Znajdź nas na    

Program Stypendialny dla Liderów

Strona www: www.iie.eu

Fundacja GE oraz Instytut Edukacji Międzynarodowej (Institute of International Education - IIE) ogłosiły rozpoczęcie piątej, jubileuszowej edycji „Programu Stypendialnego dla Liderów”.

O stypendium ubiegać się mogą studenci drugiego roku ekonomii, zarządzania, inżynierii i technologii z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, National Louis University w Nowym Sączu, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej. Każdemu laureatowi przyznane zostanie roczne stypendium w wysokości 1000 Euro, wypłacane przez trzy lata. Zwycięzcy będą mogli również z bliska przyjrzeć się działalności GE i dowiedzieć się jak funkcjonuje firma będąca światowym liderem. Studenci, uczestnicząc w corocznym międzynarodowym seminarium letnim, poświęconym umiejętnościom zarządzania, będą mieli okazje rozwinąć swoje umiejętności, a także towarzysząc menedżerom GE, w ramach „Shadowing Day” poznają bliżej charakter ich pracy.

Niezależna komisja kwalifikacyjna Instytutu Edukacji Międzynarodowej wybierze spośród wszystkich aplikujących piętnastu laureatów. Na zwycięstwo mają szansę nie tylko studenci wyróżniający się ponadprzeciętnymi wynikami naukowymi, ale także poświęcający się działalności społecznej, odbywający staże w instytucjach użyteczności publicznej, członkowie organizacji studenckich i wolontariusze. Ogłoszenie wyników nastąpi w pierwszej połowie 2008 r. Dotychczas z „Programu Stypendialnego dla Liderów skorzystało 191 studentów, w tym aż 61 z Polski. W 2007r. najwięcej laurów przypadło studentom Politechniki Łódzkiej. Aż sześciu spośród 16 zwycięzców, zakwalifikowanych do Programu, wywodziło się z tej właśnie uczelni. Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się także studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Gdańskiej.

„Program Stypendialny dla Liderów” to pierwsza tak rozbudowana oferta naukowa dla studentów w Europie Środkowej. Została opracowana przez Fundację GE w ramach globalnego zaangażowania firmy działania na rzecz odpowiedzialności społecznej biznesu. Po sukcesie pierwszej edycji programu na Węgrzech w 2002 roku, program wprowadzono także w Polsce (2003r.), Czechach (2004r.) i Rumunii (2006r.). Program jest wynikiem współpracy partnerskiej Fundacji GE z Instytutem Edukacji Międzynarodowej – wiodącą międzynarodową organizacją edukacyjną typu non-profit, której europejska siedziba znajduje się w Budapeszcie na Węgrzech.

„Edukacja od zawsze miała kluczowe znaczenie dla GE, ponieważ jakość kształcenia znacząco wpływa na przyszłość każdego kraju. Od sześciu lat staramy się wpływać na poziom nauczania poprzez zaangażowanie w innowacyjne programy edukacyjne, finansowane przez Fundację GE i wspierane przez naszych wolontariuszy” – powiedział Lesław Kuzaj, Dyrektor Regionalny GE na Europę Środkową. „Naszym zdaniem edukacja i tworzenie nowych możliwości dla młodych ludzi jest dzisiaj ważniejsze niż kiedykolwiek. GE, jeden z największych inwestorów i pracodawców w regionie Europy Środkowo-Wschodniej,  jest świadomy swej odpowiedzialności społecznej. Dlatego też pragniemy wspierać rozwój społeczności lokalnej, w której jest działamy”.

„O Stypendium GE dowiedziałem się od kolegi ze studiów. Kiedy wysyłałem aplikację, nie podejrzewałem, że będzie to najmądrzejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem” – powiedział Krzysztof Ślęzak, jeden z laureatów Programu Stypendialnego dla Liderów GE Foundation, student Politechniki Gdańskiej. „Początkowo myślałem, że najważniejszą korzyścią ze Stypendium jest imponująca suma otrzymywanych pieniędzy. Pierwszego dnia Letniego Seminarium nasz opiekun Adam powiedział: <<Duszą Stypendium GE nie są pieniądze, które otrzymacie - te możecie zarobić na tysiąc różnych sposobów. Duszą Stypendium GE jest wiedza, którą przyswoicie, doświadczenie, które zdobędziecie i ludzie, których poznacie>>. W tamtej chwili nie zrozumiałem, co Adam chciał nam przekazać. Rozumiem to w pełni dopiero teraz. I w 100% się zgadzam.” – dodał Krzysztof Ślęzak.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do Europejskiego Biura Instytutu Edukacji Międzynarodowej mija 14 grudnia 2007. Aby ubiegać się o stypendium, należy złożyć: wypełnione podanie, esej na 1000 słów, dwa listy polecające (w tym przynajmniej jeden od wykładowcy z macierzystej uczelni), życiorys, kopie dokumentów potwierdzających ukończenie dwóch lat studiów wraz z ich angielskim tłumaczeniem (tłumaczenie przysięgłe nie jest wymagane), a także napisać esej na 1000 słów na temat dotyczący Programu. Program prowadzony jest w języku angielskim. Wszystkie informacje na temat programu znajdują się na stronie www.iie.eu

« powrót
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności