Znajdź nas na

Wyższa Szkoła Zawodowa KADRY dla EUROPY przekracza granice! Ofertę Uczelni rozszerzono o NOWY kierunek: Architektura i Urbanistyka. Jest to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na kadrę inżynierską, strategicznie ważną dla rozwoju gospodarki.

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Generała Jerzego Ziętka przygotowała nie lada ofertę dla ambitnych studentów, którym po prostu nie starcza jeden kierunek.

Najnowsze prognozy zakładają światowy deficyt inżynierów w kluczowych gałęziach gospodarki. Uzyskanie dyplomu INŻYNIERA – LOGISTYKA jako specjalisty interdyscyplinarnego dają Ci szanse na pozyskanie oferty pracy ze strony najlepszych światowych firm. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu to najlepszy wybór.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oferuje szeroki wybór studiów licencjackich i magisterskich, studiów podyplomowych, doktoranckich i MBA.

Na mocy uchwały Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego miło nam poinformować o uzyskaniu przez Wyższą Szkołę Cła i Logistyki uprawnień do kształcenia na kierunku TRANSPORT!

Akademia Leona Koźmińskiego jako pierwsza uczelnia biznesowa z Polski weszła do elitarnego grona szkół wyższych, w których edukacja menedżerska jest prowadzona na najwyższym światowym poziomie. Potwierdza to przyznana nam akredytacja AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business). Mają ją takie uczelnie, jak Harvard, Yale i INSEAD.

Nowoczesny wizaż i pielęgnacja, Podologia kosmetyczna, Ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz Szkolny doradca zawodowy – to cztery nowe studia podyplomowe, które uruchomiła Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.

Rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe o charakterze interdyscyplinarnym Coaching proaktywny, które PWSBiA organizuje we współpracy z Akademią Szkoleń Adeptus. Zapisy potrwają do 30 września 2011 r., a o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Uniwersytet Warszawski najskuteczniej spośród polskich instytucji badawczych pozyskuje granty w ramach 7. programu ramowego - wynika z najnowszego raportu „Innovation Union Competitiveness Report 2011”, przygotowanego przez Komisję Europejską.

16 sierpnia w Laboratorium BRAMA na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej rozpoczyna się BIC SUMMER START - sześciotygodniowy program inkubacji start-upów. W inicjatywie weźmie udział 27 młodych przedsiębiorców, którzy będą pracować pod okiem mentorów i korzystać z intensywnych szkoleń prowadzonych przez ekspertów. Program zakończy się prezentacją wyników przed inwestorami podczas Demo Day 19 października.

Jedna z polskich uczelni wyższych, a dokładnie Gdyńska Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego chce zrezygnować z prac magisterskich. Chodzi tu wyłącznie o studia prawnicze. Pracę magisterką miałby zastąpić egzamin. Wywołało to sprzeciw Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Niecałe 11 tys. osób zgłosiło chęć zdawania na aplikacje prawnicze. Jak podaje gazeta Rzeczpospolita, bez wątpienia wzrosło zainteresowanie aplikacją komorniczą i prawniczą.

Największa na świecie symulacja biznesowa po raz dwunasty w Polsce! Trwa rejestracja zespołów firmowych do Konkursu Global Managment Challenge Poland 2011. Global Management Challenge jest wirtualnym konkursem biznesowym, którego krajowe edycje odbywają się obecnie w 33 miejscach na świecie.

18. edycja międzynarodowego konkursu matematycznego International Mathematical Competition for University Students rozegrana została parę dni temu w Błagojewgradzie w Bułgarii. Pierwsze miejsce zajęli studenci z Polski, a dokładniej czterech studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach zmieni nazwę na Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Zmieni się w ten sposób na uniwersytetem klasycznym, czyli "bezprzymiotnikowym".

Krajowa Sekcja Nauki NSZZ "Solidarność" żąda podwyżek na uczelniach wyższych.

Czy wiesz, ilu studentów niepełnosprawnych kształci się na polskich uczelniach? Pod koniec 2009 roku było to 27975 osób. To zaledwie 1,5% ogółu studiujących. Wśród tych osób można spotkać różne typy niepełnosprawności: osoby niesłyszące i słabo słyszące (6,76%), niewidomych i słabo widzących (8,42%), z dysfunkcją narządów ruchu chodzących (26,33%), z dysfunkcją narządów ruchu niechodzących (2,14%) oraz osoby z innymi rodzajami niepełnosprawności (56,33%).

Maturzysta, stojąc przed wyborem swojej ścieżki życiowej, kieruje się wieloma względami. Bierze pod uwagę to, co lubi robić, to co umie oraz realnie ocenia swoje szanse na podstawie maturalnych wyników. Często także, przy wyborze uczelni, z którą się zwiąże, patrzy na miasto, w którym ona się znajduje.

Polscy pracodawcy uważają, że absolwenci szkół wyższych nie są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej. Z tym stanowiskiem zgadzają się także studenci i maturzyści - wynika z badania przeprowadzonego przez instytut Homo Homini na zlecenie Polish Open University (POU).

Dyplom zagranicznej uczelni to prestiż i uznanie na rynku pracy. Ale dyplom zdobyty nad Wisłą, przynajmniej w oczach Polaków, jest równie wartościowy - tak wynika z badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznych w 2010 roku.