Koźmiński najlepszą szkołą biznesu w regionie

Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej – wynika z Rankingu Europejskich Szkół Biznesu opublikowanego przez „Financial Times” 5 grudnia 2022 r. W pełnym zestawieniu stu czołowych uczelni z Europy Koźmiński jest na 52. miejscu, a w programie realizowanym wspólnie z ESCP zajmuje wysokie 3. miejsce.

– Kolejny awans naszej uczelni w tym prestiżowym zestawieniu to powód do dumy z naszych absolwentów. Ich sukcesy przekładają się na to, jak nas ocenia środowisko nauki, pracodawcy i dziennikarze – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor ALK.

„FT” tworzy rankingi uczelni ekonomicznych z całego świata na bazie ankiet rozsyłanych do absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Na podstawie ich odpowiedzi w ciągu roku ukazują się rankingi cząstkowe poszczególnych kierunków studiów, a w grudniu ogólne zestawienie najlepszych szkół z Europy. W rankingu Executive MBA Koźmiński uplasował się na 24. miejscu w Europie, zaś w edukacji menedżerskiej na 40. miejscu. Absolwenci kierunku Executive MBA Koźmińskiego pochwalili się, że ich płaca w ciągu 3 lat wzrosła o 79 proc. i był to jeden z największych awansów płacowych odnotowanych wśród wszystkich absolwentów europejskich uczelni biznesowych.

Francuska ESCP Business School zbudowała swoją ofertę edukacyjną w oparciu o partnerstwa z czterema uczelniami z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i z Polski, gdzie prowadzi wspólny program z Akademią Leona Koźmińskiego. Ten transeuropejski projekt przynosi dobre rezultaty, stąd ESCP znalazła się na podium, zajmując 3. miejsce, po HEC Paris i London Business School.

W rankingu „FT” Europę Środkowo-Wschodnią reprezentują tylko trzy uczelnie – Koźmiński na 52. miejscu (awans z 54. miejsca rok wcześniej), Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Pradze (62. miejsce) i Wydział Ekonomii i Biznesu słoweńskiego Uniwersytetu w Lublanie (69. miejsce).

Koźmiński jest obecny w rankingach „Financial Times” od 14 lat. Dzięki temu stał się najbardziej rozpoznawalną polską uczelnią biznesową zagranicą. Za wybitne osiągnięcia w umiędzynarodowieniu rektor uczelni był kilkukrotnie nagradzany. Studenci i absolwenci pochodzący z ponad 70 różnych krajów nie tylko odnoszą sukcesy zawodowe gdziekolwiek pracują, ale są też ambasadorami Polski, Warszawy i swojej uczelni.

Założona w 1993 roku Akademia Leona Koźmińskiego od początku prowadzi studia angielskojęzyczne równolegle do programów po polsku. Pomimo kryzysu ekonomicznego i toczącej się za polską granicą wojny w Ukrainie tegoroczna rekrutacja była rekordowa. Uczelnia przyjęła 2800 nowych słuchaczy. Obecnie kształci się tu 12 tys. studentów. Koźmiński ma umowy partnerskie z ponad 200 uczelniami na świecie. Związani z nią naukowcy prowadzą projekty międzynarodowe z kolegami z Harvardu czy MIT. Jest to możliwe dzięki dbałości o wysoką jakość badań i kształcenia, które zapewnia utalentowana kadra naukowo-dydaktyczna. Potwierdzenie stanowią akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA. Uczelnia jest też liderem rozwiązań z zakresu etyki i zrównoważonego rozwoju oraz nowych technologii cyfrowych. Jednak jako najważniejszy powód wyboru Koźmińskiego obecni studenci podają panującą tu wyjątkową atmosferę sprzyjającą rozwijaniu przedsiębiorczości i własnych, oryginalnych zainteresowań.

Link do rankingu FT


data ostatniej modyfikacji: 2022-12-05 12:52:02
Komentarze
 
Polityka Prywatności