Znajdź nas na

Coraz częściej przyszli studenci spotykają się z opiniami, mówiącymi o niepraktycznym wyborze kierunków humanistycznych na studia. Jednak z drugiej strony, nie każdy przyszły żak ma predyspozycje, a co najważniejsze chęci i zainteresowania odpowiednie dla wyboru uczelni ścisłej. Na szczęście wśród możliwych kierunków studiów pojawiają się nowości, łączące praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu z zainteresowaniami tysięcy młodych osób. Za przykład może tu posłużyć kierunek taniec.

Jak pokazują badania przeprowadzone we Francji, kompetencje psychologiczne znajdują zastosowanie w 4 tysiącach zawodów. Jeśli lepiej rozumiemy ludzi, wówczas skuteczniej rozwiązujemy problemy i łatwiej jest nam zmieniać świat na lepsze.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku prowadzi rekrutację na bezpłatne, unikatowe studia podyplomowe, w całości prowadzone w języku angielskim.

Kończą studia i wyjeżdżają. Brak możliwości rozwoju, ale także niechętne podejście polskich pracodawców do studentów oraz absolwentów stanowi impuls do wyjazdu z Polski. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, by zmienić ten stan rzeczy?

Przed uczelniami z Polski otwiera się szansa na promocję oferty dydaktycznej w Azji. We wrześniu odbywać się będą targi edukacyjne w Singapurze, natomiast w listopadzie - w Pekinie.

Niepowodzenie podczas rekrutacji na studia to porażka trudna do przełknięcia, ale nie sytuacja bez wyjścia. Nawet gdy podczas pierwszego naboru nam się nie powiodło, to istnieje kilka sposobów na to, by zdobyć upragniony indeks.

Studenci II stopnia w ramach szerokiej oferty edukacyjnej UG będą mieli w tym roku możliwość podjęcia studiów na nowym, prekursorskim kierunku: Podatki i Doradztwo podatkowe, który został powołany dzięki współpracy dwóch wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego: Prawa i Administracji oraz Zarządzania. Kierunek ten został oficjalnie objęty patronatem Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Drużyna studentów z dwóch poznańskich uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego okazała się najlepsza w Europie w jednej z kategorii konkursu Google Online Marketing Challenge (GOMC).

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie wprowadziła nowy, modułowy system kształcenia, który jest nie tylko unikatowy w skali Polski, ale również jest jednym z nielicznych w Europie o tak bogatym programie studiów.

Zdaniem ekspertów należy podwoić wysiłki w kierunku zwiększania kompetencji polskich absolwentów, tak by mogli konkurować w coraz bardziej rywalizacyjnym środowisku globalnego rynku pracy i inwestycji.

Uniwersytet Jagielloński otwiera studia magisterskie w Londynie na kierunku stosunki międzynarodowe. Studia skierowane są do Polonii w Wielkiej Brytanii.

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęła 20. miejsce w rankingu TOP MBA 2013, który zawiera zestawienie najlepszych szkół biznesu w Europie.

W połowie lipca powstał ruch Rewolucja w Edukacji. Pierwszym jego działaniem jest Badanie Oczekiwań Studentów.

Na wydziale studenci mogą kształcić się w dziedzinie fizyki, biofizyki, astronomii, astrofizyki i kosmologii, informatyki stosowanej oraz zaawansowanych materiałów i nanotechnologii. Wydział FAIS prowadzi również interdyscyplinarne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, a także studia doktoranckie z zakresu fizyki, biofizyki, astronomii, informatyki, inżynierii materiałowej oraz studia podyplomowe: Społeczeństwo Informacyjne.

Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie we współpracy z polskimi praktykami biznesu przygotował program innowacyjnych studiów podyplomowych Employer branding. Trwa rekrutacja!

Już po raz jedenasty z rzędu Uniwersytet Harvarda zwyciężył w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata.

Program MBA Energetyka oferowany przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie to pierwszy w Polsce profilowany program w branży.

4 lata za handel narkotykami, 8 lat za pobicie i to w obronie własnej, 3 lata za oszustwa podatkowe… Każdego dnia zapadają setki wyroków. Więzienia pękają w szwach. W przepełnionych celach niszczeje moralność. Czy można ją w ogóle odbudowywać w scenerii więziennej gehenny? Okazuje się, że resocjalizacyjnych “sztuczek” jest sporo, tylko wciąż za mało jest chętnych chcących wykorzystać swój pedagogiczny potencjał. Jednak pedagogika to nie “lekki” kierunek, ale studia, które wymagają od kandydata poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie prowadzi wrześniową rekrutację na studia I oraz II stopnia, które realizowane będą w języku polskim i angielskim.

W najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities" wśród 500 najbardziej widocznych w sieci uczelni znalazły się trzy uczelnie z Polski.