Jak opisać swoje zainteresowania w CV?

Podczas tworzenia CV kandydaci bardzo często rezygnują z opisywania swoich zainteresowań. Jest to duży błąd! Poprzez listę hobby rekruter może poznać Cię od innej strony. Dzięki temu szybciej wywnioskuje, czy nadajesz się do zajęcia danej posady. Dowiedz się, jak ciekawie opisać swoje hobby w CV!

Jakich błędów nie popełniać w przypadku opisywania zainteresowań w CV?

Jednym z największych błędów, jakie można popełnić w przypadku opisywania zainteresowań w CV, jest tzw. lanie wody. Pamiętaj, aby w swoim życiorysie wpisywać jedynie te hobby, o których jesteś w stanie coś powiedzieć, ale też pasują do danego stanowiska. Rekruter zainteresowany daną pozycją w Twoim CV może zapytać się Ciebie o szczegóły. Brak odpowiedzi lub zbyt ogólna odpowiedź na tego typu pytanie może stanowić podstawę do odrzucenia Twojego CV. Nie staraj się być na siłę oryginalny, a raczej skup się na Twoich ulubionych zainteresowaniach, nawet jeżeli masz wrażenie, że są one mocno oklepane.

Jak opisać hobby w CV?

Ludzie z prawdziwą pasją są poszukiwani przez rekruterów. Jeżeli więc masz hobby, któremu poświęcasz dużo czasu, nie zapomnij o wpisaniu go w swoje CV. Ogranicz się jednak do dwóch, maksymalnie trzech pozycji, tak aby nie tracić cennego miejsca w CV. Jednocześnie spróbuj odpowiednio dobierać dane zainteresowania do oferty pracy. Pamiętaj, że hobby odzwierciedlają również Twoje umiejętności. Starając się więc np. o pracę w branży kreatywnej, staraj się wspomnieć o zainteresowaniach, które potwierdzą Twoją kreatywność, takie jak np. malowanie czy rysowanie.

Zainteresowania zawodowe — czy warto o nich pisać?

Tuż obok popularnych zainteresowań, takich jak sport, muzyka, taniec czy gotowanie coraz częściej kandydaci wspominają o swoich zainteresowaniach zawodowych. Są one związane z wykonywaną wcześniej pracą lub wymarzonym zawodem. Jeżeli naprawdę interesujesz się daną tematyką, to warto wspomnieć o niej w CV, w szczególności gdy jest ona związana z daną ofertą pracy. Do przykładowych hobby zawodowych można zaliczyć:

  • social media, marketing,

  • rynek walutowy ,

  • narzędzia SEO,

  • psychologia,

  • motoryzacja.

Poprzez opisanie swoich zainteresowań w CV zwiększasz szansę na to, że rekruter zadecyduje o przyjęciu Ciebie jako pracownika. Pamiętaj więc o tym kroku podczas tworzenia CV!


data ostatniej modyfikacji: 2023-01-11 16:26:58
Komentarze
 
Polityka Prywatności