Studia - artykuły

tag
1 czerwca 2019 r. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozpoczyna rekrutację na studia w roku akademickim 2019/2020! W tym roku dla przyszłych studentów Uczelnia przygotowała m.in.: 5 nowych i atrakcyjnych specjalności, 4 mocne i sprawdzone kierunki studiów oraz nowoczesne systemy przekazywania i sprawdzania wiedzy.
Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację, zakończyło go z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Tak wynika z opublikowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości analizy wyników egzaminów wstępnych na aplikacje.
„Cyber Crime” to nazwa innowacyjnego laboratorium, dzięki któremu studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej będą w wirtualnej rzeczywistość uczyć się prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz analizy znalezionych śladów. Uczelnia dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego zakupi warty 100 tys. zł nowoczesny symulator wirtualnej sceny zbrodni. Z nowego narzędzia dydaktycznego będą korzystać m.in. studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najlepsza niepubliczna Uczelnia pod względem zdawalności absolwentów na wybrane aplikacje. Tak wynika z najnowszego VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita. W klasyfikacji ogólnej WSPiA znalazła się w ścisłej czołówce zaraz za dużymi warszawskimi uczelniami kształcącymi młodych prawników.
50 procent spośród ubiegłorocznych absolwentów „prawa” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników. Analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.
Agata Lizak, studentka V roku prawa w WSPiA zajęła pierwsze miejsce w dwóch ogólnopolskich prestiżowych konkursach na esej prawniczy i glosę do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Pierwszy konkurs „Acta non Verba” dotyczył prawa zamówień publicznych. W drugim „Santander Art & Culture Law Review” studentka WSPiA musiała wykazać się znajomością ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności