Znajdź nas na

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie nowych studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Mechatronika.

Wyższa Szkoła Techniczna uruchamia nowy kierunek studiów II stopnia - jest to Pielęgniarstwo.

12 lutego odbędą się targi EF Global Future. Są to 24-godzinne targi online skierowane do uczniów i absolwentów szkół średnich, a także studentów pierwszych lat uczelni wyższych. Na uczestników czekają wyjątkowe warsztaty i anglojęzyczne wykłady poświęcone nauce języków, podróżom, wymianom kulturowym i międzynarodowej karierze. Uczestnicy targów będą mieli również szansę wygrać jedno ze stypendiów na wyjazd językowy do jednego z zagranicznych kampusów EF.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji prowadzi zimowy nabór na studia I i II stopnia. Do 14 lutego możesz skorzystać z promocji i zapisać się z 14% zniżką.

Collegium Civitas zaprasza na studia. Uczelnia przygotowała 10% zniżki w czesnym za pierwszy semestr studiów I lub II stopnia dla kandydatów, którzy złożą dokumenty do 18 lutego.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych - metodyka i metodologia pracy socjalnej. Zajęcia rozpoczną się w marcu.

Już w najbliższy czwartek Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich na warsztaty online, które pomogą tegorocznym maturzystom dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego. Tegoroczny cykl składa się z 10 spotkań, które poprowadzi native speaker Jonathan C, Sidor. Warsztaty będą się odbywały w każdy czwartek o godzinie 15:00, od 03 lutego do 07 kwietnia 2022.

Niewiele uczelni w Polsce kształci menedżerów na najwyższym poziomie. Zaledwie 11 ma międzynarodową akredytację CEEMAN IQA, która jest przyznawana czołowym szkołom biznesu i uczelniom, które kształcą w obszarze zarządzania. W tym znakomitym gronie wyróżnionych jednostek znalazł się Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Przewodnicząca CEEMAN, prof. Danica Purg, napisała w liście gratulacyjnym, że wydział zapewnia doskonałe, właściwe i dynamiczne kształcenie menedżerskie.

Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej „w 100. rocznicę utworzenia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, w uznaniu wybitnych zasług jej założycielki, dyrektorki i patronki prof. Marii Grzegorzewskiej” rok 2022 został ogłoszony w Polsce Rokiem Marii Grzegorzewskiej.

Jeszcze kilka lat temu studiowanie w trybie zdalnym byłoby nie do pomyślenia. Czasy jednak szybko się zmieniają, a pandemia koronawirusa tylko przyśpieszyła to, o czym wielu ekspertów mówiło już od dawna – studia online staną się codziennością świata uniwersyteckiego. Czy jednak warto studiować online? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć właśnie na to pytanie. Zapraszamy do lektury!

Kierunki studiów oraz kształcenie doktorantów prowadzone przez Wydział Chemii UMCS przeszły pozytywnie akredytację ECTN (European Chemistry Thematic Network) i tym samym otrzymały 3 międzynarodowe certyfikaty ECTN: Chemistry Eurobachelor, ECTN Chemistry Euromaster i ECTN Chemistry Doctorate Eurolabel. To pierwsze międzynarodowe akredytacje przyznane Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskanie akredytacji jest równoznaczne z uznaniem najwyższych standardów europejskich w zakresie jakości kształcenia utrzymywanych przez Wydział Chemii UMCS.

Do 20 marca 2022 roku możecie zgłosić się i wziąć udział w kolejnej edycji konkursu historycznego o najstarszej polskiej uczelni w Polsce. Nagrodami w Konkursie są miejsca na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczynających się w roku akademickim 2022/2023.

Centrum Medycyny Translacyjnej SGGW (CMT-SGGW) to pierwszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na świecie, wyposażony w unikatową, niezwykle zaawansowaną technologicznie infrastrukturę badawczą.

Po długich miesiącach oczekiwania, mamy przyjemność ogłosić, że wreszcie jest publikacja zaktualizowanego załącznika V do dyrektywy, w której widnieje nasz dyplom magistra inżyniera architekta SSW, jako dyplom architekta oficjalnie uznawany w całej UE! Sopocka Szkoła Wyższa to jedna z 3 uczelni niepublicznych, która gwarantuje taką uznawalność! Świat dla naszych Absolwentów stoi otworem!

Zapisy na kolejną edycję studiów podyplomowych Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji UJ zostaną otwarte 3 stycznia 2022 r.

Pedagogika od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce, a jednocześnie jednym z tych, którym towarzyszą niezwykle skrajne opinie. Duża liczba kandydatów na te studia sprawia, że przez wielu kierunek uważany jest za niezwykle przyszłościowy. Z drugiej strony spora grupa osób traktuje pedagogikę jako „fabrykę bezrobotnych”. Prawda jest jednak taka, że pedagogika oferuje wiele różnych ścieżek kształcenia, które mogą zagwarantować atrakcyjne i stabilne zatrudnienie.

Projekt adresowany jest do młodych osób, które chciałyby zacząć lub kontynuować naukę na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w formie stacjonarnej albo online i jednocześnie rozpocząć pracę w Polsce.

Opublikowana 6 grudnia 2021 przez „Financial Times” lista najlepszych szkół biznesu w Europie obejmuje uczelnie, które skutecznie kształcą przyszłych ekonomistów, menedżerów i finansistów. Na 54. miejscu znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego jako lider kształcenia biznesowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Koźmiński jest też jedyną polską uczelnią, którą docenił brytyjski dziennik, umieszczając ją w swoim prestiżowym rankingu.

18 naukowców związanych z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazło się w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie – World’s Top 2% Scientists. Zestawienie zawiera nazwiska naukowców z całego świata, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Uczelnia Nauk Społecznych prowadzi dwusemestralne studia podyplomowe na kierunku seksuologia kliniczna.