT Power Women”. Lingaro Group uruchamia projekt, aby wspierać studentki kierunków informatycznych i pokrewnych w zaplanowaniu kariery i osiągnięciu sukcesu w branży IT.

W ramach Programu studentki będą mogły skorzystać z indywidualnych spotkań z doświadczoną Mentorką, warsztatu HR dotyczącego przygotowania się do procesów rekrutacji, wezmą udział
w dwóch spotkaniach (online) w międzynarodowym gronie Mentorek i Mentee – z Polski i Filipin.

W gronie 15 Mentorek znalazły się doświadczone Menadżerki i Ekspertki Lingaro Group, przygotowane do prowadzenia spotkań mentoringowych. Założeniem Programu jest wsparcie uczestniczek w poznaniu możliwości rozwoju w IT i stworzeniu planu pierwszych etapów kariery, czy w zdefiniowaniu swoich mocnych stron.

- Potrzeby studentek mogą oczywiście być różne, jako Mentorki postaramy się na nie jak najlepiej odpowiedzieć – wyjaśnia Kinga Łobejko-Janik, BI Developer & Lead Consultant, która pracę w Lingaro Group łączy z prowadzeniem zajęć akademickich na uczelniach UMCS i WSPA w Lublinie. - Studentki będą miały okazję zadać nam wszelkie nurtujące je pytania dotyczące pracy i kariery w IT, a także zacząć tworzyć lub poszerzyć swoją sieć kontaktów zawodowych w branży - dodaje.

- Program mentoringu „IT Power Women” skierowany do studentek to nowość w ramach naszych działań dla zrównoważonego rozwoju, które systematycznie rozwijamy. Projekt realizujemy w ramach wspierania jednego z 17 celów zdefiniowanych przez ONZ - Równość płci. Odsetek kobiet w branży IT stopniowo się zwiększa, przy czym oczywiście pozostaje nadal wiele możliwości działania na rzecz przyspieszenia tego procesu, również dla pracodawców – uzupełnia Agata Szacka, Employer Branding Leader w Lingaro Group.

Informacje o Programie, sylwetki Mentorek i możliwość aplikowania znajdują się na stronie www:
https://lingarogroup.com/it-power-women-global-mentoring-program

Więcej o Lingaro Group: https://lingarogroup.com/about_us


data ostatniej modyfikacji: 2022-12-01 11:33:30
Komentarze
 
Polityka Prywatności