Znajdź nas na    

XIV Letnia Szkoła Biotechnologii

XIV Letnia Szkoła Biotechnologii, rokrocznie organizowana przez pracowników i studentów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-AMG, odbędzie się w dniach 13-19 lipca 2008 roku - poinformował Robert Różański z Zespołu Organizacyjnego Szkoły. Za organizację tej edycji imprezy odpowiedzialni są członkowie działającego przy Wydziale koła naukowego BIO-MED.

Tegoroczna Szkoła odbędzie się w Sobieszewie. W jej ramach zorganizowane zostaną trzy panele tematyczne. Pierwszy z nich poświęcony będzie wirusologii, ze szczególnym uwzględnieniem wirusa (HCV). W drugim, zatytułowanym "Secret life of B. subtilis" uczestnicy skupią się na mikrobiologii aplikacyjnej. Panel trzeci dotyczyć metod biotechnologicznych w badaniu i ochronie środowiska.

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku powstał na mocy uchwał senatów macierzystych uczelni w czerwcu 1993 roku. Zdaniem władz wydziału, jego powołanie było wyrazem przekonania, że integracja środowiska naukowego i dydaktycznego obu uczelni pozwoli na powstanie silnego ośrodka badawczego i dydaktycznego, stosującego innowacyjne metody nauczania. Wydział kontynuuje tradycje gdańskiej szkoły biologii molekularnej zapoczątkowanej przez prof. Karola Taylora i wspieranej przez prof. Wacława Szybalskiego.

Studia na wydziale są dwustopniowe. Składają się na nie trzyletnie studia zawodowe oraz dwuletnie magisterskie studia uzupełniające. Przedmioty objęte programem studiów podzielone są na trzy moduły: podstawowy, zaawansowany oraz dyplomowy, w ramach których każdy student musi otrzymać odpowiednią liczbę kredytów, aby zostać dopuszczonym do egzaminu dyplomowego.

Studenci mogą korzystać z oferty dydaktycznej proponowanej przez różne uczelnie Trójmiasta: Akademię Medyczną (z wyjątkiem zajęć klinicznych), Uniwersytet Gdański, Politechnikę Gdańską, Akademię Wychowania Fizycznego oraz większość instytutów naukowych Trójmiasta (np. Morski Instytut Rybacki, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk i inne).

Szczegółowe informacje na temat inicjatywy znajdują się na stronie internetowej: www.biotech.ug.gda.pl/bioszkol/. Organizatorzy zapewniają także materiały szkoleniowe, noclegi oraz całodniowe wyżywienie.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl


ostatnia aktualizacja: 2008-06-10
« powrót
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności