Studia - artykuły

tag
Znajdź nas na    
Tradycyjne wykłady i schematyczne ćwiczenia na studiach MBA odchodzą do lamusa. Uczelnie szukają nowych sposobów, by pozyskać uwagę studentów, często uciekając się do bardzo oryginalnych pomysłów.
MBA jest ostatnio bardzo krytykowane i postrzegane jako program, który nie zapewni pracodawcom wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Niektórzy uważają, że program nauczania MBA powinien się zmienić, aby sprostać dynamicznemu środowisku biznesowemu.
Najlepsze programy MBA podążają za światowymi trendami, dlatego pełniej uwzględniają potrzebę umiędzynarodowienia i dywersyfikacji geograficznej. W tym celu organizują zajęcia w kilku krajach. Od 2016 r. Akademia Leona Koźmińskiego (ALK), w ramach swojego sztandarowego programu Executive MBA – oprócz zajęć w Warszawie – prowadzić będzie tygodniową sesję wyjazdową w Berlinie, na kampus najstarszej europejskiej uczelni biznesowej ESCP.
Programy MBA oferowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie są najlepsze w regionie w kategorii Executive MBA według najnowszego rankingu Eduniversal 2015/2016. Programy CEMBA (Canadian Executive Master of Business Administration) oraz MBA-SGH zostały do oceny zgłoszone łącznie. Wyprzedziły m.in. programy MBA oferowane przez Graduate School of Management na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu, na Uniwersytecie Corvinus w Budapeszcie oraz programy MBA oferowane przez polskie uczelnie (Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie).
W rankingu programów MBA "Perspektywy" 2015 Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego uplasował się na 3. miejscu w Polsce. W kategorii STUDENCI zajął zaś pierwsze miejsce.
W dorocznym rankingu Perspektyw polsko-kanadyjski program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z University of Quebec w Montrealu zajął pierwsze miejsce. Na 5. miejsce awansował drugi program – MBA-SGH.​

Według najnowszego rankingu najlepszych programów Executive MBA na świecie przygotowanego przez Financial Times Aalto Executive MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, razem z innymi programami w sieci Aalto University – jednej z najlepszych szkół biznesowych na świecie – awansował aż o 7 miejsc i znajduje się obecnie na 76. miejscu. Sukces podkreśla również fakt, że w zestawieniu są tylko 2 programy Executive MBA z Polski.
„Financial Times” wysoko ocenia studia Executive MBA w Koźmińskim. Ukończenie akredytowanego programu MBA to początek awansów na wysokie stanowiska menedżerskie wszędzie na świecie.
Studia MBA realizowane na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej otrzymały międzynarodowy certyfikat Association of Masters In Business Administration (AMBA). W Polsce mogą się nim pochwalić tylko cztery inne uczelnie.
Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Śląski uruchamiają pierwszy w Polsce program Executive Master of Business Administration dla kadry menedżerskiej przedsiębiorstw lotniczych. Programy studiów MBA prowadzone są wspólnie z IAE Graduate School of Management, klasyfikowane są w najwyższej Klasie Mistrzowskiej Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM oraz posiadają międzynarodową akredytację CEEMAN IQA (International Quality Accreditation).
Akademia Leona Koźmińskiego organizuje dni otwarte dla kandydatów na studia MBA. Uczestnictwo w spotkaniach to doskonała okazja, aby poczuć atmosferę, która panuje na zajęciach w jednej z najlepszych biznesowych uczelni w Polsce.
European Foundation for Management Development przyznało akredytacje European Programme Accreditation System (EPAS) dla najlepszych programów edukacyjnych, realizowanych w europejskich szkołach biznesu. Po raz kolejny akredytację otrzymał program Executive MBA prowadzony na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest to jeden z dwóch programów w Polsce (obok programu Executive MBA Politechniki Warszawskiej), który może poszczycić się tą prestiżową akredytacją.
Studenci, którzy dostali się na najlepsze na świecie studia MBA, będą mogli ubiegać się o kredyt na ich sfinansowanie sięgający nawet 650 tys. zł. Z oferty przygotowanej przez Alior Bank i PZU mogą skorzystać Polacy, którzy ukończyli 21. rok życia.
Program "Executive MBA" Akademii Leona Koźmińskiego zwyciężył w Rankingu MBA Perspektywy 2014. Wyniki rankingu ogłoszone zostały oficjalnie 20 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Opublikowany 20 października tegoroczny ranking „Financial Times” studiów Executive MBA winduje polski program Akademii Leona Koźmińskiego najwyżej w historii – na 45. miejsce w świecie. Wśród stu najlepszych programów jest tylko jeden z Polski. Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej, bo aż 36 uczelni pochodzi z USA, bowiem to tam narodził się program MBA i stamtąd ruszył na podbój świata. Jak pokazuje obecność w rankingu aż 11 uczelni chińskich, rosnące gospodarki potrzebują menedżerów z wysokimi kwalifikacjami i z tytułem MBA.
Ocenia się, że na świecie istnieje od 8 do 12 tysięcy programów MBA. Jak wśród nich wybrać ten właściwy? Odpowiedź będzie o wiele łatwiejsza, jeśli do sprawy podejdziemy metodycznie i posłużymy się jasno określonymi kryteriami wyboru.
Już drugi rok z rzędu Studia Executive MBA (EMBA) prowadzone przez warszawską Akademię Leona Koźmińskiego (ALK) znalazły się w rankingu "Financial Times", plasując się na 47. miejscu wśród 100 najlepszych programów tego typu na świecie.
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęła 20. miejsce w rankingu TOP MBA 2013, który zawiera zestawienie najlepszych szkół biznesu w Europie.
Program MBA Energetyka oferowany przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie to pierwszy w Polsce profilowany program w branży.
W najnowszym rankingu MBA Perspektywy 2013, w którym wybrano najlepsze programy MBA w Polsce zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności