Jaką pracę można znaleźć po studiach informatycznych?

Informatyka to wciąż jeden z najchętniej wybieranych przez maturzystów kierunków studiów. Prężny rozwój branży IT w połączeniu z zainteresowaniami informatycznymi sprawiają, że większość absolwentów bez problemu znajduje pracę w zawodzie po studiach, a nawet jeszcze w ich trakcie. Ale co konkretnie można robić po studiach informatycznych?

Studia informatyczne otwierają drogę do kariery w szeroko rozumianej branży IT. Choć często praca taka wiąże się z wykonywaniem zleceń dla różnych firm lub zmianą pracodawcy co kilka lat, to jednak studia informatyczne pozwalają studentom wdrożyć się w zasady funkcjonowania tego rynku i pojąć jego podstawy. Zobacz, jaki zawód konkretnie możesz zyskać po ukończeniu takich studiów.

Studia informatyczne — czego Cię nauczą?

Branża informatyczna rozwija się bardzo dynamicznie, a to oznacza, że raz zdobyta wiedza nie wystarczy, by pozostać „na bieżąco” z tym, co dzieje się na rynku. Można zatem powiedzieć, że studia informatyczne to zaledwie początek nauki, jednak są one bardzo potrzebne każdemu, kto swoją przyszłą karierę zawodową chce wiązać właśnie z tą branżą. To właśnie w trakcie studiów poznasz podstawy pracy z bazami danych, językami programowania czy konfigurowaniem sieci i zaawansowanych aplikacji. Wszystko to będzie stanowić doskonałą podstawę do obrania dalszej specjalizacji i znalezienia konkretnego zawodu w branży informatycznej.

Dostępne specjalności studiów informatycznych

Same studia informatyczne to bardzo ogólne pojęcie, dlatego studenci mają do wyboru różnego rodzaju specjalności. Na przykład na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji www.uwe.edu.pl można zdecydować się na następujące specjalności:

  • programowanie aplikacji biznesowych;

  • programowanie gier komputerowych;

  • grafika komputerowa;

  • analityka cyberbezpieczeństwa.

Każda z tych specjalności pozwoli absolwentom znaleźć dobrze płatną pracę lub mnogość zleceń od firm czy osób prywatnych. Na przykład grafik komputerowy będzie mógł zajmować się projektowaniem banerów w agencjach marketingowych, logo firm czy stron internetowych. Również projektanci gier będą mieli sporo pracy zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku.

Programowanie aplikacji biznesowych to specjalność, która zapewni Ci dobry start na rynku informatycznym. Absolwent zdobywa bowiem potrzebną wiedzę i umiejętności do tego, aby odpowiadać potrzebom różnych firm, stawiających na rozwój w sieci. Z kolei po ukończeniu kierunku analityki cyberbezpieczeństwa student stanie się specjalistą, jakich zdecydowanie jeszcze brakuje na dzisiejszym rynku. Cyberprzestępcy nie śpią i wciąż znajdują nowe sposoby na oszukiwanie firm czy osób prywatnych, dlatego po tej specjalizacji także nie można będzie narzekać na brak pracy czy drobniejszych zleceń. Jeśli więc interesuje Cię któryś z wymienionych wyżej kierunków i chcesz wkroczyć na ścieżkę prowadzącą do kariery w branży informatycznej, już teraz zapisz się na studia informatyczne w UWE. Skorzystaj z zajęć prowadzonych przez ekspertów zarówno w dziedzinie programowania biznesowego, jak i deweloperów gier.


data ostatniej modyfikacji: 2023-01-05 15:52:17
Komentarze
 
Polityka Prywatności