Znajdź nas na

9 grudnia 2019 "FT" opublikował ranking europejskich uczelni biznesowych. Wg "Financial Times" Akademia Leona Koźmińskiego zajmując pozycję 48. została liderem w Europie Środkowo-Wschodniej wyprzedzając takie uczelnie jak: Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, Uniwersytet Petersburski, SGH czy Uniwersytet Corvinusa.

Do Legii możesz zapisać się m.in. w
WSB w Poznaniu, Gdańsku, Gliwicach i Bartoszycach.
Legia Akademicka to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. To przygoda, realizacja własnych pasji, szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, to prestiż.

Najlepsze szkoły biznesowe z Europy Środkowej już doganiają swoich konkurentów z Zachodu, choć jeszcze pewien dystans dzieli je od pierwszej dziesiątki, którą w tym roku otwierają HEC Paris, London Business School, Uniwersytet Bocconi i Uniwersytet St. Gallen. Największe szanse na awans do europejskiej „ligi bluszczowej” ma Akademia Leona Koźmińskiego, która jest liderem regionu.

WSBiNoZ jest jedyną Uczelnią w Polsce, z którą marka podpisała umowę o współpracy. 27 listopada 2019 na Uczelni uroczyście otwarto nową pracownię kosmetologiczną pod patronatem marki. W wydarzeniu wzięli udział: Kanclerz Uczelni Michał Orski, Wicekanclerz ds. rozwoju kosmetologii mgr Anna Drobnik oraz Główny Szkoleniowiec Peel Mission mgr Agnieszka Kowalska.

Studia zagraniczne to nie tylko ogromny prestiż i możliwość otwarcia nowych ścieżek zawodowych. Jest to również niezwykła podróż kulturowa i szansa na zdobycie cennego doświadczenia. Rocznie 100 000 studentów zagranicznych zostaje absolwentami francuskich uczelni, które to utrzymują się tym samym w czołówce preferowanych ośrodków akademickich. Ponadto, naprawdę nie trzeba perfekcyjnie znać języka francuskiego, aby zostać studentem nad Sekwaną.

Nagroda przyznawana jest uczelniom, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie (visibility) polskiej nauki na świecie. SGGW nominowana została w kategorii Social Sciences.

Studia w Wielkiej Brytanii kojarzą się z prestiżem, ale także z niewyobrażalnie wysokimi czesnymi. Na szczęście tylko jedno z tych zdań jest prawdziwe i nie, nie chodzi o prestiż. Jeśli marzyłeś lub myślałeś chociaż o studiach w Wielkiej Brytanii, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Polak Marian Dymalski został ponownie wybrany na stanowisku wiceprezydenta Światowej Federacji Sportu Studenckiego (FISU). Zjazd FISU odbywa się w Turynie.

„Financial Times” przygotował ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Dominują w nim programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się znane szkoły biznesu: HEC, LBS, ESCP Europe, Insead, Iese, IE, IMD oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale. Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

7 listopada w Brukseli zainaugurowano Inicjatywę Uniwersytetów Europejskich. Jej częścią jest konsorcjum Młodych Uniwersytetów dla Europy Przyszłości (Young Universities for the Future of Europe - YUFE), do którego należy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, renomowana państwowa Uczelnia z niespełna 100-letnią tradycją, dysponuje niezwykle bogatą ofertą kwalifikacyjnych i doskonalących studiów podyplomowych oraz kursów na kilku kierunkach kształcenia. Studia w APS dają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji, rozszerzenia kompetencji zawodowych, uzupełnienia dotychczasowej wiedzy, zdobycia doskonałego przygotowania praktycznego i teoretycznego do wykonywania zawodu a także do zwiększenia osobistej mobilności na rynku pracy.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedna z 10 polskich uczelni - uzyskał status uczelni badawczej i staje przed historyczną szansą rozwoju.

30 października 2019 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie spośród 20 najlepszych uczelni w Polsce zostało wyłonionych 10, których zadaniem będzie dążenie do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, a także będą w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. Aby im to ułatwić w latach 2020–2026 będą otrzymywać subwencję zwiększoną o 10%.

Studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, prowadzone przez Szkołę Wyższą Ekonomii i Zarządzania w Łodzi łączą z jednej strony fachową wiedzę na temat dietetyki z praktycznym psychologicznym wsparciem pracy z pacjentem. Absolwent jest przygotowany do oceny stanu odżywienia pacjenta, a także jego sposobu odżywiania, potrafi dobrać odpowiedni program żywieniowy i skutecznie zmienić nawyki pacjenta.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu posiada w ofercie studia dofinansowane. Są to kierunki licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Warszawie prowadzi studia I stopnia na kierunku Dietetyka. Przygotowują one między innymi do kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania oraz produkcji potraw zgodnie z zasadami przyjętych systemów, zapotrzebowania na makro- i mikroskładniki odżywcze pacjentów, oceny wpływu żywienia na wyniki leczenia chorób.

Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu zaprasza na studia. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać naukę właśnie tam: sam wybierasz grupę, która Ci najbardziej odpowiada, możesz odbyć zajęcia w systemie e-learning oraz sam wybierasz sposób opłacania czesnego. Szczegóły poniżej.

Specjalność ORACLE Cloud w Biznesie realizowana będzie w WIT Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w systemie studiów dualnych. Oznacza to, że w ramach specjalności program studiów tworzony jest i realizowany w ścisłej współpracy z firmą ORACLE potentatem na światowym rynku informatycznym.

Uruchamiając stypendium EF Study Abroad organizator wyjazdów językowych i edukacyjnych EF Education First stwarza 10 studentom uczelni wyższych na całym świecie niepowtarzalną okazję do zainwestowania w swoją karierę akademicką i przygotowanie się do międzynarodowej przyszłości.

Spośród 12 tysięcy uczelni biznesowych na świecie „Financial Times” wskazuje dziś pierwszą setkę najlepiej kształcących na magisterskich studiach z zarządzania. Wśród nich są dwie uczelnie z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 42. miejsce i Szkoła Główna Handlowa, która znalazła się na 58. pozycji, a także 5 innych uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej.