Znajdź nas na

Celem Projektu EKOSTUDENT 2010 – „najbardziej zielonej inicjatywy” studentów Szkoły Głównej Handlowej – jest wywarcie wpływu na świadomość ekologiczną naszych studentów (przyszłych przedsiębiorców i ludzi biznesu), a także na pracowników naszej uczelni.

Powstanie Polsko-Ukraiński Uniwersytet Europejski. Uczelnia będzie miała dwie siedziby - w Polsce i na Ukrainie - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uniwersytet będzie finansowany po równo przez obie strony.

Onet.pl przeprowadzi transmisję z gali rozdania MediaTorów – nagród przyznawanych ludziom mediów przez studentów dziennikarstwa z całej Polski. Dwie pierwsze edycje imprezy zgromadziły w Auditorium Maximum UJ w Krakowie ponad 2 tysiące widzów.

Działacze z Demokratycznego Zrzeszenia Studenckiego protestowali we wtorek w kilku ośrodkach akademickich przeciwko neoliberalnej polityce minister nauki Barbary Kudryckiej, wprowadzeniu odpłatności za drugi kierunek studiów i finansowania szkolnictwa wyższego w Polsce przez biznes.

Z okazji 5-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w dniach 23-28 listopada 2009r. odbędzie się konferencja pt.: „Zaawansowane technologie przyszłością Polski w Unii Europejskiej. Wirtualna konferencja dla studentów i doktorantów”.

Studenci, którzy potrzebują pieniędzy na edukację, będą mieli szansę łatwiej dostać kredyt. Według „Dziennika Gazety Prawnej” rozporządzenie w sprawie kredytów studenckich ma wejść w życie za rok.

Wprowadzenie Krajowych Ram Kwalifikacji umożliwiających likwidację centralnej listy kierunków studiów i zażegnanie sporu o odpłatność za drugi kierunek studiów to najważniejszy postulat Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który został skierowany do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Studenta.

Nie jesteś zadowolony z obecnego modelu edukacji wyższej w Polsce? Twoje stypendium socjalne/naukowe wydajesz co miesiąc w całości na ksero, zjedzenie kilku ciepłych obiadów na mieście i dojazdy na uczelnię?

Pilotażowy Program Akademicki Adobe tylko w Polsce. Współpraca Adobe z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Firma Adobe uruchomiła pilotażowy i dostępny tylko w Polsce Program Akademicki. Stanowi on rozszerzenie istniejącego Programu licencyjnego CLP (Cumulative Licensing Program), który pozwala m.in. zmniejszyć koszty zakupu grupowej licencji na aplikacje Adobe i uprościć administrowanie całym pakietem.

Już od listopada studenci prawa mogą korzystać z odświeżonej wersji portalu. Zmienia się nie tylko wygląd serwisu, ale także jego zawartość i funkcjonalności.

Starania posłów o zwiększenie dotacji na wynagrodzenia naukowców i nauczycieli akademickich wsparła obradująca w Bydgoszczy Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich. Rektorzy kończą także przygotowywanie własnej strategii rozwoju polskich uczelni wyższych i dokument zostanie w grudniu przekazany przedstawicielom rządu.

Wyższa Szkoła Humanistyczno Ekonomiczna w Sieradzu rozpoczęła współpracę z serwisem Plagiat.pl. Dołączyła w ten sposób do grona 97 polskich uczelni, które za jego pomocą zapewniają kontrolę antyplagiatową prac swoich studentów i chronią je przed nieuprawnionym wykorzystaniem.

Sześć uczelni z woj. śląskiego wspólnie stworzy system wspierania studentów, absolwentów i młodych naukowców, którzy chcą wdrożyć swoje pomysły biznesowe. Ma to umożliwić finansowany z unijnych środków program "Start".

Tylko dwa polskie uniwersytety - Warszawski i Jagielloński - są na liście 500 najlepszych uczelni świata, wynika z rankingu przygotowanego przez Uniwersytet Shanghai Jiao Tong, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Tieto Poland i Microsoft wspierają kolejną edycję międzynarodowego konkursu dla studentów: Global Innovation Tournament. Impreza organizowana jest we współpracy z Uniwersytetem Stanforda w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Siarhei Samuseu z Białorusi, Agnieszka Maceikianec z Litwy i Katarzyna Siuda z Kanady zostali zwycięzcami I edycji konkursu InterSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce - poinformowała Lidia Jastrzębska z Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", która jest organizatorem konkursu.

Marcin Wilkowski i Maciej Rynarzewski w ramach projektu Historia i Media zapraszają studentów historii do uczestnictwa w internetowym kursie „Historia i internet”. Pierwszą odsłonę kursu, trwającą od początku grudnia do końca kwietnia, przeznaczono dla grupy 30 osób. Udział w kursie jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wszystkie materiały.

Nasi naukowcy dość rzadko występują o granty unijne; w 110 konkursach samodzielnie lub w ramach konsorcjum międzynarodowego wnioski złożyło zaledwie ok. 4 tys. zespołów z Polski na ponad 137 tys. wszystkich zespołów - poinformowała w Sejmie minister nauki Barbara Kudrycka.

Już od listopada br. można zapisywać się na zajęcia Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego Fundacji Shalom. Uczelnia pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego startuje od nowego roku. Ma formułę otwartą – na zajęcia mogą uczęszczać wszyscy, którzy skończyli 16 lat. Już teraz w każdą środę i czwartek prowadzone są ogólnodostępne, pilotażowe wykłady.

Prawie 500 osób będzie mogło ukończyć studia podyplomowe w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego, korzystając z 80-proc. dopłaty z Europejskiego Funduszu Społecznego. Od 2 listopada przyjmowane są zapisy na wszystkie edycje studiów, nie tylko startujących w tym miesiącu, lecz także rozpoczynających się za rok. W ciągu pierwszych dwóch dni rekrutacji zarejestrowało się 250 chętnych.