Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Zmiany klimatu następują coraz gwałtowniej. Ich skutki są coraz dotkliwiej odczuwalne nie tylko dla przyrody, ale też dla społeczeństwa i gospodarki. Wzrost temperatury wynikający z nadmiernej emisji gazów cieplarnianych zagraża Ziemi.
Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Najczęściej występujące objawy zakażenia koronawirusem to gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem.
Dolnośląska Szkoła Wyższa uruchomiła nową specjalność na kierunku Informatyka - Magento PHP Developer.
Tegoroczna edycja Targów AKADEMIA odbędzie się wcześniej – już w dniach 10-11 marca 2020 roku. Ponad 60 wystawców i dostępna na miejscu oferta edukacyjna uczelni z całej Polski, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W ramach targów odbędą się także Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.
O łączeniu biznesu z kulturą i działalnością pozarządową, a także o tym, jak zmieniają się odbiorcy projektów kulturalnych i jak najskuteczniej do nich dotrzeć, z Beatą Dubiel-Stawską, konsultantką, facylitatorką i trenerką od ponad 20 lat działającą w branży kulturalnej, rozmawia Marlena Wieczorek, prezeska Fundacji MEAKULTURA, kierownik studiów podyplomowych „Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes” w Collegium Civitas.
W ramach studiów student otrzymuje możliwość studiowania w dwóch różnych krajach (entry oraz exit university) kończąc z podwójnym dyplomowaniem oraz certyfikatem EIT. Ofertą programu są niszowe kierunki okołoinformatyczne tj. cyberbezpieczeństwo, data science, fintech, systemy autonomiczne i inne. Program wspierany jest edukacją w zakresie innowacyjności w IT mający na celu wykształcenie nowych europejskich przedsiębiorców w wyżek wymienionych dziedzinach. Aplikacje na studia potrwają do 17 kwietnia 2020.
Od sposobów zwalczania cyberprzestępczości, przez cyberpsychologię, po standardyi regulacje prawne dot. bezpieczeństwa informacji –te zagadnienia zawiera program nowych studiów podyplomowych Cyberbezpieczeństwo–prywatność –zarządzaniew PJATK w Warszawie. Zapisy na nie trwają do 29 lutego.
Akademia Leona Koźmińskiego uruchamia nowe kierunki studiów prowadzone w języku angielskim. Najlepsi kandydaci na studia będą mogli uzyskać roczne stypendium w wysokości 7500 zł na naukę w tej uczelni. Są to programy magisterskie: Master in Compliance & Crime Prevention in Business oraz Master in Applied Global Economics.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Rektorem Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, dr. n. chem. Sebastianem Grzybem.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znalazła się wśród tysiąca najlepszych uniwersytetów w QS World University Rankings.
Od roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadza do oferty edukacyjnej studia na kierunku Psychologia.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej uruchomiła nowe studia podyplomowe.
Jakość i skuteczność potwierdzona prestiżową akredytacją – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula zdobyła THE ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jedna z dwóch najważniejszych na świecie akredytacji dla uczelni o takim profilu. Dzięki niej warszawska uczelnia wchodzi do światowej ligi uczelni turystycznych. To pierwsza taka akredytacja dla polskiej uczelni.
Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do podjęcia kształcenia podyplomowego na studiach „Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym – antibiotic stewardship”.
Na pewno niejednokrotnie słyszeliście „jesteś tym co jesz”. Źle dobrana dieta, złe nawyki żywnościowe, problemy zdrowotne związane z niewłaściwym odżywianiem - wszystko to wpływa na nasze zachowanie i reguluje nasz tryb życia. Czy wiesz zatem co kryją w sobie produkty, które spożywamy na co dzień? Jaką rolę odgrywają poszczególne związki i substancje podczas procesu przechowywania żywności? Tego i wiele więcej będziesz mógł dowiedzieć się studiując Chemię żywności w WSIiZ – pierwsze w Polsce studia na tym kierunku!
Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w pierwszej edycji Positive Impact Rating (PIR) jako jedna z 30 uczelni biznesowych na świecie i jedyna z Polski. Rating został ogłoszony 22 stycznia br. podczas World Economic Forum w Davos. Jego celem jest pokazanie szkół wyższych, które w swojej misji i w codziennym działaniu kierują się zrównoważonym rozwojem i pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko. Swoje uczelnie pod kątem zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i etyki oceniali sami studenci.
Tbiliski Uniwersytet Państwowy im. Iwane Dżawachiszwilego, najstarsza i największa gruzińska uczelnia to nowy międzynarodowy partner WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jest to 13. europejska szkoła wyższa współpracująca z naszą uczelnią w ramach programu ERASMUS +. WSPiA od wielu lat oferuje swoim studentom możliwość odbywania studiów i praktyk zagranicznych pozwalających zdobyć dodatkowe kwalifikacje i doświadczenie.
Od 1 stycznia 2020 r. Uczelnia realizuje projekt pt. "Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia dostępna dla wszystkich" dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach umowy nr POWR.03.05.00-00-A011/19-00. Projekt WSIiZ został oceniony pozytywnie i uzyskał 102,5 pkt. Wartość projektu to: 928 385,00 zł
Akademia Leona Koźmińskiego i Oracle Polska wspólnie poprowadzą studia w zakresie Big Data i Artificial Intelligence. Podpisana właśnie umowa pomiędzy partnerami to szansa dla studentów na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa znalazła się w gronie 21 uczelni niepublicznych z całej Polski, które zakwalifikowane zostały do programu „Legia Akademicka”. Dzięki temu studenci Uczelni będą mogli uczestniczyć w teoretycznym i praktycznym szkoleniu wojskowym, realizowanym w pierwszej połowie 2020 r. Będzie to III edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności