Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Elitarne, międzynarodowe studia I stopnia General Aviation (Lotnictwo ogólne) będzie uruchamiać Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studia te będą pierwszymi tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczelnia pozyskała część środków na uruchomienie specjalności z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Od Wydziału Nawigacyjnego w Szczecinie Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni do Akademii Morskiej w Szczecinie czyli 70 lat szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim.
Jedna trzecia Polaków to gracze. Ministerstwa nauki, rozwoju i cyfryzacji chcą zrobić z nich twórców gier, a z programowania uczynić specjalizację narodową. – Jeśli Polska może stać się w jakiejś dziedzinie liderem w Europie, to będą to gry wideo – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas inauguracji kampanii społecznej programuj.gov.pl, która ruszyła 31 stycznia.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jako jedna z niewielu rekrutuje kandydatów na studia przez cały czas. Uruchamia kierunki dwa razy w roku akademickim – w październiku i w marcu. Dzięki temu można rozpocząć studia zimą!
W dniach od 15 do 21 stycznia br. studenci kierunku International Business na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wraz z przedstawicielami z uczelni z Holandii, Francji, Niemiec oraz Węgier, brali udział w międzynarodowej grze biznesowej Markstrat. Z Budapesztu wrócili ze złotym, srebrnym i brązowym medalem.
Ponad 5 miliardów złotych na nowatorskie projekty w 2016 roku i kolejne 5,5 mld zł w 2017. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza MNiSW, inwestuje w projekty B+R, pomagając innowatorom wdrażać najlepsze pomysły.
Gap Year, niezwykle popularny w zachodnich krajach, jest coraz chętniej praktykowany przez polskich studentów. W 2016 roku na taki wyjazd zdecydowało się ponad 40% więcej młodych Polaków niż w roku 2015. Najczęściej wyjeżdżają osoby w wieku 19-26 lat. Kilkumiesięczna przerwa od codziennych zajęć to, poza oryginalnym sposobem na zwiedzanie kolejnych krajów, cenne doświadczenie na rynku pracy i wzbogacenie CV. Jakie jeszcze korzyści daje Gap Year?
Psychologia to stosunkowo młoda dziedzina nauki, która w ciągu ostatnich 60 lat zaczęła rozwijać się bardzo szybko i intensywnie. Dzięki temu stała się szeroką, ciekawą i ekscytującą dyscypliną, a nowe możliwości i ścieżki rozwoju jakie zaczęła oferować wpłynęły na jej rosnącą popularność. Dziś psychologia wykorzystywana jest w wielu dziedzinach i obejmuje obszary, które łączą w sobie już nie tylko biologię, medycynę, czy matematykę, w jej rozwoju decydujące znaczenie zaczęła mieć także nowoczesna technologia.
Ponad 180 tys. młodych Polaków uczestniczyło w wymianie międzynarodowej w ramach programów Erasmus i Erasmus+. 11 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się inauguracja obchodów 30-lecia programu z udziałem wiceministra nauki Piotra Dardzińskiego.
Wyższa Międzynarodowa Szkoła Biznesu w Warszawie uruchamia nowy program studiów biznesowych, który został przygotowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorstw na pracowników dysponujących praktycznymi umiejętnościami o charakterze interdyscyplinarnym. Oferowane studia są prowadzone w języku polskim lub angielskim i są kierowane do kandydatów z kraju i zagranicy.
Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymał prestiżowe wyróżnienie Fellow Member w amerykańskim towarzystwie SPIE (International Society for Optical Engineering). Wśród 71 laureatów, którzy w tym roku otrzymali tą zaszczytną godność, prof. Marek Ogiela jest jedynym naukowcem z Polski.
19 grudnia 2016 r. Decyzją Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów Wydział Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.
Od 29 grudnia 2016 roku studenci i akademicy, którzy wyjechali na stypendium w ramach Erasmus+, nie będą musieli płacić podatku dochodowego. Minister finansów podpisał właśnie rozporządzenie w tej sprawie.
Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR z Politechniki Łódzkiej zamyka rok 2016 jeszcze jednym sukcesem. Reprezentanci Koła zakwalifikowali się do finałów jednego z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów robotów mobilnych - Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge. Koło SKaNeR jest jedynym reprezentantem Polski i jedynym samodzielnie występującym reprezentantem naszej części Europy. Finał zawodów odbędzie się w marcu 2017 roku w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Fundacja Edukacyjna Perspektywy oceniła programy MBA prowadzone na polskich uczelniach. Studia prowadzone w Szkole Biznesu na Politechnice Warszawskiej uplasowały się na trzecim miejscu. Najlepiej w tym zakresie kształcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło konkurs na „Międzynarodowe Programy Kształcenia” w ramach programu Wiedza Edukacja Rozwój. Uczelnie dostaną w sumie ponad 88 mln zł na rozwój oferty edukacyjnej w językach obcych, sprowadzenie do Polski zagranicznych wykładowców oraz ułatwienie dostępu do międzynarodowych programów studiów.
Program Executive MBA prowadzony w Akademii Leona Koźmińskiego zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim Rankingu MBA Perspektywy 2016 w kategorii Studenci. W ogólnym zestawieniu uplasował się na 3 miejscu
Wybitni polscy naukowcy są gwarantem budowy prawdziwie innowacyjnej gospodarki – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas uroczystości wręczania Nagród Ministra za 2016 rok.
Studenci z Koła Naukowego Robotyków, działającego na Politechnice Warszawskiej zajęli czołowe miejsca na międzynarodowych zawodach robotów Robotic Arena we Wrocławiu.
Sześć polskich uczelni, których publikacje miały w ostatnich trzech latach największy wpływ na postrzegalność (visibility) polskiej nauki na świecie, zostało uhonorowanych nagrodami ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2016. Nagrody wręczył Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas Gali konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, która odbyła się 1 grudnia w Warszawie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności