Znajdź nas na

Wybitny biolog molekularny z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn otrzymał Vebleo Scientist Award. Prestiżowa nagroda wyróżnia jego ogromny wkład w rozwój nauki w zakresie biologii molekularnej.

Akademia WSB w dniu 18 grudnia 2020 r. uzyskała międzynarodową akredytację CEEMAN IQA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej. Akredytacja została przyznana Uczelni na 6 lat przez International Association for Management Development in Dynamic Societies CEEMAN.

Informujemy o kolejnym sukcesie pracowników UMCS: prof. Jaco Vangronsvelda oraz dr hab. Małgorzaty Wójcik, prof. uczelni, którzy uzyskali finansowanie grantu w ramach Programu Horyzont 2020. Mowa o projekcie pt. „Bridging the gap between phytoremediation solutions on growing energy crops on contaminated lands and clean biofuel production” (“Budowanie mostu między fitoremediacją opartą na uprawie roślin energetycznych na zanieczyszczonych terenach, a produkcją czystego biopaliwa”).

Projekt “Bentosowy przybrzeżny bufor przeciwdziałający ekstremom klimatycznym i eutrofizacji” (BUFFER) dr Sary Benelli z Uniwersytetu Gdańskiego trafił na listę rankingową zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach konkursu POLS. Konkurs kierowany jest do zagranicznych naukowców, chcących prowadzić badania w polskich instytucjach naukowych.

Laureatem tegorocznego Konkursu na najlepszą pracę doktorską z geomorfologii ogłoszonego przez Stowarzyszenie Geomorfologów Polskich został dr Maurycy Żarczyński z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Profesor Magdalena Król z Instytutu Biologii SGGW została wyróżniona Nagrodą Kryształowej Brukselki 2020 w kategorii Nagroda Indywidualna. Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE od 2001 roku za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji Unii Europejskiej.

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA), decyzją uchwały z dnia 3 grudnia 2020 r. przyznało kierunkowi studiów Biotechnologia, prowadzonemu na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed, Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Doskonały kierunek– doskonałość w kształceniu”.

Dr Aleksandra Markiewicz z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed otrzymała nagrodę Komitetu Biotechnologii PAN im. prof. Wacława Szybalskiego za najlepszą pracę naukową, opublikowaną w roku 2019.

Informujemy o właśnie powstałych staraniem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego studiów podyplomowych: „Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym”.

Uniwersytet Gdański znalazł się wśród liderów konkursów Narodowego Centrum Nauki rozstrzygniętych w 2019 roku.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza od marca na studia na kierunku Zarządzanie strategiczne. Uczelnia uruchomiła nową ścieżkę kształcenia na tym kierunku - jest to Design management.

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym” kierunkowi chemia prowadzonemu na Wydziale Chemii UMCS (studia I i II stopnia).

W październiku tego roku studia na polskich uczelniach rozpoczęło ponad 428 tysięcy osób. Wśród kandydatów, podobnie jak w poprzednich latach, największą popularnością cieszyła się informatyka. Najtrudniej zaś było się dostać na inżynierię internetu.

Narodowy Bank Polski po raz osiemnasty przyznał nagrody w Konkursie im. Władysława Grabskiego najlepszym dziennikarzom ekonomicznym. W kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna” zwyciężyła Kinga Wasilewska, studentka Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Nagrodzeni zostali autorzy i redakcje, które „w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki, przyczyniając się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków”.

W obecnych czasach wszystko zmienia się z dnia na dzień, a pandemia wymusza określone działania, pracę zdalną i wiele nowych czynności. Nauka zdalna online to nowa rzeczywistość dla każdego studenta, gdzie oprócz dobrego komputera potrzebujemy rozwiązań do druku.

Masz doświadczenie zawodowe? Posiadasz świadectwo dyplomowanego specjalisty? W Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji możesz dzięki temu skrócić czas studiów nawet o połowę.

Tegoroczny ranking „Financial Times” najlepszych szkół biznesu w Europie przynosi powody do dumy dla polskiego szkolnictwa wyższego. Polskę reprezentuje Akademia Leona Koźmińskiego (Kozminski University), która znalazła się na 45. miejscu awansując o trzy pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem. Koźmiński jest jedyną polską uczelnią notowaną w tym rankingu, a równocześnie pierwszą wśród szkół z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi otrzymała uprawnienia do prowadzenia nowych kierunków studiów. Nabór na nie ruszy już wkrótce.

Gdyby nie było pandemii, uczelnie byłyby pełne studentów. Czy któryś z nich odważyłby się przyjść do szkoły w piżamie? Raczej nie. W trakcie wymuszonej przez okoliczności nauki online, wielu młodych ludzi czuje się jednak zwolnionych z przestrzegania pewnych zasad. Ale warto wziąć się w garść. To kwestia samodyscypliny, szacunku dla siebie i innych. Co jeszcze warto wiedzieć o tym, jak uczyć się online? Mamy dla ciebie kilka wskazówek.

Polska Komisja Akredytacyjna wydała najwyższą, czyli wyróżniającą ocenę dla kierunku Informatyka i ekonometria prowadzonym przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.