Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Do 18 marca potrwa nabór do Rady Młodych Naukowców - najważniejszego gremium reprezentującego środowisko młodych naukowców.
Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Jan Raniecki i Wojciech Sabat zwyciężyli w krajowym finale międzynarodowego konkursu Henkel Innovation Challenge. Już w marcu będą reprezentować Polskę w światowym finale w Szanghaju.
Młodzi prawnicy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyli w Międzynarodowym Konkursie Mediacji w Sprawach Gospodarczych. Konkurs został zorganizowany przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu.
W dniach 1-4 marca w Kanadzie i USA odbędą się III Polskie Targi Uniwersyteckie, na których zaprezentuje się kilkanaście polskich uczelni. Targi skierowane są do do młodzieży polonijnej, kanadyjskiej i amerykańskiej.
Zakończyła się dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sendlak & Sendlak. W badaniu brano pod uwagę wynagrodzenia absolwentów 25 polskich uczelni w 2012 r.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otwiera nowy kierunek "Zielarstwo i terapie roślinne". To pierwszy w Polsce kierunek obejmujący tak szeroko zagadnienia dotyczące zielarstwa i ziołolecznictwa.
Korzystanie z kredytów studenckich w Wielkiej Brytanii staje się coraz bardziej popularne wśród polskich studentów. Z roku na rok zwiększa się liczba takich kredytów.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce podziału uczelni na ogólnoakademickie i zawodowe. To jedna z propozycji do nowelizacji ustaw o szkolnictwie wyższym.
W rankingu Webometrics wśród 500 najbardziej widocznych w sieci uczelni wyższych znalazło się siedem polskich uczelni. Najwyżej uplasował się Uniwersytet Warszawski.
Nawet 500 uniwersytetów z całego świata może walczyć o miejsce w nowym międzynarodowym rankingu szkół wyższych U-Multirank. Ranking ma dostarczyć dokładniejszych informacji o jakości uczelni.
Studentka Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oraz aktywna członkini koła Agata Macherska wygrała półfinał IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum podczas MPI EMEC 2013.
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych w rankingu zwycięzców grantów Narodowego Centrum Nauki, znalazła się również w gronie najaktywniejszych instytucji badawczych w Polsce.
Uczelnia Łazarskiego wprowadza do swojej oferty pierwsze w Polsce zajęcia z prawa lotniczego, które rozpoczną się w semestrze wiosennym – w ramach modułu specjalizacyjnego "Prawo lotnicze" na Wydziale Prawa i Administracji.
Zamiast kilkudziesięciu stron typowej pracy magisterskiej Wiktor Rupar z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH zaprezentował na obronie pracy dyplomowej kilkudziesięciokilogramową maszynę do obróbki tworzyw lekkich.
Minister nauki Barbara Kudrycka zaproponowała, aby w każdym województwie został powołany rzecznik ds. studentów. Jego zadaniem byłoby doradzanie samorządowi województwa oraz m.in. opiniowanie decyzji w sprawach stypendiów lub inwestycji.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczęły współpracę z SuperKsięgową. Od stycznia absolwenci tych uczelni mogą korzystać z 50 % rabatu na subskrypcję konta Premium do samodzielnego prowadzenia księgowości on-line. Akcja została zaplanowana na rok, z możliwością przedłużenia.
Zgodnie z badaniami, przeszło połowa studentów w wieku 19-25 lat, mimo rozpoczętej nauki na uczelni wyższej wciąż zadaje sobie pytanie: czy dobrze wybrałem kierunek studiów?
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej otwiera nową specjalność w języku angielskim. Jest to Business Intelligence Systems Development na studiach Computer Science. Po 3 semestrach studenci mogą uzyskać tytuł zawodowy magistra inżyniera. Program studiów obejmuje między innymi przedmioty: Advanced Statistical Methods, Enterprise Data Management, Business Analytics Programming i inne bazujące na praktycznej wiedzy dotyczącej stosowania i programowania w systemie SAS. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.
Uczelniom publicznym raczej nie jest straszny niż demograficzny - w zasadzie trudno jest im upaść, natomiast uczelnie niepubliczne nie są już tak pewne, co więcej, niektóre z nich czeka likwidacja.
Liczba doktorantów na polskich uczelniach w ciągu ostatnich 20 lat zwiększyła się piętnastokrotnie. Eksperci twierdzą, że tak duży popyt na tytuł doktora ma kilka źródeł.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności