Studia - artykuły

Znajdź nas na    
W przyszłorocznym budżecie znajdzie się dodatkowy miliard złotych na naukę i szkolnictwo wyższe. To wypełnienie obietnicy, że za głęboką systemową reformą, jaką jest Konstytucja dla Nauki, pójdą dodatkowe środki finansowe.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Świeciu zaprasza na jedyne w Polsce studia podyplomowe dla liderów "Akademia Liderów Przyszłości".
Minister Jarosław Gowin zaprezentował Konstytucję dla Nauki, czyli projekt reformy systemu szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce, który powstał z inicjatywy oraz we współpracy ze środowiskiem akademickim. Jest to reforma inna niż wszystkie, ponieważ prace nad projektem trwały ponad rok, a wypracowana propozycja jest wciąż otwarta na uwagi zainteresowanych.
Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej właśnie zakończyła występ w międzynarodowych zawodach robotów ratunkowych ERL Emergency Robots. Łódzcy studenci kolejny raz nie zawiedli, zdobywając: 2. miejsce w kategorii robotów lądowych i wodnych, 2. miejsce w kategorii robotów lądowych i latających, 3. miejsce w Grand Challenge wymagającym współpracy wszystkich rodzajów robotów lądowych, latających i wodnych. Otrzymali także specjalne wyróżnienie dla najlepszych pilotów bezzałogowych pojazdów latających UAV.
Wydarzenia z 22 września 1980 roku pokazały światu, że o wolną od komunizmu Polskę walczą nie tylko robotnicy. To właśnie w ten dzień oficjalnie powołano do życia pierwszą w bloku komunistycznym niezależną od władz organizację studencką. Powstanie Niezależnego Zrzeszenia Studentów było studencką odpowiedzią na panujący od sierpnia 1980 „karnawał Solidarności”.
Studia podyplomowe Marketing sportów ekstremalnych adresowane są do miłośników sportów oraz ekspertów z zakresu marketingu, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności, doświadczenie i wiedzę o segment zjawisk ekstremalnych. Partnerem strategicznym studiów podyplomowych Marketing sportów ekstremalnych jest Runmageddon.
Nowa ustawa zachowa wszystkie prawa studentów, jakie do tej pory nabyli i zapewni stabilność oraz pewność procesu studiowania a także możliwość korzystania z szeregu prostudenckich rozwiązań.
W Collegium Civitas trwa rekrutacja na studia dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Z Aleksandrem Zarzeką, prawnikiem, absolwentem zdrowia publicznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM, doktorantem w Zakładzie Dydaktyki i Efektów Kształcenia rozmawia Dominika Robak. Aleksander Zarzeka jest jednym z najlepiej ocenianych wykładowców w ankiecie studenckiej. Naukowo zajmuje się prawem medycznym, w szczególności prawem zawodów medycznych; zawodowo bliżej mu do prawa farmaceutycznego i prawa umów.
Gorąca jesień szykuje się w środowisku akademickim. Dobiegają końca konsultacje nad zmieniającą polskie szkolnictwo wyższe Ustawą 2.0. O miejsce dla swoich propozycji walczy m.in. Niezależne Zrzeszenie Studentów. Czasu pozostało niewiele, ponieważ prezentacja ustawy odbędzie się w drugiej połowie września podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie.
1 października 2017 roku rozpocznie swoją działalność nowa instytucja, która ściągnie nad Wisłę najlepszych naukowców – tych zagranicznych, i tych polskich, którzy robią karierę poza granicami kraju. Podpis pod ustawą o powołaniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej złożył prezydent Andrzej Duda.
Na uczelniach wyższych w całym kraju trwa właśnie gorący okres związany z obroną prac dyplomowych. Jak co roku wśród przyszłych absolwentów pojawia się pytanie o termin ważności posiadanych legitymacji studenckich. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z błędu, jaki popełniają, oddając posiadany dokument wraz ze złożeniem pracy dyplomowej.
Bezpieczeństwo zdrowotne – kierunek z przyszłością i perspektywami. Od kilku lat w ofercie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Teraz będzie można go studiować nie tylko w siedzibie głównej w Poznaniu i jednym z jej mazurskich wydziałów (Giżycko), ale również na Pomorzu i na Śląsku.
Studenci z Politechniki Łódzkiej wygrali międzynarodowy konkurs turbin wiatrowych w Holandii. Zawody International Small Wind Turbine Contest 2017organizowane przez NHL University of Technology w Leeuwarden gromadzą drużyny z wiodących europejskich ośrodków badawczych.
Międzynarodowa Rada Zarządu The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) zarekomendowała pozytywnie przedłużenie akredytacji dla Akademii Leona Koźmińskiego. Notuje to uczelnię wśród najlepszych szkół biznesowych na świecie.
Wydział Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych otrzymał od Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. PJATK jest pierwszą uczelnią niepubliczną posiadającą takie prawo.
Po raz trzeci wyłoniono Uczelnie Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017. W rankingu generalnym placówek publicznych niezmiennie prym wiedzie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Wśród niepublicznych uczelni magisterskich ponownie na czołowej pozycji ex aequo znalazły się Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie.
Od 2017 roku Oddział Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, jako jedyny oferujący kształcenie na kierunku Zdrowie Publiczne w Warszawie, jest członkiem ASPHER – The Association of Schools of Public Health in the European Region. Od nowego roku akademickiego 2017/2018 na studiach I i II stopnia realizowany będzie autorski program studiów, dostosowany do standardów europejskich.
Finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) to jeden z najlepszych tego typu kierunków na świecie. W opublikowanym 19 czerwca br. globalnym rankingu „Financial Times” polska uczelnia uzyskała 15. miejsce, po awansie o 3 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017 przypadło ex aequo Uniwersytetowi Jagiellońskiemu oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności