Znajdź nas na

Wyższa Szkoła Cła i Logistyki kształci studentów na studiach pierwszego (licencjackich) i drugiego stopnia (uzupełniających magisterskich) na kierunku stosunki narodowe.

Cztery zupełnie nowe kierunki studiów podyplomowych zagościły w nowej ofercie Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na studia - trwa jeszcze rekrutacja. Możesz wybrać: zarządzanie, finanse i rachunkowość, ekonomię - rynki zagraniczne, prawo, administrację, europeistykę, socjologię, psychologię w zarządzaniu. Dla najambitniejszych proponujemy studia interdyscyplinarne PRAWO+. A dla osób już po studiach wyższych - programy podyplomowe lub MBA, studia doktoranckie oraz seminaria doktoranckie z zakresu prawa.

Studia podyplomowe -"Coaching proaktywny" realizowane są wspólnie z Akademią Szkoleń Adeptus. Studia przeznaczone są dla absolwentów szkół wyższych różnych kierunków, legitymujących się posiadaniem dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ogłasza drugi nabór na kierunki studiów stacjonarnych. Termin nadsyłania dokumentów – 15 września 2011r.

Dobre wieści dla tegorocznych kandydatów na Politechnikę Wrocławską. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraził zgodę na prowadzenie przez wydział Podstawowych Problemów Techniki kierunku Optyka na studiach I i II stopnia. Kierunek rusza od najbliższego roku akademickiego - 2011/2012.

Dyplom magisterski w okresie krótszym niż 5 lat i ścieżka studiowania dopasowana do zainteresowań i doświadczenia zawodowego – wrocławski wydział Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej uruchamia psychologię dla magistrów!

Dyrygentura, kompozycja i teoria muzyki, reżyseria, scenografia oraz konserwacja i restauracja dzieł sztuki - to kierunki, które bezpłatnie można będzie studiować jako drugi kierunek. Minister kultury podpisał rozporządzenie.

Magazyn Edukacyjny "Perspektywy" opublikował Raport z okazji XX-lecia istnienia polskich uczelni niepublicznych. Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi została sklasyfikowana na wysokich miejscach w kilkunastu kluczowych kategoriach.

Wyniki rekrutacji pozwalają Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego chwalić się sukcesem skuteczności promocji kierunków matematycznych, technicznych oraz przyrodniczych. Bezustannie zwiększa się zainteresowanie studiami inżynierskimi.

Konkurs Studia Marzeń, w którym główną nagrodą było roczne stypendium w każdej z dziewięciu Wyższych Szkół Bankowych w Polsce, dobiegł końca. W akcji wzięło udział ponad 1300 osób, spośród których zwycięzcy z poszczególnych miast już niedługo staną się studentami pierwszego roku studiów.

Podejmowanie decyzji w biznesie, marketing międzykulturowy, zarządzanie biznesowymi projektami międzynarodowymi, polityka zagraniczna i ekonomia międzynarodowa – to tylko niektóre przedmioty oferowane w ramach dwóch nowych anglojęzycznych programów studiów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Barbara Kudrycka zapewnia, że polskie uczelnie są gotowe na zmiany będące wynikiem reformy szkolnictwa wyższego.

W Programie Leonardo da Vinci uczelnie mogę uzyskać środki na staże za granicą dla swoich absolwentów. W tym roku do programu tego zakwalifikowały się tylko trzy polskie uczelnie: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski i Uczelnia Łazarskiego.

Trwa nabór na nowy kierunek studiów - gospodarkę przestrzenną ze specjalnością planowanie infrastruktury transportowej. W swojej ofercie ma go Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Studia trwają siedem semestrów, a absolwenci uzyskują tytuł inżyniera. Zapisy przyjmowane są do 26 września.

Modernizacja uczelni i wsparcie młodych naukowców to priorytety prezydencji Polski w Unii Europejskiej. A poza tym ograniczenie biurokracji w następnym programie ramowym to niektóre priorytety prezydencji, głosi Kudrycka.

Jakimi wartościami czy ambicjami kierują się w życiu przyszli studenci? Czy młode kobiety, określając swoją ścieżkę życiową i zawodową, różnią się od młodych mężczyzn, czy nastąpiła w tym względzie unifikacja płci?

Duża większość uczelni jest już po pierwszym etapie rekrutacji. Niedługo wywieszać będą listy przyjętych. Ciekawi, że w tym roku największe zainteresowanie budzi prawo i psychologia. Jednak, jak donosi "Metro" to kierunki ścisłe po których jest praca mogą być jeszcze najbardziej pożądanymi kierunkami przez studentów.

W lipcu uczelnie publiczne decydują kogo przyjmą na bezpłatne studia. Najwięcej chętnych jest na medycynę, filologie obce, dziennikarstwo i budownictwo. We wrześniu może pojawić się dodatkowa rekrutacja.

Decyzja o rozpoczęciu studiów na uczelni niepublicznej wiąże się z podjęciem określonego zobowiązania finansowego. Szczególnie na początku edukacji wysokość czesnego jest ważnym czynnikiem decydującym o wyborze uczelni lub nawet samego kierunku studiów. Aby uniknąć podejmowania decyzji wyłącznie na podstawie ceny, warto zorientować się, jakie mamy możliwości finansowania dalszej nauki.