Termin zakończenia rekrutacji: 2020-10-17

III tura rekrutacji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

Nabór rozpoczął się 7 września i dla kandydatów na studia I stopnia potrwa do 9 października. Osoby, które chcą rozpocząć studia II stopnia na złożenie wymaganych dokumentów mają czas do 17 października 2020 r.

Rekrutacja elektroniczna 

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa rekrutacja w WSPiA prowadzona jest w formie on-line. Kandydat loguje się zdalnie do nowoczesnego systemu e-rekrutacji WSPiA. Uzupełnia wszystkie wymagane dane, załącza odpowiednie dokumenty oraz dokonuje wyboru kierunku studiów. Zgłoszenie jest sprawdzane przez pracowników działu „Rekrutacja”, którzy w razie potrzeby kontaktują się z kandydatem w celu uzupełnienia brakujących danych. Istnieje możliwość złożenia dokumentów przez kandydata osobiście w Biurze rekrutacyjnym w siedzibie Uczelni w Rzeszowie. W tym celu można kontaktować się telefonicznie z naszymi pracownikami. 

Pandemia koronawirusa spowodowała także zmiany w terminach rekrutacji. W tym roku WSPiA podzieliła ja na trzy części i choć do zakończenia rekrutacji pozostało jeszcze sporo czasu, to już można pokusić się o pierwsze podsumowanie. – Najważniejsze jest dla nas to, że pomimo trwającej pandemii i obostrzeń już teraz możemy powiedzieć, że analiza danych pokazuje wzrost zainteresowania studiami w naszej uczelni. Na koniec II tury rekrutacji mamy o 27 procent więcej nowych studentów w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłorocznej rekrutacji. Na całkowite podsumowanie musimy jednak zaczekać do połowy października i zakończenia III tury rekrutacji – mówi Przemysław Pawlak, Rzecznik Prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. 

Dodaje, że dobre wyniki rekrutacji to efekt zmian wprowadzanych w WSPiA oraz unowocześniania i upraktyczniania kierunków studiów. – Od kilku lat pomimo niżu demograficznego możemy chwalić się wzrostem zainteresowania naszymi kierunkami studiów. Wprowadzamy wiele nowatorskich rozwiązań edukacyjnych, poprawiających jakość i poziom studiowania. Kandydaci widzą, że stawiamy na nowoczesne i praktyczne metody kształcenia m.in. symulowane rozprawy i oględziny, rozwiązywanie kazusów, gry, wirtualne symulatory oraz zajęcia z praktykami – wylicza Rzecznik Uczelni. 

W tym jesteśmy najlepsi 

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to pierwsza i najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. W tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Przez ten czas mury uczelni opuściło ponad 50 tys. absolwentów, a uczelnia cały czas rozwijała i wzmacniała prowadzone kierunki. Daje to kandydatom gwarancję zdobywania specjalistycznej wiedzy na najwyższym poziomie oraz pracy z wybitnymi naukowcami współpracującymi z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą. 

W roku akademickim 2020/2021 WSPiA proponuje kandydatom na studia tworzone przez 25 lat najlepsze kierunki studiów. Maturzyści mogą wybrać: „administrację” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „zarządzanie” (studia I stopnia). Dodatkowo czekają na nich 23 atrakcyjne specjalności dostosowane do potrzeb runku pracy! Uczelnia prowadzi także nabór na studia podyplomowe. W tegorocznej ofercie znalazło się 19 atrakcyjnych kierunków będących odpowiedzią na rosnące na rynku pracy zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. Studia na części z tych kierunków są objęte dofinansowaniem w ramach Bazy usług rozwojowych. 

data ostatniej modyfikacji: 2020-09-22 11:02:56
 
Polityka Prywatności