Informatyka to wciąż jeden z najchętniej wybieranych przez maturzystów kierunków studiów. Prężny rozwój branży IT w połączeniu z zainteresowaniami informatycznymi sprawiają, że większość absolwentów bez problemu znajduje pracę w zawodzie po studiach, a nawet jeszcze w ich trakcie. Ale co konkretnie można robić po studiach informatycznych?
Studia informatyczne otwierają drogę do kariery w szeroko rozumianej branży IT. Choć często praca taka wiąże się z wykonywaniem zleceń dla różnych firm lub zmianą pracodawcy co kilka lat, to jednak studia informatyczne pozwalają studentom wdrożyć się w zasady funkcjonowania tego rynku i pojąć jego podstawy. Zobacz, jaki zawód konkretnie możesz zyskać po ukończeniu takich studiów.
Branża informatyczna rozwija się bardzo dynamicznie, a to oznacza, że raz zdobyta wiedza nie wystarczy, by pozostać „na bieżąco” z tym, co dzieje się na rynku. Można zatem powiedzieć, że studia informatyczne to zaledwie początek nauki, jednak są one bardzo potrzebne każdemu, kto swoją przyszłą karierę zawodową chce wiązać właśnie z tą branżą. To właśnie w trakcie studiów poznasz podstawy pracy z bazami danych, językami programowania czy konfigurowaniem sieci i zaawansowanych aplikacji. Wszystko to będzie stanowić doskonałą podstawę do obrania dalszej specjalizacji i znalezienia konkretnego zawodu w branży informatycznej.
Same studia informatyczne to bardzo ogólne pojęcie, dlatego studenci mają do wyboru różnego rodzaju specjalności. Na przykład na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji www.uwe.edu.pl można zdecydować się na następujące specjalności:
programowanie aplikacji biznesowych;
programowanie gier komputerowych;
grafika komputerowa;
analityka cyberbezpieczeństwa.
Każda z tych specjalności pozwoli absolwentom znaleźć dobrze płatną pracę lub mnogość zleceń od firm czy osób prywatnych. Na przykład grafik komputerowy będzie mógł zajmować się projektowaniem banerów w agencjach marketingowych, logo firm czy stron internetowych. Również projektanci gier będą mieli sporo pracy zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku.
Programowanie aplikacji biznesowych to specjalność, która zapewni Ci dobry start na rynku informatycznym. Absolwent zdobywa bowiem potrzebną wiedzę i umiejętności do tego, aby odpowiadać potrzebom różnych firm, stawiających na rozwój w sieci. Z kolei po ukończeniu kierunku analityki cyberbezpieczeństwa student stanie się specjalistą, jakich zdecydowanie jeszcze brakuje na dzisiejszym rynku. Cyberprzestępcy nie śpią i wciąż znajdują nowe sposoby na oszukiwanie firm czy osób prywatnych, dlatego po tej specjalizacji także nie można będzie narzekać na brak pracy czy drobniejszych zleceń. Jeśli więc interesuje Cię któryś z wymienionych wyżej kierunków i chcesz wkroczyć na ścieżkę prowadzącą do kariery w branży informatycznej, już teraz zapisz się na studia informatyczne w UWE. Skorzystaj z zajęć prowadzonych przez ekspertów zarówno w dziedzinie programowania biznesowego, jak i deweloperów gier.