Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Wszystko wskazuje na to, że w ostatnim roku akademickim dokształcało się na studiach podyplomowych około 200 tysięcy studentów. Dokładne dane z ostatniego roku jeszcze nie są znane ale liczba osób na studiach podyplomowych w roku akademickim 2009/2010 w porównaniu z rokiem poprzednim zwiększyła się o 25,8 tys. i wyniosła już 194,2 tys. W porównaniu z rokiem akademickim 2005/2006 liczba ta wzrosła o 58,3 tys. osób (42,9%), a w stosunku do 1995 roku aż ponad 3-krotnie. Na studiach podyplomowych dokształcały się głównie kobiety - ich liczba stanowiła 68,1% wszystkich słuchaczy.
Wybór odpowiedniego kierunku studiów spędza niejednemu sen z powiek. Często, nawet po roku, czy dwóch latach studiowania, zmieniamy kierunek, bo stwierdzamy, że "to nie dla nas". Okazuje się, że najwięcej z nas studiuje na kierunkach ekonomicznych i administracyjnych (23,2% ogółu studentów). Jak kształtuje się reszta listy?
Począwszy od roku 2000 przybywa w Polsce szkół wyższych. Ale w ostatnich 2 latach notuje się spadek ogólnej liczby studentów ze względu na niż demograficzny, który powoduje, że jest coraz mniej kandydatów na studia wyższe. Natomiast liczba absolwentów stale rośnie, ponieważ osoby urodzone w czasach wyżu demograficznego obecnie kończą studia.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zleciło przygotowanie systemu informatycznego POL-on, który będzie bazą danych o wszystkich uczelniach w Polsce. Od informacji, której poszukujesz będzie dzielił cię tylko jeden klik!
Od nowego roku akademickiego 2011/2012 w ofercie Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie znajdzie się nowy program MBA - American Executive MBA.
Jak wynika z danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny na przestrzeni lat – studentek jest więcej niż studentów. Czy to znaczy, że student = kobieta? Niekoniecznie! W ciągu ostatniej dekady zmniejsza się przewaga kobiet – być może dążymy do równowagi?
Zapisując się na studia podyplomowe w Wyższych Szkołach Bankowych do 31 lipca, możesz zaoszczędzić nawet 900 zł.
W ostatniej dekadzie w krajach UE oraz w krajach członkowskich OECD odnotowuje się stały i szybki wzrost liczby osób, które rozpoczynają studia wyższe, co istotnie wpływa także na udział osób z wyższym wykształceniem w całej populacji.
Proces ten jest szczególnie istotny zarówno z perspektywy nakładów finansowych na rozwój infrastruktury akademickiej, jak również pociąga za sobą zmiany na międzynarodowym rynku pracy, w związku z rosnącą podażą wysoko wykwalifikowanej kadry. Kraje UE dążą także do stworzenia międzynarodowego rejestru szkół wyższych.
Motywacyjny System Bezpłatnych Miejsc to unikatowe rozwiązanie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, które zapewnia stypendium w wysokości 100 lub 50 proc. czesnego już od pierwszego semestru. 5 sierpnia do testu kwalifikacyjnego do SBM przystąpi ostatnia grupa kandydatów na studia w WSIiZ.
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach została założona by kształcić na poziomie wyższych studiów zawodowych, na podstawie otrzymanej przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu decyzji o wpisie do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych. Programy studiów spełniają wszystkie zalecenia MENiS oraz Rady Głównej Szkolnictwa, a także uzyskały akceptację Państwowej Komisji Akredytacyjnej.
Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowało wniosek Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej o nadanie Wydziałowi Administracji i Nauk o Polityce uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku kulturoznawstwo na poziomie studiów pierwszego stopnia.
Ponad połowa polskich maturzystów i studentów uważa, że największe szanse na rynku pracy daje im dyplom uczelni brytyjskich - wynika z badania Instytutu Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie Polish Open University (POU). Kolejne miejsca w badaniu zajęły uczelnie niemieckie i polskie.
Trwają zapisy na Studia Podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Dokumenty można składać do 20 września 2011 r. w siedzibie Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego (sekretariat studiów podyplomowych, 41-500 Chorzów, ul. 75 Pułku Piechoty 1).
Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu zaprasza na 3-letnie studia I stopnia na kierunku Filologia angielska – lingwistyka menedżerska. Do wyboru studia dzienne i zaoczne. Studenci w ramach programu Unii Europejskiej płacą jedynie 75 zł miesięcznie.
Oferta Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Europa-Universitat Viadrina in Frankfurt (Oder) oraz Universite Paul Verlaine-Metz skierowana jest do przyszłych studentów studiów stacjonarnych Wydziału Zarządzania, Kierunek: Zarządzanie, Specjalność: Handel i Marketing.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraził zgodę na prowadzenie przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej kierunku Optyka na studiach I i II stopnia. Kierunek rusza od najbliższego roku akademickiego - 2011/2012.
Wyższa Szkoła Cła i Logistyki kształci studentów na studiach pierwszego (licencjackich) i drugiego stopnia (uzupełniających magisterskich) na kierunku stosunki narodowe.
Cztery zupełnie nowe kierunki studiów podyplomowych zagościły w nowej ofercie Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na studia - trwa jeszcze rekrutacja. Możesz wybrać: zarządzanie, finanse i rachunkowość, ekonomię - rynki zagraniczne, prawo, administrację, europeistykę, socjologię, psychologię w zarządzaniu. Dla najambitniejszych proponujemy studia interdyscyplinarne PRAWO+. A dla osób już po studiach wyższych - programy podyplomowe lub MBA, studia doktoranckie oraz seminaria doktoranckie z zakresu prawa.
Studia podyplomowe -"Coaching proaktywny" realizowane są wspólnie z Akademią Szkoleń Adeptus. Studia przeznaczone są dla absolwentów szkół wyższych różnych kierunków, legitymujących się posiadaniem dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności