Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Zwycięzcą Międzynarodowych Zawodów Matematycznych w Ostrawie został student Uniwersytetu Jagiellońskiego, Jakub Konieczny. Jako jedyny w kategorii, w której startowało 81 osób, rozwiązał wszystkie zadania.
Studenci programu Master Studies in Finance Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wygrali światowy finał CFA Institute Research Challenge, najbardziej prestiżowy studencki konkurs finansowy na świecie.
W obecnych czasach tytuł magistra nie robi już dużego wrażenia. Przyszły pracodawca prawdopodobnie nie zapyta o indeks, lecz o konkretne umiejętności oraz doświadczenie. Warto zatem zastanowić się, jak wybrać uczelnię i kierunek, dzięki któremu możliwe będzie zdobycie deficytowych kwalifikacji na zmiennym rynku pracy.
W połowie kwietnia pierwszych 40 młodych polskich naukowców wyruszy na dwumiesięczny staż do USA - na Uniwersytecie Stanforda. Naukowcy to laureaci III edycji Top 500 Innovators.
Programy Master of Business Administration prowadzone przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie zajęły razem pierwsze miejsce w rankingu MBA opublikowanym przez tygodnik "Wprost".
Od nowego roku akademickiego 2013/2014 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uruchomi dwa nowe kierunki studiów: Bioinżynierię zwierząt oraz Gastronomię i hotelarstwo.
Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odnieśli wielki sukces: zwyciężyli w finale polskiej edycji studenckiego konkursu technologicznego Imagine Cup. Zwycięzcy na światowy finał pojadą do Petersburga.
Trudne studia techniczne wybiera coraz więcej maturzystów – w tym także dziewcząt. W tej chwili stanowią one już 35 procent wszystkich studentów uczelni technicznych - takie dane płyną z raportu "Kobiety na politechnikach 2013".
Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu od roku akademickiego 2013/2014 będzie prowadzony nowy, innowacyjny kierunek studiów: Turystyka. To pierwsze tego typu studia w Polsce.
Studenci Politechniki Wrocławskiej zwyciężyli w międzynarodowym konkursie architektonicznym im. Karla Schinkla.
Trwają zapisy do Forum Młodych Uczonych, w ramach którego będzie można spotkać się z noblistą prof. Robertem Huberem oraz podyskutować na temat ścieżki kariery naukowej w Polsce.
"Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych, technicznych" to projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Absolwenci kierunków ścisłych, zwłaszcza "zamawianych" znacznie szybciej i łatwiej zdobywają pracę niż ich rówieśnicy - takie dane wynikają z raportu Bilans Kapitału Ludzkiego 2012, który powstał przy współpracy PARP i Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Podczas największych w Europie zawodów robotów mobilnych RobotChallenge 2013, które odbyły się w dniach 23 i 24 marca br. w Wiedniu, studenci reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą zajęli drugie miejsce w kategorii minisumo.
Politechnika Warszawska zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu uczelni najbardziej poszukiwanych przez pracodawców.
W najnowszym rankingu szkół wyższych opublikowanym przez tygodnik „Wprost" Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła III miejsce wśród 50 uczelni wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.
Rozpoczęły się zapisy do ogólnopolskiego programu "Stypendium z Wyboru", który daje szansę kreatywnym i ambitnym studentom na zdobycie pieniędzy na realizację dowolnego celu związanego z rozwojem kariery zawodowej.
Minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował ułatwienia dla studentów ostatniego roku studiów w zakładaniu firmy. Prowadzenie działalności gospodarczej miałoby być łatwiejsze dzięki nisko oprocentowanemu kredytowi. Takie projekty miałyby być rekomendowane przez kadrę uczelni wyższej.
Nie warto chować swoich prac dyplomowych do szuflad, lepiej zgłosić je do konkursu ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową - zapewniają laureaci poprzednich edycji. Przed osobami biorącymi w nim udział otwierają się możliwości zdobycia ciekawej pracy, nawiązania kontaktów z ekspertami z branży, czy wreszcie wygrania nagrody pieniężnej.
"Platforma Kształcenia Społecznościowego – WeLearning" to nowatorski w skali Polski projekt, który od września 2012 r. wdraża Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności