Studia - artykuły

tag
Uruchamiając stypendium EF Study Abroad organizator wyjazdów językowych i edukacyjnych EF Education First stwarza 10 studentom uczelni wyższych na całym świecie niepowtarzalną okazję do zainwestowania w swoją karierę akademicką i przygotowanie się do międzynarodowej przyszłości.
A może rzucić wszystko i wyjechać? Jak się okazuje wśród młodych Polaków to całkiem prawdopodobne. Co więcej, coraz częstsze i powszechne! Jak wskazują dane EF[1], w ciągu ostatnich 3 lat liczba decydujących się na tzw. gap year wzrosła aż o 15%. Wciąż jesteśmy jednak znacznie mniej otwarci na tego typu przerwy niż rówieśnicy z Europy Zachodniej. A szkoda, bo jak pokazują badania – w przypadku 84% studentów wyjazd na gap year pozytywnie wpłynął na rozwój kariery, a 73% z nich było lepiej przygotowanych do podjęcia dalszej nauki.
Gap Year, niezwykle popularny w zachodnich krajach, jest coraz chętniej praktykowany przez polskich studentów. W 2016 roku na taki wyjazd zdecydowało się ponad 40% więcej młodych Polaków niż w roku 2015. Najczęściej wyjeżdżają osoby w wieku 19-26 lat. Kilkumiesięczna przerwa od codziennych zajęć to, poza oryginalnym sposobem na zwiedzanie kolejnych krajów, cenne doświadczenie na rynku pracy i wzbogacenie CV. Jakie jeszcze korzyści daje Gap Year?
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności