Studia - artykuły

tag
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II rozpocznie 31 maja rekrutację na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2024/2025.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II prowadzi drugą turę rekrutacji na studia. Zapisy kończą się 18 września, na Psychologię 13 września.
UCHWAŁA Nr 7/2022 SENATU UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO JANA PAWŁA II W KRAKOWIE z dnia 28 lutego 2022 r. w sprawie agresji na Ukrainę
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II zaprasza na studia podyplomowe Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i bibliotekoznawstwo.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie rozpoczął 5 maja nabór na studia anglojęzyczne, natomiast 1 czerwca rozpocznie się rekrutacja na studia prowadzone w języku polskim.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II uruchomił nową specjalność na studiach II stopnia na kierunku Filozofia - jest to Filozofia z elementami psychologii. Studia finansowane są z UE.
Nauczanie Karola Wojtyły jest dziś bardzo aktualne, daje odpowiedzi na wyzwania stające przed współczesnymi społeczeństwami – podkreślają rektorzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w dniu 42. rocznicy Mszy św. inaugurującej pontyfikat papieża z Polski.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II nadal prowadzi rekrutację na studia I i II stopnia.
Na pewno każdy słyszał zdanie mówiące, że „rodzina to jest siła”. To prawda, lecz czasem ta siła opada. Rodzina wymaga uwagi, dbałości i pielęgnacji, a w sytuacji kryzysu pomocy i wsparcia. W jaki sposób dbać o prawidłowe funkcjonowanie rodziny? Jak działać w sytuacji kryzysowej? Na czym polega terapia małżeńska? Tego wszystkiego można dowiedzieć się, wybierając studia w Instytucie Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, który oferuje kształcenie licencjackie i magisterskie na kierunkach: Nauki o rodzinie i Pedagogika.
27 kwietnia 2020 r., w dniu szóstej rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, podczas wyborczego posiedzenia zadecydował o powierzeniu stanowiska rektora Uniwersytetu na lata 2020-2024 ks. dr. hab. Robertowi Tyrale, prof. UPJPII. 8 czerwca 2020 r. w uroczystość św. Jadwigi Królowej, Wielki Kanclerz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski wręczył stosowny dokument nowemu rektorowi, który oficjalnie będzie pełnić swoje obowiązki od 1 września br. Ks. Robert Tyrała zastąpi na tym stanowisku obecnego rektora UPJPII, ks. prof. zw. dr. hab. Wojciecha Zyzaka, któremu 31 sierpnia 2020 kończy się druga kadencja.
Studia z Psychologii mają charakter jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich o profilu praktycznym. W trakcie pierwszych pięciu semestrów studenci zdobędą ugruntowaną wiedzę o podstawowych procesach i zjawiskach psychologicznych oraz o sposobach ich opisywania i wyjaśniania w obrębie różnych kierunków i szkół psychologicznych. W szóstym semestrze studenci, posiadając rzetelną podstawową wiedzę teoretyczną, będą zobowiązani do wyboru jednej spośród czterech specjalności: psychologia edukacji i coachingu, psychologia w biznesie i reklamie, psychologia kliniczna z psychoterapią oraz psychologia duchowości i formacji.
Studiowanie na kierunku Muzyka Kościelna na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie to nieustanne spełnianie własnych marzeń o byciu muzykiem nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Uczymy się rzeczy konkretnych po to, by w przyszłości kształtować gust muzyczny tysięcy wiernych, gromadzących się w świątyniach. Elitarny charakter kierunku sprawia, że każdy ze studentów większość zajęć odbywa indywidualnie lub w bardzo małych, najczęściej kilkuosobowych grupach.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie rozszerza ofertę kształcenia na studiach II stopnia o kierunek Pedagogika.
Studia doktoranckie na nauk o rodzinie oraz studia doktoranckie z Nauk o mediach to nowości w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Do końca września można się zapisać na studia podyplomowe "Relacje chrześcijańsko-żydowskie", prowadzone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W uznaniu poziomu studiów oraz ich znaczenia dla przyszłości stosunków chrześcijańsko-żydowskich i polsko-żydowskich minister spraw zagranicznych przyznał im patronat honorowy.
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności