Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Koordynacja działań w punktach recepcyjnych, szkolenie i organizacja pracy wolontariuszy, którzy na granicy polskiej niosą pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy to główne zadania uruchomionego w Rzeszowie Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża. Centrum od wtorku 8 marca 2022 r. działa w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14.
Jeśli wiążesz swoją przyszłość z pracą w służbach i instytucjach dbających o bezpieczeństwo oraz zwalczających i zapobiegających przestępczości, to studia licencjackie kryminologia i kryminalistyka są jak najbardziej dla Ciebie. Kształcenie na UTH to połączenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, co jest szczególnie ważne w przygotowaniu do aktywności zawodowej. Praca po kryminologii i kryminalistce wymaga znajomości prawa i zasad bezpieczeństwa, ale też stosowania wiedzy w praktyce. Dlatego wykorzystanie teorii na zajęciach praktycznych sprawia, że zarówno kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, jak i specjalność kryminologia i kryminalistyka przygotują Cię do pracy.
Chatka Żaka oferuje pomoc i wsparcie dla osób przybyłych do Lublina w wyniku konfliktu na Ukrainie. Przewidziana jest możliwość skorzystania z porady prawnej, pomocy tłumacza z języka ukraińskiego a także psychologa. Akademickie Centrum Kultury i Mediów zapewnia też dostęp do informacji – będzie można skorzystać m.in. z sali komputerowej z dostępem do Internetu i urządzeń wielofunkcyjnych przystosowanych dla osób ukraińskojęzycznych. Jest także ogólnodostępna sieć Wi-Fi. Została również utworzona m.in. przestrzeń, gdzie mogą przebywać mamy ze swoimi dziećmi, młodzież i osoby dorosłe.
15 Polskich wybitnych prawników konstytucjonalistów, karnistów i administratywistów podpisało się pod specjalnym stanowiskiem członków i sympatyków Polsko-Ukraińskiego Klubu Konstytucjonalistów w sprawie potępienia zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Poniżej prezentujemy treść stanowiska.
Uniwersytet Jagielloński oraz IDEAS NCBR – ośrodek badawczo-rozwojowy działający w obszarze sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej – podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie kształcenia doktorantów informatyki. W ramach porozumienia planuje się sfinansowanie stypendiów dla doktorantów wspólnie rekrutowanych do szkoły doktorskiej na UJ oraz współpracę merytoryczną w trakcie ich kształcenia.
10 ważnych punktów dotyczących różnych sfer życia składa się na Program pomocy studentom z Ukrainy studiującym w WSPiA. Uczelnia w najbliższym czasie obejmie ich m.in. szczególnym trybem studiowania, odroczy płatności oraz zaoferuje pomoc psychologiczną i logistyczną.
UCHWAŁA Nr 7/2022 SENATU UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO JANA PAWŁA II W KRAKOWIE z dnia 28 lutego 2022 r. w sprawie agresji na Ukrainę
Ostatnie dni zachwiały poczuciem bezpieczeństwa ludzi w całej Europie, a może też w innych częściach świata. Życie spokojne, stabilne, wygodne, jednej nocy zmieniło się w życie w poczuciu zagrożenia oraz niepewnej przyszłości. Bezdyskusyjnie obywatele Ukrainy są głównymi ofiarami tej dramatycznej sytuacji – i potrzebują bardzo zróżnicowanych form wsparcia.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy. W materiale zostały przybliżone najważniejsze kwestie związane z kontynuowaniem studiów oraz kariery naukowej w Polsce. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.
Ministerstwo Zdrowia uruchamia infolinię w celu uzyskania informacji o możliwości kontynuowania kształcenia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym w Polsce.
Czy ekologia jest modna, a moda ekologiczna? Jak sztuczna inteligencja może zmienić świat, co łączy jednorożce z Estonią i jak zbudować własny samochód wodorowy? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można poznać podczas 18. Festiwalu Nauki Akademii WSB. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21 – 27 marca, a w programie ponad 80 godzin spotkań, wykładów i warsztatów.
Szanowni Państwo,

w obliczu dramatycznych wydarzeń, których doświadcza aktualnie społeczeństwo ukraińskie, władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jako wyraz solidarności i troski o członków swojej akademickiej wspólnoty, zdecydowały o podjęciu szeregu działań mających na celu zapewnienie wsparcia studentom i doktorantom UMCS pochodzącym z Ukrainy.
Ponad 30 studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej od soboty pomaga jako wolontariusze w punktach recepcyjnych w Przemyślu i Rzeszowie. Są to zarówno Polacy, jak i studenci z Ukrainy, którzy pomagają uchodźcom w tłumaczeniu i wypełnianiu niezbędnych dokumentów. Dodatkowo od poniedziałku studenci WSPiA prowadzą zbiórkę potrzebnych rzeczny dla swojego kolegi z Ukrainy oraz całej społeczności ukraińskiej.
Choć większość postanowień na nowy rok dotyczy życia prywatnego, to coraz częściej słyszy się także o planowaniu rozwoju swojej kariery. Tym bardziej, że jak wskazuje raport Kompetencje przyszłości opracowany przez DELab UW, jedynie 26% respondentów uważa, że same studia wystarczą, by dobrze przygotować się do zawodu. Dlaczego coraz więcej osób traktuje rozwój zawodowy jako istotny cel w życiu? 
Artykuł sponsorowany
Depresja wśród studentów
Gdy jesteśmy bardzo młodzi to okres studiów wydaje nam się być czasem, który na pewno spędzimy w gronie znajomych i ucząc się w końcu tego, co faktycznie nas ciekawi. Życie jednak szybko to weryfikuje, a narzucona na nas presja – potrafi bardzo negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne. Młodzi ludzie nie do końca potrafią odnaleźć się w codziennym życiu, a nowe obowiązki sprawiają, że wszystko to zaczyna ich przerastać. Nagle musimy uczyć się zdecydowanie więcej niż w liceum, czasami konieczna jest dodatkowa praca i opłacanie mieszkania lub pokoju.
Jeśli uczysz się lub chciałbyś podjąć naukę połączoną z pracą mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość!
Nadanie profesorowi Martinowi Kramerowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uświetniło obchody Święta Uniwersytetu, które uczelnia celebruje 19 lutego, w dniu urodzin swojego patrona. Tegoroczne uroczystości odbyły się w formule hybrydowej.
Trwa rok akademicki 2021/2022, którego inauguracje odbyły się w październiku. Są jednak uczelnie prowadzące tzw. rekrutację zimową, dzięki czemu studia można rozpocząć już w marcu.
Już po raz trzeci Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w cyklu wykładów z wiedzy o społeczeństwie "WOS Online w Koźmińskim". W tegorocznej edycji cyklu przygotowanych zostało osiem wykładów, które pozwolą uczniom zgłębić wiedzę z obszarów prawa i postępowania karnego, praw człowieka oraz działalności organizacji pozarządowych.
Pandemia COVID-19 przyniosła znaczące zmiany w sposobie pracy. Według raportu portalu Pracuj.pl, obecnie 66% pracowników chciałoby pracować hybrydowo, 25% wybrałoby pracę wyłącznie zdalną, a jedynie 9% wyłącznie pracę stacjonarną. W odpowiedzi na wymagania rynku pracy Wyższa Szkoła Europejska uruchomiła nowy kierunek studiów podyplomowych: Zarządzanie pracą zdalną i hybrydową - rola HR.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności