Studia - artykuły

tag
Znajdź nas na    
Specjalistyczne studia podyplomowe z zakresu Zamówień Publicznych to propozycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na wiosenną rekrutację. Są to studia objęte patronatem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Pozwala to na profesjonalne kształcenie kadr zajmujących się przygotowaniem i prowadzeniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych. Rekrutacja trwa do 15 marca 2024 r.
Bartłomiej Lichocki, studentowi 2 roku studiów II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w WSPiA jako jedyny z Podkarpacia i jeden z pięciu osób w Polsce zakwalifikował się na 5-miesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim. Do konkursu łącznie zgłosiło się ponad 400 studentów z całej Europy.
Osiem nowych specjalności, ścieżki prawnicze przygotowujące do konkretnych zawodów, punktowy system sprawdzania wiedzy oraz blisko 60 proc. zajęć praktycznych. Tak w skrócie wygląda oferta WSPiA dla kandydatów na studia w roku akademickim 2023/2024. Sprawdź jakie nowości przygotowała Uczelnia!
Blisko 4500 studentów w tym prawie 1500 nowych rozpoczyna w roku akademickim 2022/2023 naukę na 5-ciu kierunkach studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Najstarsza niepubliczna uczelnie na Podkarpaciu w sobotę 8 października 2022 r. uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. W uroczystości uczestniczyło blisko 400 osób – nowych studentów, pracowników uczelni oraz zaproszonych gości.
15 proc. o tyle więcej kandydatów w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Najpopularniejszymi kierunkami w zakończonej 3 sierpnia 202 r. pierwszej turze rekrutacji była tegoroczna nowość „Kryminologia” oraz „Administracja//Zarządzanie”.
Po miesiącach oczekiwania w końcu znamy wyniki kategoryzacji polskich Uczelni przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa otrzymała od niezależnych ekspertów oceniających działalność naukową wysoką kategorię B+, potwierdzoną decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 lipca 2022 r. Oznacza to, że Uczelnia oprócz uprawnień do nadawania stopnia doktora otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.
Organizowanie wspólnych przedsięwzięć, konferencji naukowych, staży i praktyk studenckich oraz współpraca przy tworzeniu planów i programów studiów na kierunku „prawo” w WSPiA. To główne założenia porozumienia podpisanego pomiędzy WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą a Okręgową Izbą Radców Prawnych w Rzeszowie.
5 kierunków studiów w tym nowość „KRYMINOLOGIA” oraz 26 w tym 10 całkowicie nowych dostosowanych do potrzeb kandydatów specjalności to propozycje dla tegorocznych kandydatów na studia. Uczelnia proponuje także nowoczesne systemy nauczania i sprawdzania wiedzy oraz co najważniejsze jeszcze więcej zajęć praktycznych przygotowujących do pracy zawodowej. I tura rekrutacja na studia w WSPiA trwa do 3 sierpnia 2022 r.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozszerzyła ofertę edukacyjną o nowy kierunek studiów licencjackich - jest to Kryminologia.
Pomoc prawna, urzędowa, pośrednictwo pracy, wsparcie humanitarne oraz personalne to główne cele powstającego w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy. W ramach Centrum Uczelnia współpracować będzie z 9 urzędami i instytucjami z naszego województwa.
Koordynacja działań w punktach recepcyjnych, szkolenie i organizacja pracy wolontariuszy, którzy na granicy polskiej niosą pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy to główne zadania uruchomionego w Rzeszowie Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża. Centrum od wtorku 8 marca 2022 r. działa w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14.
15 Polskich wybitnych prawników konstytucjonalistów, karnistów i administratywistów podpisało się pod specjalnym stanowiskiem członków i sympatyków Polsko-Ukraińskiego Klubu Konstytucjonalistów w sprawie potępienia zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Poniżej prezentujemy treść stanowiska.
10 ważnych punktów dotyczących różnych sfer życia składa się na Program pomocy studentom z Ukrainy studiującym w WSPiA. Uczelnia w najbliższym czasie obejmie ich m.in. szczególnym trybem studiowania, odroczy płatności oraz zaoferuje pomoc psychologiczną i logistyczną.
Ponad 30 studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej od soboty pomaga jako wolontariusze w punktach recepcyjnych w Przemyślu i Rzeszowie. Są to zarówno Polacy, jak i studenci z Ukrainy, którzy pomagają uchodźcom w tłumaczeniu i wypełnianiu niezbędnych dokumentów. Dodatkowo od poniedziałku studenci WSPiA prowadzą zbiórkę potrzebnych rzeczny dla swojego kolegi z Ukrainy oraz całej społeczności ukraińskiej.
Zajęcia prowadzone zarówno w siedzibie uczelni, jak i w trybie zdalnym tak będzie wyglądał semestr zimowy w roku akademickim 2021/2022 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Decyzja Władz WSPiA podyktowana jest ciągle niepewną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną oraz zapowiadaną czwartą falą pandemii.
Ponad 57 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy skończyli studia w 2020 r. i przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację, zakończyło go z wynikiem pozytywnym. Plasuje to nas w pierwszej trójce wśród uczelni niepublicznych w Polsce i na pierwszym miejscu w regionie. Tak wynika z przygotowywanej co roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości analizy wyników egzaminów wstępnych na aplikacje.
WSPiA tradycyjnie na początku sierpnia kończy I turę rekrutacji kandydatów na studia. W roku akademickim 2021/2022 na osoby chcące studiować na jednym z czterech prowadzonych przez Uczelnię kierunków przygotowano aż 28 atrakcyjnych specjalności. Wyniki I tury rekrutacji potwierdzają atrakcyjność oferty WSPiA, która ciszy się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem.
Blisko 100 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w sobotę 31 lipca 2021 r. odebrało dyplomy ukończenia studiów. Tym razem uroczysta Graduacja zorganizowana została w Ogrodach wypoczynkowych WSPiA. Uczestniczyły w niej władze uczelni, wykładowcy oraz rodziny osób, które studiowały na kierunkach: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne”, „prawa” oraz „zarządzanie”.
Jak walczyć z klęskami żywiołowymi, epidemią czy katastrofami komunikacyjnymi. Jakie decyzje podejmować, aby ratować życie i dobytek ludzi. Jak właściwie ocenić zagrożenia i kierować akcją ratunkową. Tego dzięki wykorzystaniu interaktywnych symulacyjnych gier decyzyjnych będą uczyć się studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uczelnia wdrożyła innowacyjny system komputerowy pozwalający nabierać doświadczenia praktycznego podczas studiów.
Już po raz szósty Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy przygotował ogólnopolski monitoring Ekonomicznych Losów Absolwenta (ELA). Jak co roku ELA pokazuje, jak absolwenci poszczególnych kierunków studiów radzą sobie rynku pracy i na jakie zarobki mogą liczyć. Raporty przygotowane na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki jednoznacznie pokazuj, że absolwenci WSPiA szybko znajdują dobrze płatną pracę.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności