Studia - artykuły

tag
X Ranking Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita po raz kolejny potwierdza, że studia na kierunku prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej prowadzone są na najwyższym poziomie. Uczelnia zajęła czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, jakość kształcenia oraz współpraca z zagranicą. Wyprzedzają nas jedynie Uczelnie z Warszawy i Krakowa.
We wtorek 1 czerwca 2021 r. startuje rekrutacja na studia w roku akademickim 2021/2022. Tym razem oprócz czterech sprawdzonych i doskonale przygotowanych kierunków studiów uczelnia przygotowała wiele nowych i atrakcyjnych specjalności, nowoczesne systemy nauczania i sprawdzania wiedzy oraz co najważniejsze jeszcze więcej zajęć praktycznych przygotowujących do pracy zawodowej.
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa pozostaje w trybie nauczania zdalnego. Na podstawie zarządzenia prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA nauka w takiej formie w semestrze letnim będzie organizowane aż do odwołania. Zajęcia prowadzone będą za pośrednictwem platformy MS Teams oraz Zoom.
29 i 30 grudnia 1995 roku to bardzo ważne daty w historii regionu. W tych dniach powstała pierwsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej. Była to utworzona w Przemyślu Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania obecnie WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia była jednocześnie pierwszą cywilną szkoła wyższą w regionie zlokalizowaną poza Rzeszowem.
Mgr Rafał Witkowski, opiekun Kliniki Przedsiębiorczości i wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zdobył tytuł Bohatera Biznesu w konkursie zorganizowanym przez Fundację Przedsiębiorczości REVAS oraz firmę REVAS. Na naszego wykładowcę zagłosowało blisko 750 osób. Konkurs miał wyłonić nauczyciela i wykładowcę, który na co dzień zaraża pasją do przedsiębiorczości i inspiruje do wkroczenia na rynek.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zainaugurowała 26. rok akademicki. Niestety tym razem nie była to tradycyjna uroczystość. Ze względu na pandemie koronawirusa i wprowadzoną w Rzeszowie czerwoną strefę Inauguracja odbyła się w formie transmisji internetowej bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników Uczelni.
Trzy formy prowadzenia zajęć: zdalnie, stacjonarnie i dualnie z zachowaniem wszystkich wytycznych epidemiologicznych – tak WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozpocznie nowy rok akademicki 2020/2021. Decyzją Władz Uczelni zajęcia w różnych formach rozpoczną się 3 października 2020 r.
W nowym roku akademickim 2020/2021 WSPiA rozpocznie zajęcia w systemie mieszanym. W pierwszych miesiącach cześć zajęć odbywać się będzie w formie on-line z możliwością udziału w wykładach „hybrydowych” pozostałe w formie stacjonarnej. Rozważane są także inne możliwości w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Na wszystkie WSPiA jest bardzo dobrze przygotowana. Pokazuje to podsumowanie semestru letniego zrealizowanego w całości w systemie edukacji zdalnej.
Zajęcia prowadzone w trybie mieszanym: w formie on-line i stacjonarnej oraz możliwość udziału w wykładach „hybrydowych” tak będzie wyglądał początek roku akademickiego 2020/2021 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Decyzja Władz Uczelni co do formy prowadzenia zajęć może jednak ulec zmianie. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej na początku roku akademickiego.
Zastanawiasz się, czy po studiach w WSPiA znajdziesz dobrze płatną pracę? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym badaniu Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wynika z niego, że ponad 97 proc. absolwentów studiów II stopnia i ponad 95 proc. absolwentów jednolitych studiów magisterskich znajduje prace po studiach. W pierwszym roku etatowej pracy mogą liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości ponad 3 tys. zł.
Studencka Biuro Porad Prawnych działająca w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej to jedna z najlepszych „Klinik Prawa” w Polsce. W najnowszym rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” zajęła I miejsce z maksymalną liczbą punktów we wszystkich kategoriach. Klinika Prawa działa w WSPiA od 2013 r. Powstała na mocy porozumienia z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i jest członkiem Uniwersyteckich Poradni Prawnych.
9 specjalnie przygotowanych sal, ściśle określone zasady wejścia do budynków zgodne z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, wyliczone ilości miejsc i zajęcia dla ostatnich roczników – tak wygląda pierwszy etap powrotu do zajęć dydaktycznych w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższe zajęcia rozpoczynają tylko ostatnie roczniki.
Blisko 500 zajęć – wykładów, ćwiczeń i warsztatów przeprowadzonych na żywo, prawie 300 filmów z wykładami przygotowanymi dla studentów oraz około 10000 plików z materiałami uzupełniającymi wiedzę zamieszczonych w EDUKATORZE Studenta WSPiA. Tak wygląda podsumowanie pierwszych tygodni edukacji zdalnej w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Uczelnia rozpoczęła zajęcia w różnych formach 16 marca 2020 r. Wszystko po to, aby studenci mogli zrealizować założone efekty kształcenia.
Prawie 300 tys. zł pomocy materialnej otrzymają studenci WSPiA, którzy z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2 znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze pochodzą ze stypendialnego funduszu rezerwowego. Dzięki dodatkowym funduszom uczelnia będzie mogła wspomóc studentów, którzy stracili pracę i mają trudności finansowe.
Tbiliski Uniwersytet Państwowy im. Iwane Dżawachiszwilego, najstarsza i największa gruzińska uczelnia to nowy międzynarodowy partner WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jest to 13. europejska szkoła wyższa współpracująca z naszą uczelnią w ramach programu ERASMUS +. WSPiA od wielu lat oferuje swoim studentom możliwość odbywania studiów i praktyk zagranicznych pozwalających zdobyć dodatkowe kwalifikacje i doświadczenie.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa znalazła się w gronie 21 uczelni niepublicznych z całej Polski, które zakwalifikowane zostały do programu „Legia Akademicka”. Dzięki temu studenci Uczelni będą mogli uczestniczyć w teoretycznym i praktycznym szkoleniu wojskowym, realizowanym w pierwszej połowie 2020 r. Będzie to III edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
20 atrakcyjnych kierunków Studiów Podyplomowych w tym 11 nowości dostosowanych do potrzeb rynku pracy – tak prezentuje się oferta WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej dla osób chcących uzupełnić swoją wykształcenie o specjalistyczną wiedzę. W ofercie znalazły się kierunki z zakresu „administracji”, „bezpieczeństwa”, „prawa” i „zarządzania”. Rekrutacja trwa do końca października 2019 r.
Ponad 20 procent więcej kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020 przyjęła WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Wzrosło także zainteresowanie studiami niestacjonarnymi, które w tym roku wybrało o 25 procent więcej osób. Najpopularniejszym kierunkiem studiów okazał się nowy kierunek studiowania „administracja // zarządzanie”, na którym będzie studiować o prawie 45 procent więcej studentów. Tak najkrócej można podsumować tegoroczną rekrutację kandydatów na studia w WSPiA.
Ponad 20 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, a najpopularniejszy jest nowy kierunek studiowania „administracja / zarządzanie”, który wybrało prawie 60 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku. Tak wygląda podsumowanie I tury rekrutacji w WSPiA zakończonej 7 sierpnia 2019 r. To pokazuje, że kandydaci, szukając oferty dla siebie, wybierają mocne, dobre i sprawdzone kierunki studiów.
Ponad 97 procent absolwentów jednolitych studiów magisterskich oraz 95 procent absolwentów studiów II stopnia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej znajduje pracę po zakończeniu studiów. Takie dane opublikowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tegorocznym raporcie z Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwenta. Badanie opracowywane jest na podstawie danych udostępnianych przez ZUS.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności