Znajdź nas na    

Granty na badania Internetu

O granty na badania empiryczne szeroko rozumianych psychologicznych i społecznych aspektów Internetu mogą starać się wszyscy badacza, niezależnie od tytułu naukowego i afiliacji, także studenci osoby niezwiązane obecnie z uczelniami. Grant Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej (PSPS) wynosi 10 tys. złotych, jest on finansowany przez portal Gazeta.pl. Zgłoszenia można nadsyłać do końca lipca.

Jak informuje prezes PSPS dr hab. Małgorzata Kossowska, w konkursie mogą wziąć udział badacze niezależnie od tytułu naukowego. Projekt może być zgłoszony przez zespół, ale musi być wskazany kierownik zespołu, który otrzyma środki i będzie odpowiedzialny za grant i jego rozliczenie.

Grant jest przyznawany na 10 miesięcy. Beneficjent ma pełną dowolność w wydawaniu środków - może je przeznaczyć na organizację badań, zakup materiałów i literatury, wyjazdy, wynagrodzenia, itp.

Beneficjent jest zobowiązany do złożenia sprawozdania z przebiegu prac po 5 miesiącach, przygotowania na zakończenie grantu raportu z badań oraz krótkiej informacji o badaniach, która zostanie opublikowana w internecie oraz, w miarę możliwości, w piśmie Psychologia Społeczna. PSPS będzie również zachęcał do publikacji w Psychologii Społecznej artykułu opartego na badaniach, po przejściu normalnej procedury recenzyjnej. Prezentacja dotycząca wyników badań musi zostać przygotowana na kolejny Zjazd PSPS we wrześniu 2009 r. We wszystkich pracach naukowych oddanych do druku w okresie trwania grantu trzeba będzie umieszczać informację o tym, że jest się beneficjentem grantu Gazeta.pl i PSPS na badania internetu.

Dokładniejsze informacje, regulamin konkursu i formularz wniosku znajdują się na stronie PSPS http://psps.psychologia.pl . Wszelkie pytania dotyczące grantu należy kierować na adres e-mail: grant@g.pl 

Ocena projektów ocena projektów przebiegać będzie w dwóch etapach. Wyniki preselekcji zostaną ogłoszone podczas Zjazdu PSPS w Białymstoku (14-17 września 2008). Szczegółowe projekty będą oceniane przez niezależnych recenzentów, wskazanych przez PSPS i portal Gazeta.pl. Ostatecznego wyboru i przyznania grantów dokona, na podstawie recenzji, Komitet Sterujący Grantu, w którego skład wejdą przedstawiciele PSPS, portalu Gazeta.pl oraz organizacji branżowych Polskie Badania Internetu i Interactive Advertising Bureau.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

ostatnia aktualizacja: 2008-07-15
« powrót
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności