Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Jeszcze tylko do 24 września br. trwa VIII edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów „Ambasador Zrównoważonego Rozwoju 2008” firmy Bayer.
O stypendium w wysokości do 7 tys. złotych mogą ubiegać się uczniowie gimnazjów, liceów oraz studenci z całego Mazowsza. Organizatorami trzeciej edycji programu stypendialnego "Dla Edukacji" jest Fundacja AVE oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Uniwersytety w W. Brytanii uzależniły się finansowo od opłat za studia wnoszonych przez obcokrajowców spoza UE - wynika z opublikowanego we wtorek raportu grupy UUK (The Universities UK) zajmującej się długofalową strategią brytyjskich uniwersytetów.
Wiemy wszyscy, że reforma nauki jest bardzo potrzebna. Chodzi głównie o jej umiędzynarodowienie i spowodowanie, aby stała się motorem postępu Polski - powiedziała minister NISW Barbara Kudrycka podczas posiedzenia Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. "Jestem przekonana, że razem wprowadzimy nową, oczekiwaną przez środowisko naukowe jakość" - dodała.
Kolejna edycja programu Ventures - na projekty badawcze, które znajdą zastosowanie w gospodarce - rusza wraz z nowym rokiem akademickim. To jeden z niewielu konkursów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, w którym nie ma ograniczeń dotyczących dorobku i stopnia naukowego. Stypendia i granty finansowane są z funduszy strukturalnych.
Młodzi dziennikarze piszący o zdrowiu i środowisku mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na zorganizowane przez WHO warsztaty, które odbędą się w dniach 19-21 październiku w Madrycie.
Fundacja im.Rochusa i Beatrice Mummert przyznaje prestiżowe kilkuletnie stypendia dla przyszłej wysoko wykwalifikowanej młodej kadry kierowniczej z Europy środkowo- i południowowschodniej.
Nad założeniami reformy systemu szkolnictwa wyższego w Polsce dyskutować będą rektorzy polskich szkół. V Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich odbędzie się 11-12 września w Ożarowie Mazowieckim.
Dominik Kurzydłowski, absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Radosław Włodarczyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali zdobywcami tegorocznej nagrody im. prof. Jacka Rychlewskiego za najlepszą pracę magisterską z dziedziny chemii kwantowej.
Analityka medyczna i metodologia badań klinicznych to nowe kierunki studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Trwają również zapisy na czwartą edycję podyplomowych studiów Koordynatorów Przeszczepiania Narządów i drugą edycję studiów podyplomowych z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w opiece zdrowotnej.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwróciło się do rządu Słowacji o powołanie wspólnej komisji, która sprawdzi czy polscy naukowcy zdobywają dyplomy słowackich uczelni zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka potwierdziła, że jej resort pracuje nad zmianami w procedurze uzyskiwania habilitacji.
Politechnika Szczecińska i Akademia Rolnicza w Szczecinie połączą się i razem będą tworzyć Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Sejm głosował nad poprawkami Senatu do ustawy umożliwiającej to połączenie.
Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję - to hasło przyświeca zbliżającej się, 12. edycji Festiwalu Nauki w Warszawie (FN), która odbędzie się w dniach 19-28 września.
Ogólnopolska kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2008, która została przygotowana z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zostanie przeprowadzona we wrześniu br. w 16 ośrodkach akademickich naszego kraju.
Mity i uprzedzenia etnokulturowe w nauce, edukacji i życiu społecznym są tematem dyskusji studentów i
doktorantów z Polski i Ukrainy. Właśnie rozpoczęło się w Chęcinach koło Kielc seminarium naukowe.
Amerykańskie, francuskie, niemieckie, norweskie i polskie doświadczenia w dziedzinie współpracy uczelni technicznych z przemysłem, osiągnięcia polskich inżynierów za granicą - zwłaszcza w przemyśle lotniczym, helikopterowym, w dziedzinie zaawansowanych technologii oraz bezpieczeństwa jądrowego - to główne wątki referatów, jakie zostaną wygłoszone podczas I sympozjum "Polski inżynier w kraju i na świecie", zorganizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Prof. Barbara Kudrycka - minister nauki i szkolnictwa wyższego objęła honorowy patronat nad tegoroczną, trzecią już, edycją Krajowego Konkursu na Rozwiązanie Innowacyjne Opracowane przez Młodych Wynalazców.
Na projekty aplikacyjne mające zastosowanie w gospodarce realizowane przez studentów, absolwentów i doktorantów, młodzi badacze mogą otrzymać pieniądze w ramach pierwszej edycji programu Ventures.
Uczciwość w obowiązkach studenta to domena najdzielniejszych. Studenci, którzy najmniej ściągali dostawali również najwyższe noty w testach psychologicznych badających odwagę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności