Studia - artykuły

tag
Od 14 czerwca do 1 lipca Uniwersytet SWPS będzie organizował spotkania online dotyczące najciekawszych kierunków studiów.
W ułożeniu Twojego idealnego kalendarza maturalnych przygotowań pomogą Ci Przemysław Staroń – Nauczyciel Roku 2018, nominowany do Global Teacher Prize 2020, oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach, absolwentka Uniwersytetu SWPS. Spotkanie odbędzie się 21 października o godzinie 18:00 w formie online.
W IX edycji Rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” z 2020 roku Wydział Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich jednostek uczelni niepublicznych w Polsce prowadzących studia prawnicze.
Uniwersytet SWPS zaprasza 25 kwietnia na Drzwi Otwarte, które odbędą się w siedzibie uczelni w Warszawie oraz w pozostałych wydziałach: w Katowicach, Poznaniu, Sopocie oraz Wrocławiu.
Już 13 grudnia startuje nabór w ramach międzysemestralnej rekrutacji. Do wyboru są studia prowadzone prze Uniwersytet SWPS w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach oraz zajęcia prowadzone w Preparatory School w Warszawie i Poznaniu.
Wydział Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie uzyskał prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego w zakresie nauk prawnych. Ta decyzja, podjęta przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułu Naukowego, lokuje Wydział Prawa w grupie wydziałów o pełnych uprawnieniach naukowych. Dla pracowników Wydziału to wielkie wydarzenie, wieńczące kilka lat pracy i starań, by zasłużyć na ten awans naukowy. Kolejne (już czwarte) uprawnienia habilitacyjne to także wydarzenie dla Uniwersytetu, podnoszące jego znaczenie w polskiej nauce.
Kategorią A, oznaczającą przynależność do najlepszych ośrodków badawczych w Polsce, wyróżniono Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych w Warszawie oraz wszystkie wydziały zamiejscowe: w Sopocie, Katowicach, Poznaniu. Nasz uniwersytet znalazł się w ścisłej elicie polskiej nauki, do której zalicza się zaledwie 5 proc. jednostek w kraju wyróżnionych kategorią A+. W grupie nauk humanistyczno-społecznych o profilu społecznym tylko 3 jednostki otrzymały najwyższą ocenę, w tym II Wydział Psychologii we Wrocławiu i warszawski Wydział Psychologii.
13 grudnia wystartował nabór w ramach rekrutacji międzysemestralnej w Uniwersytecie SWPS. Do wyboru jest ponad 150 miejsc na kierunki studiów prowadzone przez uczelnię w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności