Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu prowadzi rekrutację na 16. edycję studiów podyplomowych w zakresie logopedii klinicznej na rok akademicki 2024/2025. Program ten, trwający cztery semestry, oferuje aż 651 godzin zajęć, w tym 44 godziny zajęć praktycznych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, tylko 30 osób będzie miało szansę uczestniczyć w tej prestiżowej edycji.
Studia z logopedii klinicznej mają na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie specjalistów do diagnozowania i terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych z zaburzeniami mowy i języka. Program obejmuje szeroki zakres wiedzy z medycyny, logopedii, pedagogiki, psychologii i lingwistyki, co pozwala na kompleksowe przygotowanie do dalszego kształcenia specjalistycznego, w tym neurologopedii klinicznej.
Zajęcia dydaktyczne prowadzą cenieni specjaliści z całej Polski, w tym lekarze różnych specjalności, neurologopedzi, językoznawcy, psychologowie, pedagodzy oraz fizjoterapeuci. W ramach programu, uczestnicy będą mieli również możliwość wzięcia udziału w wykładzie połączonym z warsztatem prowadzonym przez gościa specjalnego - Marianelę Sol Pernuzzi z Argentyny, fizjoterapeutkę i starszą terapeutkę Koncepcji Rehabilitacji RCM.
Studia podyplomowe trwają cztery semestry i odbywają się w trybie zaocznym, z zajęciami w soboty i niedziele, zazwyczaj dwa razy w miesiącu. Ze względu na intensywność programu, czasami przewiduje się trzy zjazdy w miesiącu, z uwzględnieniem zajęć w formie e-learningowej. Praktyki są organizowane zarówno na terenie Wrocławia, jak i poza nim, także w okresie wakacyjnym.
Miejsca realizacji praktyk obejmują m.in.:
Kandydatami mogą być absolwenci studiów wyższych, szczególnie preferowane są kierunki takie jak medycyna, kierunki nauczycielskie, filologia polska, pedagogika, fizjoterapia, psychologia i inne. Kryteria przyjęcia obejmują złożenie kompletu dokumentów w wyznaczonym terminie za pośrednictwem systemu IRK oraz uzyskanie pozytywnego wyniku podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która weryfikuje poprawność wymowy kandydata.
Aby ukończyć studia, słuchacze muszą zaliczyć wszystkie przedmioty objęte programem studiów, w tym 600 godzin koniecznych do uzyskania tytułu zawodowego logopedy, oraz zaliczyć zajęcia praktyczne, osiągając 120 punktów ECTS. Niezbędne jest również uzyskanie pozytywnej oceny z pracy końcowej oraz zdanie egzaminu końcowego. Praca końcowa, pisana pod kierunkiem wybranego promotora, może mieć charakter badawczy lub stanowić opis i analizę przypadku z własnym programem terapii logopedycznej.
Absolwenci otrzymują Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie logopedii klinicznej, z tytułem zawodowym logopedy, potwierdzające kwalifikacje podyplomowe po uzyskaniu określonych efektów kształcenia na studiach podyplomowych.
Rekrutacja na tę edycję logopedii klinicznej stanowi doskonałą okazję dla specjalistów pragnących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie terapii zaburzeń mowy i języka. Ograniczona liczba miejsc i wysoki poziom merytoryczny programu czynią te studia wyjątkową propozycją dla wszystkich zainteresowanych profesjonalnym rozwojem w dziedzinie logopedii klinicznej.
Więcej informacji na:
https://www.umw.edu.pl/pl/logopedia-kliniczna/logopedia-kliniczna-edycja-16