Zapraszamy do nowego serwisu
Organizacje Studenckie
 

Zespół Muzyki Celtyckiej "Beltaine" przy Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu

ul. Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec
tel. (32) 363-12-00
fax 363-12-07


Funkcjonuje przy Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu. Jest jedną z wielu organizacji studenckich WSZiM, staje się powoli wizytówką naszej Uczelni, a to za sprawą spektakularnych sukcesów, jakie osiąga. Grupa „Beltaine” występuje z koncertami w całej Polsce, bierze udział w najbardziej prestiżowych festiwalach i przeglądach, a ostatnio wydała swoją debiutancką płytę pt. „Rockhill”. Warto bowiem promować młode talenty, warto wspierać i nagłaśniać przedsięwzięcia, u podstaw których leży młodzieńczy zapał, pasja i chęć do działania.

 

 

„Beltaine” jest zespołem muzyki celtyckiej. Grupę tworzą studenci i absolwenci zagłębiowskich i śląskich uczelni, w tym Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu. Zespół działa oficjalnie pod egidą sosnowieckiej uczelni. WSZiM jest mecenasem zespołu.

„Beltaine” ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt utworów z kręgu tradycyjnych ballad i ludowych utworów irlandzkich. Historia grupy rozpoczyna się w lutym 2002 roku, kiedy dwaj zapaleńcy: Grzegorz Chudy i Wojciech Wieczorek wykonujący muzykę żeglarską, postanowili zając się czymś jeszcze. Stworzyli zespół o nazwie „Ubogie Gleby” grający muzykę irlandzką. -Mniej więcej w tym czasie stwierdziliśmy, że nazwa „Ubogie Gleby” za bardzo kojarzy się z rolnictwem. Zdecydowaliśmy, że grupa występować będzie jako „Beltaine” – opowiada Grzegorz Chudy, lider grupy.

Grupa ma na swoim koncie mnóstwo większych i mniejszych sukcesów. Najważniejsze z nich to wydanie debiutanckiej płyty, organizacja i występ na Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek 2003” i Zamek „2004” w Będzinie, podsumowany znakomitymi recenzjami występ na Festiwalu Muzyki Celtyckiej w Dowspudzie oraz zorganizowanie kilku tras koncertowych, w ramach których udało się odwiedzić m.in. Warszawę, Toruń, Szczecin, Rzeszów, Kraków i Wrocław.


Polityka Prywatności